USB den Müzik Çalarken Gelen Hışırtıyı Nasıl Yok Ederim?

Başlatan omuraycil, 21 Eylül 2022, 00:51:07

omuraycil

Arkadaşlar İmars marka 7" andorid double teypim var. Radyoda hiçbir sorun yok ama usb flash bellek veya kendi hafızasındaki müzikleri oynatırken dip hışırtı sesi yapıyor müziği durdurunca kesiyor müzik başlayınca başlıyor ses ile artıp azalıyor ama rahatsız edip sesi kirletiyor bunu nasıl önleyebilirim.

araç veya tesisat ile alakalı değil aynısını evdede yapıyor.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: omuraycil - 21 Eylül 2022, 00:51:07Arkadaşlar İmars marka 7" andorid double teypim var. Radyoda hiçbir sorun yok ama usb flash bellek veya kendi hafızasındaki müzikleri oynatırken dip hışırtı sesi yapıyor müziği durdurunca kesiyor müzik başlayınca başlıyor ses ile artıp azalıyor ama rahatsız edip sesi kirletiyor bunu nasıl önleyebilirim.

araç veya tesisat ile alakalı değil aynısını evdede yapıyor.
ttiz ayarı varsa tiz sesi kısarak bir nebze hafifletirsin. dandik cihazların desibellini artırıyorlar. sonuç tiz gürültü... cihazın fiyatının yarısına satılan ürünler de aynı. kaliteli ses cihazları daha pahalı.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

seron

Aynısını evde de yapıyorsa ses dosyalarından da olabilir. Bazı mp3lerde rahatsız edici gürültü olabiliyor.

dede_salih

AlıntıRadyoda hiçbir sorun yok ama usb flash bellek veya kendi hafızasındaki müzikleri oynatırken dip hışırtı sesi yapıyor.
Tam tersi olsaydı eğer radyo antenini suçlayabilirdim.

AlıntıMüziği durdurunca kesiyor müzik başlayınca başlıyor.
Topraklama döngüsü yada besleme zayıflığı da değil gibi sanki.

Bazı yabancı forumlarda cihazlarını firmware güncellemesi ile hallettiklerinden bahsediliyor. Senin cihazında güncellemeleri varsa eğer bir bakmanı öneririm. Yoksa eğer @Yusuf usta 'nın dediği gibi ayarları kurcalaman bir nebze olsun gürültüyü azaltabilir.

seron

İşlemci gürültüsü olabilir mi? Pause yaparsa kesiliyor play yaparsa data akmaya başlayınca gıcır gıcır gıcır ses oluşuyor gibi mesela.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: seron - 22 Eylül 2022, 07:28:28İşlemci gürültüsü olabilir mi? Pause yaparsa kesiliyor play yaparsa data akmaya başlayınca gıcır gıcır gıcır ses oluşuyor gibi mesela.
pause yapınca otomatik mute yaptığı için kesiyor. DAC kalitesiz. dip gürültü oluyor. dijital sesi analoga tertemiz çevirmek için piyanolarda kullanılan UDA1334 gibi bir entegre lazım. bu da üreticiye tuzlu gelir tai... kartı oku, sesi işle, adam gibi dac kullan... bunların yaptığı iş ses olsun torba dolsun
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly