pcbway

NEMA 17 Step Motor Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -138-

Başlatan elektrofizikci, 15 Kasım 2020, 12:01:03

elektrofizikci

Merhaba arkadaşlar.
3D yazıcılarda, plotterlerda, robot kollarda dıklıkla kullandığımız NEMA 17 Motorların iç yapısını gösteriyorum. Söktüm, parçaladım. Umarım işinize yarar. En azından nerelere müdahale edebileceğinizi kestirebilirsiniz.
Hayatta inanın bazı şeyler çok kolay olmuyor. Sanki insan nüfusu arttıkça ve "eşya ihtiyacımız" arttıkça dolaylı olarak zamanda yetmiyor ve işler zorlaşıyor.
Bu videoyu 2018 kasımda çekmiştim. Bir iki kere niyetlendim yapmaya, videoyu yazılımlar tanımadı, kaldı. En son bir talep gelince (takipçim aziz akkuş, Nema 17 Kutu Açılımı videosuna yorum yapınca) yine başına oturdum. Aynı videoları, görüntü alma programları ile yeniden çektim, kaydettim. Diğer çektiklerimin sesini kullandım. Baya yorucu oldu. Gece 01-05:30 arası uyumamak zorunda kaldım. Umarım istifade edenler olur.
İlgilenenlere iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=zbiPHveETAs
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede  [url=http://www.elektrof

seron

Eğer bir videoyu bir yazılım (windows movie maker) tanımamışsa, alternatif yazılımda düzenlersin. Ya da sisteminde kodek eksiği varsa tanıtırsın? ???  ::ok
Ceryanlı devreler olarak prensibim: Az iş, çok laf! O kadar!
Ayrıca şunu unutmayın, atasözüdür, oylarınız damlaya damlaya... Dağdan kestim kereste.