anfi ses

Başlatan casurka, 31 Aralık 2020, 20:59:34

casurka

devre saması bu
12 v smp    devre    birlikte kulanyorum   kart beslmek icin

entegre   11v  ulasyor

anfi kartı farlı
kulanyorum                       10 dakika sonra ses                   ses bozulyor

ses bozulgu zaman  11 v  sabit

Adnancoskun

Alıntı yapılan: casurka - 31 Aralık 2020, 20:59:34devre saması bu

entegre   11v  ulasyor

anfi kartı farlı
kulanyorum                       10 dakika sonra ses                   ses bozulyor

Anlamadım desem kızarmısınız bana?

Elinizde smps var
220 giriş 12 volt çıkış.Siz bu amfiyi bu smps ile besliyorsunuz ve gürültü oluşuyor?

Başka bir güç kaynağı ile  ( örneğin akü ile) besliyorsunuz bir sıkıntı yok....?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

olc technics

Baskili devreye biraz baktimda, sanki hatali gibi. Tda2030 larin geri besleme direnclerini goremedim. Bu devre tek kaynak mi yoksa simetrik mi besleniyor? Tda2030 larin beslemesi ayri ayri veriliyor galiba? Simetrik guc kaynagiyla calisan devreler tek kaynakla duzgun calismaz.
Tek gerilim kaynagiyla beslenmesi gerekiyorsa ilave edilmesi gereken parcalar vardir.
Konuyu acan arkadasa tavsiyem (eli bu islere yatkinsa); tda2030 un datasheet ini indirmesini, devre kartiyla datasheet teki uygulama ornekleriyle karsilastirmasi.

casurka

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 01 Ocak 2021, 07:45:36Anlamadım desem kızarmısınız bana?

Elinizde smps var
220 giriş 12 volt çıkış.Siz bu amfiyi bu smps ile besliyorsunuz ve gürültü oluşuyor?

Başka bir güç kaynağı ile  ( örneğin akü ile) besliyorsunuz bir sıkıntı yok....?
sadece  ton   bolumu kulanyorum   farklı    anfi baglı           
12 v smps  güc kaynagı le belme yapyorum ton    bu kart
ses bozulma 10 dakika sonra bulmadımn                                             

seron

asma

Devre simetrik dizayn edilmiş. Güç katı kullanılmasa bile , ton kontrol sağlıklı çalışmaz.
4558 çıkışı yalnız pozitif alternansı  işler ve tda2030 girişindeki 1uF kondansatörü şarj edene kadar , ses veya gürültü geçişine izin verir. Sonrasında kondansatör voltajı beslemeye ulaşır ve sisyal oluşturmak imkansız hale gelir.
Ton kontrol çıkışında 11V ölçüyorsanız, sebebi o kandansatörlerdir.
İki kondansatör sökülürse bozuk ta olsa ses almaya devam edersin. Bu şekilde kullanmayı tavsiye etmem.

Ancak geçerli bir sebebin yok ise , bu şekilde mesaj yazmanı görmezlikten gelemeyiz.
Lütfen derdini net anlatmak için özen göster ki bizler de çözüm için çaba sarf edelim.
Anlamak için kaybettiğimiz zamanı çözüm için harcayalım.

Kolay gelsin.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: asma - 01 Ocak 2021, 17:27:23Lütfen derdini net anlatmak için özen göster ki bizler de çözüm için çaba sarf edelim.
Anlamak için kaybettiğimiz zamanı çözüm için harcayalım.

Kolay gelsin.

Halen anlayabilmiş değilim....
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

AX

Alıntı yapılan: casurka - 31 Aralık 2020, 20:59:34devre saması bu

entegre   11v  ulasyor

anfi kartı farlı

Bu devre için doğrultulmuş bir güç kaynağı kullanılmaz. Bu devre için kullanmanız gereken 2X12V AC gerilim veren minimum 40W. önerim 60W. lık transformatörü doğrudan kartınızın köprü diyot girişine bağlamanız. 2X12V AC gerilim veren transformatör doğrultulduğunda blok kondansatöründeki gerilimi 0V ile ölçerseniz 16,92V DC gerilim okumanız gerekir, + ve - arasını ölçerseniz 33.84V DC gerilimi görürsünüz, Bağlantı şeklini fotoğrafınıza ekledim. Kolay gelsin.

AX

Alıntı yapılan: olc technics - 01 Ocak 2021, 15:49:23Baskili devreye biraz baktimda, sanki hatali gibi. Tda2030 larin geri besleme direnclerini goremedim. Bu devre tek kaynak mi yoksa simetrik mi besleniyor? Tda2030 larin beslemesi ayri ayri veriliyor galiba? Simetrik guc kaynagiyla calisan devreler tek kaynakla duzgun calismaz.
Tek gerilim kaynagiyla beslenmesi gerekiyorsa ilave edilmesi gereken parcalar vardir.
Konuyu acan arkadasa tavsiyem (eli bu islere yatkinsa); tda2030 un datasheet ini indirmesini, devre kartiyla datasheet teki uygulama ornekleriyle karsilastirmasi.

Devre anladığım kadarıyla 2 layer biz burada katmanın sadece bir tarafını görüyoruz. TDA 2030 Tümleşik devresinin önündeki ve tümleşik devreye paralel duran 20k lık direnç feed-back direnci olmalı diğer yakın değer ise 22k lık bir ucu şasede olan direncin diğer ucu IC nin 1. pinine bağlı o da input limitleme direnci. Ben sorunu sayfaya yazdım sorun besleme hatası PCB resmine de ek olarak çizdim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın