RF TO HDMI

Başlatan faruk berker, 09 Ekim 2021, 20:19:04

faruk berker

ÜSTADLARIM, SADECE HDMI ANTEN GİRİŞİ OLAN MONİTÖR-TV CİHAZIMA, TÜRKSAT KABLO HATTIMI BAĞLAMAK İSTİYORUM. BU AMAÇLA ÜRETİLMİŞ VE AMAZONDA 72$ GİBİ YÜKSEK FİYATA SATILAN CİHAZ YERİNE DAHA UCUZA NASIL HALLEDEBİLİRİM? LÜTFER BİR ÇARE ARIYORUM. ÖRNEĞİN,
1 - HDMI ÇIKIŞLI BİR UYDU ALICIYA, ÇANAK ANTEN GİRİŞİNE TÜRKSAT UYDU KABLOSUNU TAKSAM, HDMI ÇIKIŞINDAN TÜRKSAT YAYINLARINI ALABİLİRMİYİM?
2- YİNE TÜRKSAT VEYA DİJİTÜRK GİBİ YAYINCILARIN, ŞİFRELİ KANALLARI SEYRETMEK İÇİN VERDİĞİ (örneğin NETA marka) CİHAZDA BAZI TADİLATLAR YAPARAK (örneğin şifreli kart soketini baypas edip) HATTA BULUNAN ŞİFRESİZ YAYINLARI HDMI ÇIKIŞINDAN ALABİLİRMİYİM?
LÜTFEN BU KONUDA YARDIM RİCA EDİYORUM. SAYGILAR.

07 Osman

Soru daha sade olmalı,

Amazona gerek yok, işte burada var: https://www.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/teledunya-hd-8900-set-top-box-orjinal-kutulu_pdp_652345488

1- Alamazsınız, türksat kablo yayınlarını izleyebilmeniz için teledünya tarzı bir cihaz almalısınız.
2-Eski digitürk cihazlar, aboneliğiniz bittikten sonra servisler aracılığı ile sistem bay-pass edilip uydu cihazı olarak kullanılabiliyordu, ama yeni nesil hd olanları bilmiyorum.

Son olarak, mesajınızı küçük harflerle yazmanız forum ortamında daha saygılı ve nazik olmanız anlamına gelmektedir.  ;) 

faruk berker

OSMAN BEY MERHABA, ÖNCELİKLE BÜYÜK HARF KONUSUNDA AFFINIZA SIĞINIYORUM. HİÇBİR KÖTÜ AMAÇ YÜKLEMEYİN. KLAVYE KULLANIMIM İYİ OLMADIĞINDAN, BÜYÜK HARF KÜÇÜK HARF DEĞİŞİMİNİ UTUYOR, KARIŞTIRIYORUM. HEP KÜÇÜK YAZINCA DA BAZI ÖZEL İSİMLERE AYIP OLUYOR. HER NEYSE, SORUNUM, DAHA KISA NET OLARAK;
1-EVİMDE MEVCUT TÜRKSAT KABLO HATTIMI SALONDA NETA MODEMLİ OLARAK KULLANIYORUM.
2- BU TV Yİ MUTFAKTA DAHA AZ SAYIDAKİ ANA KANALLARI SEYRETMEK İÇİN KULLANACAĞIM.
3- İKİNCİ BİR MODEM İÇİN SEYRETMEDİĞİM KANALLAR İÇİN TÜRKSAT A KİRA ÖDEMEK İSTEMİYORUM.
4- BASİT ELEKTRONİK BİLGİM, FAKAT ŞEYTANİ YARATICI ZEKAMLA;
  a) hdmı çıkışlı uydu alıcıya, çanak anten kablosu yerine türksat kablomu bağlasam, hdmı çıkışından hatta bulunan şifresiz kanalları seyredebilir miyim?
  b) türksat veya dijitürk gibi yayıncıların kullandığı modemin şifreli kartın oturduğu yerdeki, antenden gelen ve hdm yayına dönüştüren tarafa giden kontakları bypas ederek kabloda mevcut şifresiz türksat kanallarını izleyebilir miyim?
5- SİZLERİN ÖNERECEĞİ BENZER BİR YÖNTEM VAR MI?

(amazondaki RF TO HDMI cihazı özel olarak benim gibi ihtiyaçlar için üretilmiş. aslında neta gibi modem veya uydu cihazı üretenler, 100-200 tl gibi fiyata sattıkları cihazın devrelerinde yapacakları çok az değişiklikle, amazonun 72 usd ye sattığı bu cihazı çok ucuza satabilirler.)
YARDIM EDECEKLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. SELAMLAR.
FARUK BERKER TLF. 5337464796

07 Osman

Merhabalar,
Öncelikle tamam büyük küçük tuşunu unutabilirsiniz ancak en son mesajı göndermeden önce şöyle bir bakıp, aa bunu düzeltmem lazım diyebilirsiniz.  ;)

1- Tamam
2- Tamam
3- Ona da tamam
4- a)  Hayır seyredemezsiniz,  teledünya tarzı kablo tv kanallarının cihazlarının içinde gelen sinyalleri işlemek için ayrı bir  dekoder tarzı yazılım olur. Bildiğiniz üzere kablo tv kabloları yer altından gelir, yani önce bir merkezde bu kanallar uydudan, netten bir şekilde elde edilir ve abonelere özel olarak da aynı telekom hattı gibi kablolar ile iletilir. Mevcut uyduların tunerleri ise sadece LNB den gelen sinyalleri işlemek üzere tasarlanmıştır.
   b) Tam bir bilgim olmamakla birlikte o kadar basit olduğunu sanmıyorum. Bu şekilde sorduğunuza göre elinizde en azından digitürk sistemine ait kullanmadığınız bir receiver olmalı. Bununla ilgili olarak size ilk yazdığım mesajımda belirttiğim üzere eski scart çıkışlı bir digitürk cihazını nasıl kullandığımı söylemiştim. Bu şekilde cihazınız varsa bir elektronik tamircisi yada digitürk teknik servisinden yardım alabilirsiniz. Ancak bu şekilde başarılı olsanız bile bu cihaz sadece standart çanakla kullanılabilecektir. Yani yine türksat kablo hattına bağlayamazsınız.

5- Madem elinizde anten girişli (uydu anteni olduğunu varsayıyorum)  monitör/tv şeklinde bir cihazınız var o zaman kendinden uydulu bir tv cihazınız var demektir. Gerekli olan sadece bir çanak anten ve LNB.

Yok sadece tv anten girişinin RF yada karasal anten girişli ve cihazınızda HDMİ girişi varsa, gerekli olan Çanak anten, LNB ve hdmi çıkışlı bir uydu cihazı.

Son alternatif ise cihazınızda RF giriş varsa yine çanak anten, lnb ve bir çok evde atıl durumda eski tip bir uydu cihazı (RF çıkışı kullanılacak). Ancak bu durumda HD kanalları izleyemezsiniz.

faruk berker

İLGİNİZE VE VERDİĞİNİZ BİLGİLERE TEŞEKKÜR EDERİM. SONUÇ OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜM ÇÖZÜMLERİN OLAMAYACAĞINI ANLADIM. TEŞEKKÜRLER.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın