Hiç Program Kullanmdan Devre Çizin

Başlatan seron, 17 Mayıs 2022, 20:26:30

seron

Konuyu yeni başlayanlar kısmına açacaktım ama karasız kaldım.

Bilgisayarda bazen birine birşey anlatırken ya da yeni başlayanların da anlayabileceği bir çizim yapmak gerektiği zaman küçük resimlerle çizmek devre elemanlarıyla çizmekten daha cazip olabiliyor bende kendim için hazırladığım basit bir aracı paylaşmaya karar verdim.

İndireceğiniz 7z arşiv içerisinde Paint XP, paint xp'yi sağtık menüsüne ekleyen reg kaydı ve bir adet de PNG resmi var. Herşeyi düzgünce anlattım sadece indirip faydalanacaksınız bu kadar.

2022-05-17 01_35_56-Greenshot.png

Video:

Konuya gidin: https://basitelektronikprojeler.blogspot.com/2022/05/programsiz-kolay-devre-cizmek.html
Alternatif konuya gidin (eleman sembollüsü): https://basitelektronikprojeler.blogspot.com/2021/01/devre-semalarinizi-ms-paint-ile-cizin.html

İyi çalışmalar.

seron

Anam! İki kişi beğenmiş ya len? Ben kimse sallamaz dediydim. Video yüklemeye geldim jujuglar. Bu kez devre elemanlısı için örnek. Kullanılacak resim dosyası yukarıda verdiğim linklerde.

Good çalışmalar.

gevv

paint program değilmi  :D

elektronik programı kullanmadan diyelim  :)

elektronik görseller için güzel arşiv olmuş ayrıca paint bu konuda daha esnekmiş  ben photofilter studio kullanıyordum paint ile deneme yapalım

seron

Abi yıllardır bu yöntemi kullanıyorum çok memnunum. Şimdiye kadar çizdiğim tüm devreleri hep bunla çizdim. Bir iki defa elektronik programı denedim ama yemedi. En güzeli en basit olanı.

seron

Paint yardımıyla kolayca devre çizdiğim png resmini yeniledim.

Bu resmi paint ile açarak devre çizebilirsiniz.

Resimde ihtiyaç duyacağınız şeylerin yüzde doksanı var. Bu resim size çok yardımcı olacaktır.

Resmi direk masaüstüne indirin ve kullanmaya başlayın.

Elektronik Çizim Yardımcısı.png

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın