Son elektronik ürün bükücü :)

Başlatan ogame44, 10 Ocak 2023, 20:36:07

ogame44

Selamlar,

Pandemide bir elektronik hobi tutturdum gitti
Aslında bu hobimi yaparken video çekme fikri ise yaklaşık 2 yıl sonra geldi  ama olsun genede geldi:).  Bugün 4. videom sizlerle

Her türlü eleştirilerinize açığım hatta eleştirin ki daha iyi bir noktaya sizlerinde yardımı ile getire bileyim. Bu arada sadece eleştiriden ziyade öneri ve tavsiyelerinizde benim için çok önemli. Bu tip bozuk elektronik ürünleri şuradan temin edebilirsiniz gibi. Yada bunları lehim ilede tek tek sök gibi gibi.

seron

0:23 Adaptör değil, telefon fişi. Telefon prizi diye bilinen yerlere takılırdı. Şimdi sadece bazı resmi kurumlarda, hala kablolu telefon hattı kullanan yerlerde kullanılmaktadır.

1:09 Piller telefon numarası kayıtları tutup otomatik arama yapabilmek için. Amcam, Maamut abi falan gibi. Ayrıca saat ve takvim özelliği de mevcuttur.

1:13 Giriş değil, ahize soketi. Alo dediğin yerin burgulu kablosu oraya takılır.

2:24-2:52 Evet telefon çaldığında ses çıkması için. Buzzer ya da Piezo da denir.

4:31 o hoparlör harici konuşma için. Sesi dışa vermek için yani.

Videoda çok küfür ediyorsunuz. Biplemişsiniz ama burası mantık olarak youtube gibi değildir. Yönetici abiler ters düşmesin sonra.

ogame44

Öncelikle @seron şu buzzer yada piezo olayı için çok teşekkür ederim :)

Amacım reklam değil sadece elektronik ile uğraşanların görüşlerini merak ettim. Ben elektronikçi değilim, hobi amaçlı takılıyorum sadece bunuda videolara dökeyim dedim. Yoksa ona buna kışkırtma yada yemek videoları felan cekerim onlar izleniyor bunlar değil :)
Görüş ve yorumun içinde teşekkür ederim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın