Polis sireni 15w

Başlatan digital kadir, 03 Ekim 2020, 15:53:10

digital kadir

güclü 15w polis sireni devresi pcb

seron

seron

Flip-flop na-ni siren devresi zaten bakınca anlaşılıyor da açık şema olsaydı daha iyi olurdu.

digital kadir

acik sema var paylasirim bunlari kemo firmasi satiyor orjinalindan kopya cok güclü sesi var
not ben yapip denemedigim hic bir semayi paylasmam malum insanlar masraf edip yapiyor

seron

Denenmiştir/denenmemişdir diye not yazarak paylaşırsın denemek isteyen ona göre dener.
Bu tip sirenler eski tip olduğundan hala üretimde olmaları şaşırtıcı. Na-ni sirenler çok eskiden ambulanslarda kullanılıyordu. Sonradan değişti diye biliyorum. Neyse teşekkürler.

digital kadir

Alıntı yapılan: seron - 03 Ekim 2020, 16:13:48Denenmiştir/denenmemişdir diye not yazarak paylaşırsın denemek isteyen ona göre dener.
Bu tip sirenler eski tip olduğundan hala üretimde olmaları şaşırtıcı. Na-ni sirenler çok eskiden ambulanslarda kullanılıyordu. Sonradan değişti diye biliyorum. Neyse teşekkürler.
bu gercekten en iyisi yüksek sesli

digital kadir

seron

Küçük ve basit devreyle yüksek iş. Gayet güzel. Transistörler istenirse güncellenebilir de. Bu devre mini kit olarak yapılabilir ve satılabilir aslında. Ama bu aralar elektroniğe merak salan nerdeyse kimse yok gibi. Elde patlar. Yinede arşivde durması iyidir.

digital kadir

30 40 senedir araliksiz satiliyor bunu kücük smd yada stm olarakta yapilir

digital kadir

eskiden bir kitaba 100€ para veriyordum simdi hersey bedava bana lazim olan tüm aletlerimi kendim üretiyorum hemde satilandan daha kaliteli

seron

İşin tuhaf tarafı ben bu tip basit bir devre çizdiğimde hiç ilgi çekmiyor oluşu. Mesela yakın zamanda bir cihaz yapıp satıyor mu diye denemek istedim. Sattı. Ancak ciddi bir sıkıntı vardı. Yüksek bir talep var gibi görünse de piyasa durumlarına ve imal etmek için yapacağın çabaya bakınca hala çok düşük görünüyordu. Neticede ben emeğimin karşılığını aldım. Ama ortada eğer devamlı üreteceksem algı vergi cart curt sıkıntısı çıkıyor ve tüm karı alıp götürüyordu.

Yıllardır bu sitedeyim. Son zamanlarda ben de kendi kendime çok basit devreler ve kitler çizmeye başladım. Yükledikten sonra özellikle kaç kişi okuyor diye kontrol ediyorum. Site içindekekiler hariç sıfır görünüyor. Durum böyle olunca da ciddi projelere zaman ayırmayı göze alamıyorum. Bir gitar amfisi yapmaya kalkışsam ve başarsam, bunun nasıl elden çıkaracağım, imalat için yapılacak yığınla iş ve profesyonelleri desteği gerekirken bir de talep çok düşük olursa uğraşasın gelmiyor.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın