antrak hala duruyor.sevindirik oldum

Başlatan ismailgul, 23 Aralık 2020, 12:32:32

ismailgul

amatör telsizciler derneği hala aktif olduğunu görünce sevindirik oldum.
antrak.org.tr

seron

AX

Alıntı yapılan: seron - 23 Aralık 2020, 23:48:16Bir zaman bazı fikirlerinden faydalanmıştım. Hatta "Abuzittin Çayı"nı hiç unutmam.

https://antrak.org.tr/blog/alan-siddeti-olcen-dandik-cihaz/
Hatırlayın eski navigator tuşlu GSM telefonların zamanını bir ara telefonların antenine LED ışık koymuşlardı hatta bazı hayvan figürlerini sticker yapıp belirli yerlerine gene SMD mini LED koyarak telefonun kapağına yapıştırıp hava atanları bu sayede uyanik üreticiler hatırı sayılır miktarda para kaldırmışlardı işte orada kullanilan yöntem tam da ABUZITTIN CAYI idi 1 adet eşik degeri küçük olan germanyum veya schottky diyota seri olarak LED ve 1 veya 2 spirlik paralel bonin kullan LED tel ile görüşme esnasinda ışıldayacaktır. Devreden LEDi çıkart yerine uygun bir.milivoltmetre koy skalayı çiz kalibrasyonunu yap buyrun size anten sinyal sevyesini gösteren cihaz inceleyin göreceksiniz pil v.s. kullanmadan SVR-Meter lerin çalışması zaten bu prensibe dayanır.

seron

Evet aynen.  :) Hatta bir ara bir tane yapmayı düşündüm sonra vazgeçtim. İnternette birisi yapmış dıy olarak, yüksek sesle müzik dinlerken telefonu duymayanlar için bilgisayarın yanına koyuyorum telefon gelirse görüyorum diyordu. Bir rus sitesinde görmüştüm sanırım.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın