Üretmek ve tüketmek

Başlatan Malicarpar, 02 Ocak 2021, 01:36:45

Malicarpar

Merhabalar
Bazıları gibi birbirinden anlamsız üç beş kelime yazıp sonuç beklemiyoruz fakat her ayrıntıyı yazmamıza rağmen sanki imkansızı arıyormuşum oluyor ve nedense üretmeye yönlendirmek yerine tüketmeye yönlendiriliyoruz
Burda sanki bir devrim arası klasiğini yaşıyor gibiyiz
Bir iki istisnayi durumlar haricinde forumlarda genel olarak hazıra yönlendiriliyor

Örnek verecek olursak bir konu açıp destek arandığı zaman
( - ya ne uğraşıyon falanca sitede forumda falanca kişinin yaptığı devreyi yap kullan ) deniliyor

Arkadaşlar hazır bir otomobilin kurulum ve kullanım klavuzunu kullanarak bir bayiden parçaları alıp sonrada otomobili toplayıp kullanmak bizi otomobil üreticisi yapmaz kullanıcısı yapar tamircisi yapar şöför olmayı öğretir sadece

Demem  o ki eğer bilginizi paylaşmak istemiyorsanız  verdiğiniz fikrin bir değeri de yoktur

asma

Arkadaş ben seni anlamakta zorlanıyorum.
Nereden saçma sapan , uğraşmaya değmez bir devre bulup gelmişsin. Bu devreyi şöyle yapalım böyle yapalım diyorsun.
O olmaz bu devreyi kullan diyene tüketmeyi , hazırcığı öneriyor diyorsun.

Ben 2kVA trafonun zorluğundan bahsedince , yaparım diyorsun. Helal olsun. Açıkça söyleyeyim ben yapamam.
Sen sardığın trafoları 100 yıl önce nasıl sarılıyor ise aynı hesapla sarmıyormusun. Ne katıyorsun ilave olarak? Bu da hazırcılık olmuyor mu?
Bir şeyler yapmak hazırcılık değildir. Üç önerimden yalnız bir tanesi hazır ürün satın alman yönündeydi. Onunda bir yarısını yapmak sana düşüyor. Tak çalıştır değil yani.

Sana önerdiğim devre ise bu sitenin admini tarafından paylaşılmış devreydi. PCB ona ait. Şema eski bir kaynaktan.
Üçüncü önerimi ise beyan etmedim. Senin trafo sarma becerini de hesaba katarak ayarlı AC kaynak şeklinde kafamda şekilleniyor. Çıkacak sorunları elemeye çalışıyorum. Ama sen sabırsız ve anlamsız şekilde suçlamaya gidiyorsun.

Şimdi senin için uğraşıp bir devre ortaya çıkarttığımızda senin için özel olacak ya.
Bir başkası gördüğünde falancanın yaptığı devre bu , ben bunu yapmam diyecek. Öyle mi?

Niye uğraşıyoruz ki? Sen yap ve olduğu kadar kullan. Zamanla daha iyi hale getirirsin. Paylaşmana da gerek yok. Çünkü senin devren de falancanın devresi olacak. Senin gibi düşünenler de o devreyi yaparlarsa tüketici olacaklar.

Yolun açık olsun.

Malicarpar

@asma ustam kusura bakma fakat senin gibi düşünenler olduğu sürece forumda konu açmanın da birşeyler sormanında  fıkır belirtmenin de hiç anlamı yok
En iyisi sizler forumu kullanıcılara kapatın  ve kimse yeni konu açmasın  gelen sadece daha önce paylaşılmış bilgileri okuyup gitsin nasıl olsa genel olarak sorulacak tüm sorulara verilecek cvblar  aynı olacağı için yeniye gerek yok eskiler yeter

Merak etmeyin bundan sonra  forumunuzda  size göre gereksiz konu açıp görüntü kirliliği yapmam bir daha sizleride rahatsız etmem hoşçakalın

Not madem ki açtığım konular gereksiz tüm paylaşımlarımı  lütfen siliniz kimse gereksiz paylaşımlarımla  kafasını bulandırmasın

Malicarpar

bu video aslında söylemek istediğim bir çok konuya doğrudan tercuman olan bir video

https://www.youtube.com/watch?v=Fs367j1S7Ag

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın