Tpc 8028 ve tpc 8114 Mosfetlerin muadili.

Başlatan istemi1, 31 Ekim 2020, 21:30:49

istemi1

Merhabalar. Kullandığım bir balanslı şarj aleti arızalandı. Kontrol ettiğimde ise tpc8028 ve tpc 8114 kodlu mosfetlerin şiştiğini gördüm. Bu mosfetleri internette arattım ama Türkiye'de bulamadım. Ancak elektronik bileğim çok az bu mosfetlerin muadilini nasıl bulabilirim?

seron

Merhaba.
Elektronikte datasheet okuma dediğimiz bir olay var. Elinizdeki mosfetlerin adını kullanarak mesela

"tpc8028 mosfet alternative" ya da "tpc8028 mosfet equivalent" yazarak arama yapınca karşınıza çıkan dataşetleri, elinizdeki mosfetlerin dataşeti ile kaşılaştırın. Özellikleri birbirinin aynısı ya da çok benzeri ise alabilirsiniz. Anlamıyorsanız bulduğunuz dataşetleri buraya link atın bakılır elbet.

Kolay gelsin.

istemi1

Merhabalar data sheetleri inceledim ancak anlamadığım pek çok kavram var. Data sheetlerde nereye bakılması gerektiğiye ilgili bir fikrim yok. Data sheetleri ekliyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

seron

Alıntı yapılan: seron - 01 Kasım 2020, 17:57:54"tpc8028 mosfet alternative" ya da "tpc8028 mosfet equivalent" yazarak arama yapınca karşınıza çıkan dataşetleri, elinizdeki mosfetlerin dataşeti ile kaşılaştırın. Özellikleri birbirinin aynısı ya da çok benzeri ise alabilirsiniz.
Dataşetlerin içeriğini incelerken ekranda yan yana açın. Tablolarda belirtilen değerleri karşılaştırın. Değerler aynı olmalıdır. Ben bu ürünü biraz üstünkörü araştırdım aslında araştırmadım değil ama muadilini bulamadım. Yalan yok, bulamayabilirsiniz.

istemi1

Alıntı yapılan: seron - 11 Kasım 2020, 21:14:02Dataşetlerin içeriğini incelerken ekranda yan yana açın. Tablolarda belirtilen değerleri karşılaştırın. Değerler aynı olmalıdır. Ben bu ürünü biraz üstünkörü araştırdım aslında araştırmadım değil ama muadilini bulamadım. Yalan yok, bulamayabilirsiniz.
İlginiz için teşekkür ederim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın