Ana içeriğe git
Konu: nRF24L01 wifi ve kondansatör (295 Kez okunmuş)

nRF24L01 wifi ve kondansatör

Arkadaş lar iyi günler ben arduino da nRF24L01p wifi sini bir projede kullanıyorum haberlesemedim ve ccc ve gnd bacaklarına kond bağlanmasını yazıyordu bende elimde olmadığı için 10uf 450v luk bir kond bağladım ve modül yandı arduino da yandı bunun sebebi nedir neden kond modülü yaktı internette voltaj değerinin büyük olmasının bir problem teşkil etmeyeceğini söylüyorlar kısa devre felan da yapmadım ona eminim kutuplarda doğru bağladım sebebini söylerseniz sevinirim .
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

Ynt: nRF24L01 wifi ve kondansatör

Yanıt #1
Önemli Not:Modüller arası haberleşme sağlanamıyorsa her iki modülün de vcc ve gnd pinleri arasına 3.3 uF ile 10 uF  arası değerde kondansatör yerleştirerek tekrar deneyiniz.diyor internette Yanmasi kondansatorden degil vcc ile gnd arasi baglamissin dedigine gore arduinoya verdigin voltaj fazla olmassin

Yanıt #2
Arduino u pcden nin USB sinden besliyorum.pc USB side sabit voltajlidir oranın değişeceğini sanmıyorum teşekkür yorumun içinde

Yanıt #3
Soruyu elektronik hocama sordum cevapladı cevabı şöyle

kondansator tam şarjda dolduktan sonra kondansatörün kendi voltajı(450v) modülü yakmıştır.yani modülün vcc bağlantısı çıkınca modüle direk 450v bağlanmış oluyor ve modül pert .