Harward HR n505 anfi beni çileden çıkardı

Başlatan Vedat5253, 24 Aralık 2020, 21:55:09

Vedat5253

Öncelikle merhaba yeni üye oldum. Elimde harward marka bir anfi var bu anfi beni çileden çıkarttı okadar çok elektronik bilgim yok ama bu pandemi sürecinde kartlarla uğraşıp tamir etmek bana bulmaca gibi geliyor.  Çalışan anfim arabada kendini kapattı açtığım zaman bir süre sonra yine kapatti. Açtım içini baktım internette yazanlara bakıyorum hepsi diyotlar mosfetler yazıyor fakat onlar sağlam 12 v verdiğim zaman tıp 36c ve 35 c hemen ısınıyor. Onları söktüm baktım sağlam yinede yenisi ile değiştirdim.  Taş direncin önünde c3198 transistör var kısa devreydi onu da değiştirdim. Yükü verince önünde 220 ohm Luk direnç ısındı renk değiştirdi fakat değeri aynı kaldı kapattım cihazı. Tıp 36 ve 35 c yi sokmezsem yine ısınıyor. Sokersemde bu sefer karşısındaki 36-35 c Ler ısınıyor hangi katta nereye bakmam lazım yardımcı olabilirmisiniz diyotlar entegreler hepsi sağlam tek tek baktım (sokerek )

Vedat5253

Bu katta sıkıntı olduğunu düşünüyorum sizin görüşünüz nedir nelere bakmam gerekir tıp 35 ve 36 c hemen ısınıyor

Malicarpar

zener diyotların olduğu kısımları ve onları tetikleyen kompenentleri kontrol et siyahlaşmış görünüyor

Vedat5253

Şener diyot ve wattli direnç e baktım amaonlarin devamına bakmadım bı bakayım sagolasin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın