Next Mini Uydu Alıcısı Kısa Devre Hatası

Başlatan 07 Osman, 12 Ocak 2022, 22:51:47

07 Osman

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 10 yıldır kullandığım Next Minix Hd Black cihazımı mutfakta pc monitöründen yaptığım tv ile birlikte kullanıyordum. Cihaz normal tv ile birlikte twin lnb yi ortak kullanıyor. Monitörde uydunun açılması biraz geç oluyordu, sonra hiç açılmadı,  bende şunu birde normal tv de deneyeyim dedim, cihaz açıldı ve ekranda "Anten veya LNB bağlantısında kısa devre oluştu. Lütfen kontrol edip alıcınızı yeniden başlatın" mesajı var. Herhangi bir komut tuşu yok, o esnada kumandadan da kapanmıyor. Diğer uyduyu bağladım çalıştı,  sonra cihazın lnb bağlantısını kestim yine aynı hatayı veriyor.   TV de kullandığım diğer uyduyu geri yerine taktım çalıştı.

Zaten mini mini smd parçalardan yapılmış, pek bir umudum yok ama, ekonominin şu halinde yeni bir uyduya daha para vermeyeyim diyorum.
Kısaca benim 10 yıllık next lnb bağlı olmasa bile aynı hatayı veriyor.  resimler altta, fikri olan varmıdır ?

gevv

Merhaba,

sağda ki veya tünerin altında ki entegre arızalı olabilir LNBP21 veya benzeridir LNB voltaj regülatör entegresi olarak geçer genelde bu entegre arızalandığında bahsettiğiniz hayayı yeriyordu diğer ihtimal (nadiren) tüner arızalı olabilir.

07 Osman

cevat1

Alıntı yapılan: gevv - 12 Ocak 2022, 23:39:28Merhaba,

sağda ki veya tünerin altında ki entegre arızalı olabilir LNBP21 veya benzeridir LNB voltaj regülatör entegresi olarak geçer genelde bu entegre arızalandığında bahsettiğiniz hayayı yeriyordu diğer ihtimal (nadiren) tüner arızalı olabilir.

LNB ye de DC13V gönderir.
Kontrol etmekte fayda var.
Entegre de kargo (30TL.) dahil  60-70 tl ten aşağıya mal olmaz.
Entegre arızalı ise yeni uydu alıcı almanız daha iyi olur.

07 Osman

Alıntı yapılan: cevat1 - 13 Ocak 2022, 16:06:04LNB ye de DC13V gönderir.
Kontrol etmekte fayda var.
Entegre de kargo (30TL.) dahil  60-70 tl ten aşağıya mal olmaz.
Entegre arızalı ise yeni uydu alıcı almanız daha iyi olur.

Kontrol edeyim. Teşekkür ederim.

07 Osman

Maalesef lnb konnektörüne voltaj vermiyor. Dediğiniz gibi o entegre bozuk anlaşılan. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın