Reverb devresini yazılım ile yapacak yazılımcı arıyoruz

Başlatan Yusuf usta, 15 Ağustos 2023, 17:29:49

Yusuf usta

attiny 85 kullanarak sesin hız ayarını kontrol edebiliyoruz. aklıma attiny kullanarak yazılımla reverb yapabilir miyiz gibi bir fikir geldi. ben bu işi çözeri diyen bir arkadaş varsa fiyatını konuşalım. gerekirse diğer ses hızı (pitch kontrol) devresinin şema ve yazılımını da paylaşırım, belki bir katkısı olur.
yalnız reverb istiyorum. eko değil. ses sustain pedalındaki gibi yavaşça azalıyor olacak. tekrara geçmeyecek. gerçek zamanlı olarak pitch kontrol yapılabiliyorsa alınan ses örneği kolayca reverb haline gelir mi acaba bir şansımı denemek istedim.
başka türlü de yaparım diyen varsa ona da kapımız açık. 3 tane pt2399 kullanarak yapmış bir arkadaş. insan a deyince aaa diye uzatıyor gibi görünse de bağlama teline vurulunca arkadan tekrar sesi duyuluyor.

piyasada FV1 isimli bir entegre var. tek şık bu. piyasada derken iç piyasada stoklarda yok. yurtdışında da pahalı. en ucuz fiyat veren 14 dolar istiyor tek entegreye. alibabada 12 liraya vardı, yazdım birden bire fiyatı bin lirayı geçti. yani reverb lazım bana kısacası. bilenlerle görüşelim.

selamlar saygılar
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

mustafaaxu

eskiden cb halk bandı telsizlerde kullanılan bir ekolu mikrofon aklıma eco 2002
eko mikrofon reverb seviyesini 10 k  bir potla ayarlanırdı
incelemiştim içinde 8 bacaklı dip8 kılıflı bir enteğre varidi girişe verdiğin sesi ayarladığın eko ve çıkış seviyesinde göre çıkarıyordu
kolay geldin
Resim  3.jpg

olcay007

Alıntı yapılan: mustafaaxu - 17 Ağustos 2023, 16:14:03eskiden cb halk bandı telsizlerde kullanılan bir ekolu mikrofon aklıma eco 2002
eko mikrofon reverb seviyesini 10 k  bir potla ayarlanırdı
incelemiştim içinde 8 bacaklı dip8 kılıflı bir enteğre varidi girişe verdiğin sesi ayarladığın eko ve çıkış seviyesinde göre çıkarıyordu
kolay geldin
Resim  3.jpg

Merhabalar;
MN3207, MN3208 BBD delay entegreleri vardı. Ayrica MN3101, MN3102 osilator entegreleri de vardı. Dijital echo icat edilene kadar; echo, reverb, gitar efekt pedalı işlerinde çok kullanildilar. 1970 li yıllarda TDA 1022, SAD 1024 gibi entegrelerin çok kullanildigi yillar oldu. MN serisi bunlara alternatif olarak geldi. Mitsubishi dijital echo/delay işine el atınca, BBD (Bucked Brigate Delay. Açılımı böyleydi galiba?) entegrelerine talep azaldı.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın