Çift Yönlü FLYBACK devresi

Başlatan ZU, 09 Ekim 2020, 23:45:34

ZU

Elektrikli arabalarda kullanılan BMS'i araştırıyorum. BMS SLAVE kartı tasarımı yapmaya çalışıyorum. Tasarladığım BMS SLAVE kartını batarya adedi kadar üretip sonrasında BMS MASTER kart tasarımına geçeceğim. Tasarımına başladığım BMS SLAVE kartta çift yönlü Flyback kullacağım için bu topolojiyi araştırıyorum. Biraz bilgi topladım. Topladığım bilgilerle bir tasarıma başladım ve neredeyse tasarımı yarıladım. Sizlerden ricam eğer bu konu hakkında elinizde bilgi yada tecrübeleriniz var ise benimle paylaşabilir misiniz?

mustafaaxu

Alıntı yapılan: ZU - 09 Ekim 2020, 23:45:34Elektrikli arabalarda kullanılan BMS'i araştırıyorum. BMS SLAVE kartı tasarımı yapmaya çalışıyorum. Tasarladığım BMS SLAVE kartını batarya adedi kadar üretip sonrasında BMS MASTER kart tasarımına geçeceğim. Tasarımına başladığım BMS SLAVE kartta çift yönlü Flyback kullacağım için bu topolojiyi araştırıyorum. Biraz bilgi topladım. Topladığım bilgilerle bir tasarıma başladım ve neredeyse tasarımı yarıladım. Sizlerden ricam eğer bu konu hakkında elinizde bilgi yada tecrübeleriniz var ise benimle paylaşabilir misiniz?
hocam konu zor bir konu kolay gelsin biz iişin kolayına kaçıyoruz seri bağlayıp 12,7 voltu 500 ma basıyoruz bileşik kapla sabaha kadar doluyor
Bir şema buldum umarım Fikir verir

stk4221

Lityum ion batarya yönetim sistemlerinde biraz araştırma yaptığımda en basit olarak karşıma çıkan 8254 entegresi idi. Bu entegre küçük fakat tüm sisteme hakim bir yapida
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın