Seri Pcb ye yeni Pcb ekleme

Başlatan bgokce75, 17 Mart 2022, 13:21:37

bgokce75

Merhabalar,
Yapmaya çalıştığım işlemi tamamlayamazken çaresizce internette bir çözüm aramaya çalışırken bu siteye denk geldim. Yardımlarınızı rica ediyorum.
Halihazırda sorunsuz kullandığım seri pcb ye 3 adet kırılabilir pcb eklemek istiyorum.
Fakat bir türlü başaramadım.

Pcb türleri farklı
Halijazırda çalışan pcb : 18Li Line Pcb-103TH 47x1.35Cm Seri
Eklemeye çalıştığım PCB : Tek Renk Seri Line PCB 3lü Kırılabilir Wallwasher Pcb'si PCB-20ST 18'li

Led Driver: Powerlux 24-36x1 Watt 350mA Driver DJT-BS2436A

18Li Line Pcb-103TH 47x1.35Cm Seri pcb den yeni eklemeye çalıştığım kırılabilir Pcb ye +/- ile aktarma yaparak denedim sonuç alamadım.

18Li Line Pcb-103TH 47x1.35Cm Seri pcb den yeni eklemeye çalıştığım kırılabilir Pcb ye +/- ile aktarma yaparak denedim bu sefer kırılabilir devreyi sonlandırdım yine sonuç alamadım.

18Li Line Pcb-103TH 47x1.35Cm Seri pcb nin son yanan ledinin + dan yeni pcb nin - sine atlattım sonuç yok.

18Li Line Pcb-103TH 47x1.35Cm Seri pcb nin son yanan ledinin + dan yeni pcb nin + sıne atlattım sonuç yok.

yeni Pcb üzerindeki ledler sorunsuz çalışıyor, test edebiliyoum. +/- yönleri de doğru bundan da eminim.

Sizce ne yapmalıyım?
PCB ler farklı olduğu içinmi bu işlemi yapamıyorum?
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

ahmt40

ilk pcb in 18 led en az 54V_350ma seri. yeni pcb in 3 led 12V_200ma seri. beraber düzgün çalışmaz, bence uğraşma.

bgokce75

Alıntı yapılan: ahmt40 - 17 Mart 2022, 14:27:28ilk pcb in 18 led en az 54V_350ma seri. yeni pcb in 3 led 12V_200ma seri. beraber düzgün çalışmaz, bence uğraşma.

Pcb nin kaç Ma olduğu bilgisine nereden ulaşırız? Benim incelediğim bu ürünü satan hiçbir yerde böyle bir bilgi bulunmuyor

Başka bir armatürümde 2. Pcb ile (Tek Renk Seri Line PCB 3lü Kırılabilir Wallwasher Pcb'si PCB-20ST 18'li) 24 adet 1 Watlık ledleri aynı driver ile 1.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Bu anlamda teknik bilgim olmadığı için Doğruluğu yanlışlığı konusunda iddialı değilim , sorunun pcb farklılığından olabileceğini düşünüyorum.

seron

Evet PCB farklılığından olabilir. Daha evvel benzer soruyla karşılaşmıştık. Seri bağlı LED şeritlerinde yolları dikkatle kontrol edin. Yanlış bağlandığı için olmuyordur bakır yolları multimetreyle kontrol edin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın