Kondansatör

Başlatan Tristor, 31 Mayıs 2022, 13:34:30

Tristor

Herkese merhabalar. Elimde bozuk  2.5 v 1f kondansator bulunmaktadir. Bulundugum sehirde ayni degerlerde malzeme bulamadimm. Rica etsem bunun yerine ne kullana bilirim. Elektronik tecrubem Cok yok yavas yavaş tecrube kacanacagim. İnşallah simdiden teşekkürler.

seron

Öyle olmaz ki?
1Farad çok büyük bir değer, aynısından olması lazım.

Tristor

Alıntı yapılan: seron - 31 Mayıs 2022, 21:29:27Öyle olmaz ki?
Tamam hocam saolun. Onun yerine kullanabilecegim birsey varmidir diye merak ettim.

mustafaaxu

Alıntı yapılan: Tristor - 31 Mayıs 2022, 21:38:53
Alıntı yapılan: seron - 31 Mayıs 2022, 21:29:27Öyle olmaz ki?
Tamam hocam saolun. Onun yerine kullanabilecegim birsey varmidir diye merak ettim.

deneme imkanın varsa kendinde yapabilirsin kardeşim
https://www.youtube.com/watch?v=vhipQ98I4d4
c1.jpg

ahmt40

sizin kartı bilmiyorum ama genelde bu tip kondansatörler ana besleme kesildiğinde hafızayı, saati beslemek için kullanılır. bunlar çıkmadan ni-cd pil kullanılırdı.
 ilk olarak elinizde benzer ne malzeme var?

Tristor

Alıntı yapılan: ahmt40 - 01 Haziran 2022, 09:48:41sizin kartı bilmiyorum ama genelde bu tip kondansatörler ana besleme kesildiğinde hafızayı, saati beslemek için kullanılır. bunlar çıkmadan ni-cd pil kullanılırdı.
 ilk olarak elinizde benzer ne malzeme var?
normal piyasada bulunan kondansatorler hocam. Bugun siparis verdim geliyor. Tesekkurler

seron

Alıntı yapılan: mustafaaxu - 01 Haziran 2022, 08:50:30deneme imkanın varsa kendinde yapabilirsin kardeşim
https://www.youtube.com/watch?v=vhipQ98I4d4
c1.jpg

El yapımı süper kondansatör videolarının sahte olduğunu anlatmaya çalışıyor. Bu youtuber'ı tanıyorum. Bir kondansatör videosunun altına yorum yazmıştım bu da beni uyardı sahte gel kanalıma şunu izle dedi. Bu o video. Bir iki muhabbetimiz de oldu iyi birine benziyor.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın