Dünya nın En Büyük Fotoğrafı 365 Gigapiksel

Başlatan ozgurece, 31 Mayıs 2015, 12:20:56

ozgurece

Dünyanın en büyük fotoğrafını  Mont Blanc'ın 365 Gigapiksellik panoraması!
İtalyan fotoğrafçı Flippo Blengini ve takımı, -10 derece soğukta Canon EOS 70D, Canon EF 400mm f/2.8 II IS ve 2X III Extender kullanarak iki hafta boyunca 70.000 görüntü yakaladı.

http://www.in2white.com/

Mr_YAMYAM

Sana ne demiştim.
ZOOM objektif alma. Tek tele al.
Bak herif, Canon EF 400mm f/2.8 II IS objektif ve 2X III Extender (Tele konverter) kullanarak fotoğraf çekmiş.

ozgurece

Evet Hocam Haklısınız Adam Tam Profesyonel bir çalışma yapmış Gerçekten Muhteşem.

serkan_48

Benmi yaniliyorum yoksa aynı resim uc uca eklenerek panoromikmi yapilmis ortada bir insaat var bu insaatin aynisindan bir kactane daha var.  :) :) :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: serkan_48 - 31 Mayıs 2015, 12:52:04Benmi yaniliyorum yoksa aynı resim uc uca eklenerek panoromikmi yapilmis ortada bir insaat var bu insaatin aynisindan bir kactane daha var.  :) :) :D
Günümüz teknolojisinde sınırlı imkanlarla ancak 16-18 Mega pixel çözünürlüğe ulaşılabilmiştir. geçmiş teknolojideki 100 Asa LEICA 135mm film çözünürlüğü ile eşdeğer bir çözünürlüktür.
Yüksek çözünürlükte fotoğraflar için, bir manzara veya obje muhtelif karelere bölünerek her bir kare uygun açıdaki objektifle çekilerek uygun şekilde birleştirilir.
Böylece toplamda efektif çözünürlük artırılmış olur.
Aynı teknik eskiden filmler ile de yapılmaktaydı. Ancak filmin duyarlılık ve pozlanma hatalarından dolayı çok fazla hatalarla karşılaşılmaktaydı.


ozgurece

Ekip bu rekor denemesi için dünyanın önde gelen markalarından biri olan Canon ile çalışmayı tercih etti. Canon'un 70D DSLR fotoğraf makinesini kullanan ekip, Canon 2X II telekonvertör ve Canon EF 400mm F/2.8 IS II lensi de ekipmanlarının içerisine dahil etti.
Toplamda 46 terabaytı bulan ve 70.000 farklı fotoğrafın ortaya çıkmasına araacı olan projeye için ekip 2 ay geceli gündüzlü çalışmış. Bu fotoğrafı nerede görürüz diyenlerin burada görmemesi için ortada hiçbir sebep yok.Kaynak Alınan : http://www.webtekno.com/sektorel/365-gigapiksel-fotograf-h7702.html

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın