termal yazıcı karakter boyutu

Başlatan esbr, 29 Eylül 2010, 16:02:39

esbr

arkadaşlar termal yazıcıya paralel port aracılığı ile verileri gönderiyorum. ancak karakterler boyutu biraz küçük çıkıyor. bu boyutu paralel porttan hangi komutları göndererek ayarlayabilirim? ya da herhangi bir şekilde karakterlerin boyutunu nasıl ayarlabilirim?

neural

Kullandığınız yazıcının marka, model numarası gibi bilgileri varsa buraya yazabilir misiniz?

esbr

celectronic firmasına ait card star thermodrucker diye bir yazıcı. internette yazıcıyla ilgili çok fazla bilgi yok. yazıcıya paralel port yardımıyla karakterlerin ascii karşılıklarını gönderiyorum. örneğin \"65\" gönderdiğimde \"A\" yazıyor. ama boyutunu ayarlayamıyorum.

.kagan

Merhaba,

https://320volt.com/pic18f452-picbasic-yazici-ciktisi-veren-siramatik-devresi/ deki sıramatik devresini yaptım. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
Fakat kullandığım termal printer karakterleri çince basıyor ayrıca çince karakterlerde çok küçük puntolu çıkıyor. Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: .kagan - 15 Mart 2021, 09:22:31Merhaba,

https://320volt.com/pic18f452-picbasic-yazici-ciktisi-veren-siramatik-devresi/ deki sıramatik devresini yaptım. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
Fakat kullandığım termal printer karakterleri çince basıyor ayrıca çince karakterlerde çok küçük puntolu çıkıyor. Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

Senin kullandığın termal yazıcının komut seti farklı olduğu için çince basıyor olabilir veya devre üzerinde menü v.s var ise karakter seti seçme gibi burdan ayar yapılması gerekebilir eğer yoksa dediğim gibi kullandığınız termal yazıcının komut setini bulmanız gerekiyor ona göre programda değişiklik yapmanız gerekebilir.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın