laboratuvar tipi güç kaynağı

Başlatan nmn54, 16 Nisan 2021, 03:45:02

nmn54

Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Elektrik elektronik müh. okuyorum. Laboratuvar tipi güç kaynağı yapmak istiyorum. 0-30V 0-10A yada 0-5A de olabilir. Devre baskısı hiç yapmadım fakat delikli plaket üzerinde çalıştım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

mustafaaxu

hocam eğer hazır modül kallanmanızda bir sakınca yoksa bu size fikir verebilir
mutlaka biliyorsunuzdur bu tip modüllerin akım voltaj kısa devra şarj edebilen tipleri var güzel bir kasa monte edersiniz süper olur
birde telefon için 5 volt usb şarj koyarsınız
birde 4056 modül ile li-on 18650 şarj yuvası
valla süper olur
kolay gelsin

seron

Gereksiz ileti yazdığım için af buyrun,
Hay aklınla bin yaşa Mustafa abi be. ::ok

nmn54

aslında devre kurmak istiyordum ama sanırım böyle modüller varken gereksiz zaman kaybı olacak. tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

07 Osman

Az kaldı siparişimin gelmesine, aynı  planı bende yapmaktayım.

gevv

7805  yerine uygun bir dc dc modül kullanın giriş voltajı yüksek olacağı için dayanmayacak  hatta giriş voltajı uygun değerlerde olsada  maks. 1a veriyor o da çok iyi soğutma ile

seron

O USB modülüyle lityum modülünün tam girişine de 330uF kondansatör, tamamdır.

Bunları kolay birleştirmek için bir PCB çizmek lazım aslında. İsteyen basar yapar, toplaması kolay olur.

seron

Mustafa abi attığın resim uçmuş ya da ben göremiyorum. Tam da lazım oldu yeniden çizebilir misin?

İnternette bir dolu örnek var da, sen yaptığın şeyleri deniyorsun güvenilir elden çıkması daha iyi olur dedim.

mustafaaxu

Alıntı yapılan: seron - 08 Nisan 2022, 11:12:01Mustafa abi attığın resim uçmuş ya da ben göremiyorum. Tam da lazım oldu yeniden çizebilir misin?

İnternette bir dolu örnek var da, sen yaptığın şeyleri deniyorsun güvenilir elden çıkması daha iyi olur dedim.

I76IG.png

seron

Abim benim çok teşekkür ederim.
Benim mesaim bitti uyumam lazım (gündüz uyuyorum).
İyi çalışmalar dilerim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın