Bu Ürün ile Telsiz Yapılabilir mi?

Başlatan seron, 15 Ekim 2020, 12:58:32

seron

433-mhz-rf-kablosuz-alici-ve-verici-kiti

[attach type=image]14468[/attach]

Sadece dijital iletişimde mi kullanılıyor, ürünün nasıl çalıştığını bilmediğimden soruyorum. Basit bir walkie-talkie yapmak için bu ürün kullanılamaz mı? Bir amfi ilavesi yapıp bas-konuş/bırak dinle şeklinde bir telsizi bununla yapamaz mıyız?

seron

Çok özür dileyerek bu konuyu yeniden üste çıkarmak istedim.

Bu ucuz modüller kullanılarak, basit walkie talkie yapılabilir mi?

AX

Bu modüller data transceiver modülleridir direkt olarak audio sinyalini deforme etmeden gönderip alamaz ancak ses sinyalini dijitalize edip transmitter modülünün taşıyıcı osilatörüne bindirip receiver modulunde sinyali encode edersen ses sinyalini transfer etmek mümkün olsa da astarı yüzünden pahalıya mal olacaktır. Ama analog sinyal taşıyan bu tür hazır modüller mevcut az maliyet ile audio sinyalini transfer edebilirsin bunu karşılıklı yaparsan wolky-tolky yapmış olursun.

seron

Alıntı yapılan: AX - 24 Kasım 2020, 18:50:35Bu modüller data transceiver modülleridir direkt olarak audio sinyalini deforme etmeden gönderip alamaz ancak ses sinyalini dijitalize edip transmitter modülünün taşıyıcı osilatörüne bindirip receiver modulunde sinyali encode edersen ses sinyalini transfer etmek mümkün olsa da astarı yüzünden pahalıya mal olacaktır. Ama analog sinyal taşıyan bu tür hazır modüller mevcut az maliyet ile audio sinyalini transfer edebilirsin bunu karşılıklı yaparsan wolky-tolky yapmış olursun.
Abi çok teşekkür ederim ben de bunu öğrenmeye çalışıyordum. Çünkü bildiğim kadarıyla fm alıcı ve vericilerde modülasyon katıdır şudur budur bir sürü olay var belki bir kolayı vardır diye soruyordum. Analog sinyal taşıyan hazır modülleri nasıl arayacağımı bilmiyorum bir tane buldum ama sadece PLL alıcı modül var verici yok. Müsait olduğunda yardım edebilir misin?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın