vestel Ms 270 kolonlarına aux girişi

Başlatan dlkd, 04 Haziran 2022, 17:50:54

dlkd

Merhaba,
Babamdan yadigar bir müzik seti var. kolonlardan ses gelmiyor hafif bir hışırtı var sadece. yaptırmak mümkünse becerebilsem kendim yapmak istiyorum. birkaç elektronikçiyle görüştüm açıkcası pek uğraşmak istemediler. derdim, hoparlörleri müzik seti yerine bilgisayarda kullanmak. bunun için aux girişi nasıl yapabilirim. yardımcı olabilecek birileri varsa çok mutlu olurum.
herkese iyi günler.

07 Osman

Bilgisayarda kullanmak için tek başına hoparlör olmaz. Araya anfi devresi lazım.  Yada alttaki resimdeki tarz eski tip bilgisayar hoparlörü bulursanız onun devresini kendi hoparlörlerinize bağlayarak modifiye edebilirsiniz.

mustafaaxu

Hoparlörler sağlammı ğnlrı test ettinizmi hoparlörler bozuksa değiştirebilirsiniz
anfinizin çıkışlarına başka hop... bağlayarak test edin

Osman kardeşin dediği şekilde setinizin tüm katlarını test edin
eğer anfinizden ses çıkmıyorsa anfi katında içinde kullanılan devreye bakın STK tipi bir entegre kullanılmışsa aynısı ile değiştirin (bu uyar denen entegreyi almayın konuyu bilmeyene çakmasını veriyorlar)

birde önemli not
butip eski model müzik setlerinin zaman içerisinde kontrol swiç buton ve volümlerinde tozlanma oksit paslanma swiçlerde temassızlık olmakta herşey normalken anfiden ses çıkmıyor
karşılaştığım eski model fazla kullanılmayan setlede ilk önce buralara bakıyorum
Temizlemek için swici volümü hareket ettirirken kontak sprey ile temizleyip yağlı sprey sıkıyoruz
genelde sorun bu şekilde çözülüyor
diger sıkıntı teyp mekaniğinde cd kapağında lastikler özeliğni yitirerek kopuyor yada uzuyor
teyp bölümünün kristal kafalarını kolanyalı pamukla silin trrtemiz olsun

kolay gelsin kardeşim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın