Bu anfi fark yaratır mı ?

Başlatan 07 Osman, 05 Ekim 2020, 15:15:40

07 Osman

Merhaba arkadaşlar,

Aracımda şu meşhur çin malı double ekranlardan var.  Her ne kadar özelliklerinde Mosfet 4*50w yazsa da alakası yok.  Araçta 4 adet hoparlör var, güçlerini ve markalarını bilmiyorum.  En azından birazcık olsun bass alabilme umudu ile Navigold koltuk altı  slim bass aldım. Şimdilik beni idare ediyor. Her ne kadar eski aracımdaki herhangi bir anfi olmaksızın   Pioneer DEH-4050ub teyp, önlerde 50w pioneer (20-25 yıllık) tek yollu, arkada ise 420w 3 yollu pioneer hoparlör setimin  tırnağı bile olamasa da.

Her neyse elimde yine çekik gözlülerden almış olduğum şu ürün var :

https://www.aliexpress.com/item/32798829294.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dcRodJg

Tamam ana ünite kaliteli olmadıktan sonra ne yaparsam yapayım kaliteli bir müzik dinleyemeyeceğim ama, bu ürünü sadece ön yada arka hoparlörlere bağlasam, tercihen ön hoparlörler, çok bariz olmasa da seste biraz olsun artış, kalite farkı olur mu ?

seron

Abi cahilin görüşü ancak bu kadar olur: denemeden anlayamazsın. Sipariş ettin eline ulaştıysa bir test yap derim. Memnun kalmazsan kullanmazsın. Ürün özelliklerinde giriş bilgileri vermemiş araba teybine uycakmı peki? ???

07 Osman

Alıntı yapılan: seron - 05 Ekim 2020, 20:00:45Abi cahilin görüşü ancak bu kadar olur: denemeden anlayamazsın. Sipariş ettin eline ulaştıysa bir test yap derim. Memnun kalmazsan kullanmazsın. Ürün özelliklerinde giriş bilgileri vermemiş araba teybine uycakmı peki? ???

Seron, ürünü aldım daha önce, elimde mevcut yani.  Muhtemelen bu forumda farklı bir konuda da işlemiştik.  Girişi bildiğin stereo giriş, zaten mesajda da belirttiğim üzere sadece iki kanalı bağlayacağım için sıkıntı yok. Sub çıkışını boş bırakacağım.

gevv

selam   bass için çıkış köprülenmiş  diğer entegre ise 2x  kullanılmış  onu modifiye edip mono hale getirebilirsiniz büyük ihtimal bu sayede yüksek güç alırsınız  bu arada  mono bass veren entegrenin girişindeki  bass filtrenin iptal edilmesi gerekli

entegrenin şemalarını inceleyin büyük zorluk yoksa denerseiniz

ek olarak  soğutucuya fan eklenebilir besleme filtre kondansatör değerleri yükseltilebilir

07 Osman

Alıntı yapılan: gevv - 06 Ekim 2020, 13:28:58selam   bass için çıkış köprülenmiş  diğer entegre ise 2x  kullanılmış  onu modifiye edip mono hale getirebilirsiniz büyük ihtimal bu sayede yüksek güç alırsınız  bu arada  mono bass veren entegrenin girişindeki  bass filtrenin iptal edilmesi gerekli

entegrenin şemalarını inceleyin büyük zorluk yoksa denerseiniz

ek olarak  soğutucuya fan eklenebilir besleme filtre kondansatör değerleri yükseltilebilir

Sayın @gevv   söyledikleriniz  sizin için belki  çocuk oyuncağı ama benim için  hipotenüs teoremi gibi   :du:  :-\ 

Şimdi ben basitçe yapmak istediğimi dilim döndüğünce bir anlatayım, siz olur yada olmaz deyin.

Teybin  4 adet çıkışı var,  bendeki anfinin de stereo girişi var, yani sağ ve sol.    Ben şimdi teybin 2  ön   iki çıkışını  anfinin iki girişine  girip,  anfinin iki kanal çıkışını da   arabanın ön kapı hoparlörlerine bağlamak istiyorum. Sub çıkışı boş kalacak, çünkü ayrıyetten aktif koltuk altı bass var zaten arabada.  Amacım dinlediğim müziğe bir nebze daha detay ve kalite katmak.

Cahilliğimi bağışlayın ama,  entegreyi mono haline getirip yüksek güç almak iyi de, o zaman sadece mono anfi nassıl kullanacağım, en azından ben teybin ön sağ ve sol çıkışlarını kullanmak istiyorudm.

gevv

teybinize göre yüksek ses alırsınız nede olsa kit class d söylediğiniz  bağlantıyıda yapabilirsiniz sorun olmaz  ses kalitesi class d olduğu için tartışılır ama bu modülden memnun olan çok  zaten aradaki farkı anlayacak kulak herkeste yok :)  araba ortamı olduğu için sorun olacağını sanmam 

eniyisi deneyip görün

07 Osman

Alıntı yapılan: gevv - 06 Ekim 2020, 14:27:19teybinize göre yüksek ses alırsınız nede olsa kit class d söylediğiniz  bağlantıyıda yapabilirsiniz sorun olmaz  ses kalitesi class d olduğu için tartışılır ama bu modülden memnun olan çok  zaten aradaki farkı anlayacak kulak herkeste yok :)  araba ortamı olduğu için sorun olacağını sanmam 

eniyisi deneyip görün

Teşekkür ederim. Deneyeceğim bakalım.

Aslında ben kıt bilgimle sanki bir önceki mesajınızda,  kanallara giden entegreyi köprüleyip, tek kanal,  suba giden anfiyi de diğer kanal yaparak daha yüksek güç alabileceğimi söylediğinizi anladım, eğer yanlış anlamadıysam. Ama tabii birde onu yapacak bilgi ve tecrübe lazım ki, maalesef henüz bende yok.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın