Mini USB Kit

Başlatan seron, 18 Eylül 2022, 00:28:47

seron

320Volt'ta gördüğüm küçücük ve temelde "gereksiz" birşey vardı. Bir ucundan jak girişi, diğer ucundan da USB olarak çıkıyordu. Ortada da 7805 vardı hepsi bu kadar!!! Amaç şu: her gittiğin yerde USB gücü elde etmek. Atıyorum elinde hep 12V ve 9V gibi adaptörler var ama sana 5V USB gücü lazım, bu kiti cebinden çıkarıyorsun kullanıyorsun. Konu çok eskiydi şimdi olsa her yer USB telefon adaptörü dolu sıkıntı olmaz ama yine de çizmek istedim.

Konuyu link atıcaktım ama bulamadım. Ne kadar gereksiz olursa olsun nostaljik bir havası olduğundan hoşuma gitti ve biraz geliştirip yeniden çizmek istedim.

2022-09-17 23_52_05-Greenshot.png

Gördüğünüz gibi bir taraftan adaptör giriyor diğer taraftan USB ile 5V çıkıyor hepsi bu. Gördüğüm sayfadakinden farkı benimkinde hem vidalı konnektör hem de barrel jak girişi var. Ayrıca alttaki kartta giriş ve çıkış LED indikatörü var böylece bir arıza varsa nerde olduğu kolay bulunur girişteki adaptörde güç var mı? Çıkışta var mı? Çıkış LED'i yanmıyorsa 7805 yanık demektir örnek.

Yapmak isteyen için çoklu olarak baskıya hazırladım bir basmada çoklu çıkar. İsteyen yapar.

İNDİRRRR=>MiniUSBKİTBASKI.zip

Böyle bir konuya bu kadar yazı fazla oldu :D Bugünlük pek birşey paylaşamadım biraz işim vardı bunlarla idare edin işte. ::ok

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın