Bugün Elektronikçiye Gittim, Komponent Aldım

Başlatan seron, 13 Şubat 2023, 20:36:29

seron

Nesi ilginç bunun? Çünkü yıllardır gidemiyordum.

@Yusuf usta son derece yardımsever, fedakar bir insan. Birşey yapmak istiyorsun ama sıkıntıların var, söyle, destek oluyor. Bana da defalarca yardımda bulundu, kendisine buradan teşekkür ederim.

Benim bulunduğum semtten elektronikçiye gitmek sorun. Yıkanıcan, traş olucan, ev kıyafetlerinden kurtulup "çarşıya gidiyorum" kıyafetleri giyicen, durağa çıkıcan, ohoooo... Dedim, kolayı var. Yusuf usta'yı aradım. Abi, dedim, parasını sana vereyim, sen bana göndereceğim listedeki komponentleri kapıma teslim gönder. "Olur mu len, bedavaya gönderirim lafı mı olur" dedi, sağolsun kocaman bir kutu içine kürekle bir yığın malzeme basmış göndermiş. Gevv de göndermişti böyle geçmişte. Ona da teşekkürler.

Lakin ekonomi biliminde "kaynaklar sınırlı, ihtiyaçlar sonsuzdur". Bu yüzden biraz daha eksiğim vardı, onları almak için mecbur merkeze indim, malzemelerimi aldım. Aldım da, fiyatlar geçen zaman boyunca yerinde durmamış. Yusuf abiye sorsan hala 5 sene öncenin fiyatları sanıyor. Videoda espiriyle karışık bundan bahsediyorum.


Bu malzemelerin içinde hala çok eksikler var, bulamadım, fazla gezmemek için geri geldim. Buna da şükür. Ancak ekonomik şartlar her istediğimiz zaman her istediğimiz şeyi hemen almaya elverişli değil. Videodakinden daha büyük bir poşet içindeki malzemeleri 25TL'ye aldığım zamanları hatırlıyorum, zerre umrumda değildi. Şimdi ise acı biber yemiş gibi yanıyor  ;D

IMG_20230213_200742.jpg

Yusuf usta, merak etme video youtube'da kamuya açık değil ;)

ziyade

Hayırlı olsun. Güzel projeleriniz olsun. Nereden alıyorsunuz malzemeleri, tavsiyeniz var mı?
TA6ZK

07 Osman

Alıntı yapılan: seron - 13 Şubat 2023, 20:36:29bir poşet içindeki malzemeleri 25TL'ye aldığım

Şimdi aldığın 2 liralık malzemenin kargosu bile 25 TL den fazla tutuyor. :D

seron

Alıntı yapılan: ziyade - 16 Şubat 2023, 00:12:39Hayırlı olsun. Güzel projeleriniz olsun. Nereden alıyorsunuz malzemeleri, tavsiyeniz var mı?

Hocam ben Antalya'dayım. Burada alışveriş yaptığım tek yer Güllük caddesi yakınında ELEKTROMARKET var. Eğer bulamadıklarım olursa Muratpaşa Camii yakınlarında Güney Elektronik var oradan alıyorum malzemelerimi.

Daha mı karlı oluyor? Hayır. Benim kredi kartım yok, o yüzden kapıma getirtemiyorum. Ben de mecbur böyle alıyorum.

ogame44

Cidden çok aşırı pahalı olmuş :( bende pandemi zamanı bir kac birşeyler alıyordum hobi niyetine 100 lirayı tamamladığımda 50-60 kalem ürün almış oluyordum.

Bu arada kredi kartın olmasada havale eft ile ihtiyacını çözebilirsin belki. Bazı elektronik ürün satan siteler var motorobit yada direnc.net gibi onlar havale eft ile çalışıyor olabilir. 

Buji

bende  güç kaynağı yapacam bluemaviden sipariş verecem parçaları  gerçekten aşırı  pahalı haiddden fazla  + kargosu birde valla kaşıkla  kazanıyoruz kepçeyle gidiyor valla...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın