Malzemelerin İsmi

Başlatan thekme, 09 Ağustos 2021, 21:55:11

thekme

Herkese iyi günler hastanede tamirini yaptığım hemodiyaliz cihazının swichi kırıldı.Üretici firma komple kartı satıyor parçayı değil küçük bir switch içinde komple kartı yüksek fiyattan aldırmak istemiyorum. Aşağıdaki resimdeki switchin ismini modelini bilen var mı. Bulunduğum şehirdeki elektronikçilere sorunca bilmediler ellerinde de yokmuş. Yerine başkada uydurabilirim ama cihazların mümkün oldukça orjinalliğini bozmamaya çalışıyorum çünkü bir kere mucitlik yapınca benden sonra tamire gelen kişi problem yaşıyor.

Sarı yeşil olan parçanın ismi ve yuvarlak connectorün ismi.

Şimdiden teşekkür ediyorum. 
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

gevv

Merhaba,  sarı yeşil parçanın ner olduğu anlaşımıyor

diğeri mike jak soketi diye aratın çapına göre bulabilirsiniz.

thekme

cevap için çok teşekkürler sarı yeşil olanı 1 Pin Dip Switch benzer ama 4 bacaklı arayıp bulacaz artık  :)

seron

Thekme kolay gelsin.
Çok bildiğimden değil ama, bana kalırsa sen o karttan yenisini getirtmek zorunda kalacaksın gibi geliyor. Hastane sana yeterli zaman tanımayacaksa bence yenisini aldırıp kendini de kurtar hastaneyi de.

thekme

süre bakımından problemim yok zaten bu kart kalibrasyon menüsüne girmek ve ses çıktısını veren kart kısa devre yaparak giriyorum kalibrasyona da extra efor sarfetmek zorunda kalıyorum ve problemli kalınca ben rahatsız oluyorum :D yenisini aldırmak daha makul bir çözüm. Dediğin gibi hem hastane hem kendim kurtulurum  :D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın