[Çözüldü]120V Transistör Lazım

Başlatan seron, 12 Kasım 2020, 23:38:58

seron

Yurtiçinde kolay bulunabilirliği olan;

Mümkünse TO-92 ya da TO-126 kılıf,

VBE=120V
IE=200mA üzeri

transistöre gereksinimim var. Transitör adları konusunda tecrübeli değilim. Bana uygun bir link atar mısınız?

Ali amca, veli amca gibi yurtdışı siteleri olmaz.

Ya da;

Darlington kullansam.
Yav durun göstereyim:
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,8924.msg79635/topicseen.html#msg79635

Ben bunu kafaya taktım illa çizicem. Şu anda açık devre şemasında düzeltmeler yapıyorum. Ama kapasitörü max 100V ile şarj etmek istiyorsan o transistörün BCE'sin buna uygun mu kardeşim diye bir Allahın kulu yorum yazmıyor. Bu kadar gerilim oluşurken transistörü yakmak istemiyorum. Tahminen oradan 100mA'dan fazla akım geçer. Dolayısıyla darlington yaparsam, bu defa giriş geriliminden kaybediyorum (pille çalıştırabilmek açısından).

Yorum sizin.

Bu oluyo mu: HSC3953 transistör

asma

Buldukların uygun.
Aslında onlar MPSA 42 ve 92 dir. Piyasada sahtesi çok.
Aynı şekilde MJE 340 ve 350 de var onların durumu da aynı. Bir ara KSE340 ve KSE350 çok düzgün ürünler olarak bulunuyordu.
Aynı mantıkla KSP olanlar da kaliteli olabilir.

Kolay gelsin.

cevat1

MJE 13003, MJE13002, MJE 13001
spiral tasarruflu ampullerin içinde bolca var.

seron

Tamam, adını verdiğiniz transistörlerin hepsi uygun.
Teşekkür ederim.

sistem57

Arkadaşlar, konuyla alakalı değil, yardımcı olabilir misiniz , atx smps güç kaynağımız tetikleme yapmıyor, fişe takınca yeşil ve mor kabloda 5 volt var ama diğer voltajlar yok, yeni üye oldum, yeni ileti gönder kısmından ileti göndermek istedim, arkadaş seçmem isteniyor neden böyle bir zorunluluk var?? Ne yapmam gerekiyor sorduğum soruya daha fazla katılım olabilmesi için

seron

-Benim soldan ismime tıkla. Profil sayfama gelince arkadaş ekle var orda ona basıp bir dene.

-Açtığın her başlığa ya da sorduğun soruya hızlı yanıt gelmeyebilir, ya da hiç yanıt verilmeyebilir. Evet, bu durumdan ben de nefret
ediyorum ama "forum" dediğin şey chat ortamı olmadığından işleyiş yapısı böyledir. 2 ay sonra bile birisi geçerken yanıt yazabilir.

-Birden fazla başlığa konu açamıyorum şöyle böyle yazma. Gerek yok. Özel mesaj yazabiliyorsan forum yönetimine mesaj atabilirsin.
https://elektronikprojeler.com/index.php?action=profile;u=1
solda ileti gönder var bu kişi yetkili bir abiye benziyor bir sor bakalım.

Başlık açmak bir süredir belli bir süre foruma giriş çıkış yapıp takip etmeni gerektiriyordu bir ara. Anlıyorum ki bu uygulama devam ediyor. Sebebi de şu: dalga geçer gibi üye olup soru soruyor, yanıtı veriyoruz ne cevaplara bakıyor ne cevap veriyor ne de teşekkür ediyor. Yanıtımızı gördü mü, ne oldu? Çöp başlıklar doluyor ortalık. Bu tip uygulamalar birçok forumda bunun gibi nedenlerle gereklidir.

HAA unutmadan bir de şöyle bir durum var:
Siz zaten konunuzu SMPSle ilgili bir yere yazmışsınız. Oradan da devam edebilirsiniz. Resim ekleyemiyor musunuz?
Bir konuya yanıt verince o konu anasayfada en üste çıkar bilginiz olsun. Dikkat çekmek için özel birşey yapmanıza gerek yok.
İlk yanıt verdiğiniz konuya "Yanıtla" düğmesine basarak sorununuzu yazın, resim ekleme kısmı var aşağıda oraya resimleri ekleyip gönder deyin.

sistem57

Tamamdır teşekkürler, ben konuyla ilgili en ilgili olan başlığa girip resim de ekleyip sorayım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın