Halka ferrit nüveler.

Başlatan özkanözkaya, 21 Nisan 2021, 21:34:23

özkanözkaya

Merhabalar arkadaşlar halka ferrit nüveler hakkında bilgi edinmek istiyorum.Renkleri şöyle kısaca araştırdım.Frekans aralıkları verilmiş şu kadar iletken ,bu kadar değil.Geniş bilgi sahibi olan var ise biraz aydınlatır ise sevinirim.Hangileri ne amaçla kullanılır yada yerlerine neler kullanılabilir.Piyasada uygun çapların bir altı bir üstü var ise ne yapılması gerekir.Teşekkürler.Bilgisi olan arkadaşlar sizden ricam geniş ayrıntılı bilgi verir iseniz sevinirim

seron

Sayfalarca anlatılacak bir konu bu. Hiçkimsenin oturup geniş ve ayrıntılı yazı yazacağını sanmıyorum. Ama ufak ufak araştırmalar yapılıp anlaşılmayan yerler sorulabilir.

https://www.mag-inc.com/Design/Design-Guides/Transformer-Design-with-Magnetics-Ferrite-Cores

google çeviri eklentisiyle sayfa gayet güzel okunuyor. Sayfanın solundaki panelde çeşitli araçlar teferruatlar var sabırla adım adım bakılarak olayın mantığı çözülebilir. Ben mi? Ben zerre anlamıyorum, pek de merak etmiyorum zaten :D

özkanözkaya

Teşekkür ediyorum.Boşta kalmamak lazım öğrenmek lazım.Bende yoğun vaziyette araştırıyorum.
güzel bilgiler buldum.

https://yusufbilgen.wordpress.com/2017/04/14/toroid-bobin-cesitleri-ve-toroid-induksiyon-hesabi/

Önemli olan Al değerleri,  göreli manyetik geçirgenlikleri ve çalışma frekansları.Malum Türkiyede pek yaygın olarak bulunmuyorlar.Bir kaç firmada mevcut.Smps,inverter, Mppt solar şarj kontrol devrelerinde kullanılıyorlar.Bana çok denk geldi.Derinlemesine bir araştırma yaparak yapacağım bu devreleri.Test edip , yapan kişilerden müsade alıp sizlerle paylaşmak istiyorum.İyi bir arge alt yapısı oluşturuyorum.10 bin tl tutarında bir para harcadım alt yapı malzemeleri için.320Volt.com da genellikle nette dolaşan ama uygulanmamış devreleri paylaşmayı seviyorum ve paylaştımda.

2kw tam sinüs bir inverter buldum.Güzel bir devre yapıp paylaşacağım.Birde 30Amper mppt solar şarj devresi buldum. jlcpcb ye yolladım.

Yapmam gereken düşük güçteki inverterleri, mppt şarj kontrolleri paralelleyip yada üzerinde oynama yaparak yüksek güçlü evde yapılabilir hale getirmek.Dilerim bizden daha usta olan moderatörlerden destek almak.Neden paralellemeden bahsediyorum.Çünkü İsmini vermek istemediğim iki, üç firmanın inverterlerinin paralel bağlanabilen modelleri mevcut ama Ülkeme göndermeyerek eski teknolojiyi gönderiyorlar şüphesi içindeyim.

Adnan hocam , sayın gevv yada takibi bıraktığımdan bu yana kendini geliştirmiş arkadaşlardan destek almak.Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Teşekkürlerimi sunuyorum.Seron.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın