Coronavirüsü yok eden elektronik buluş (Mucit: SERKAN TUNÇ)

Başlatan Yusuf usta, 14 Eylül 2020, 22:06:34

Yusuf usta

Bu konunun genel sohbet konu başlığı altında ne işi var? Çünkü covid19'u bir saatte vücuttan temizleyen bir buluşa imza atan insanı konuşmak lazım, buluşu konuşmak lazım... iken... ben bu buluşa karşı tepkilere daha şok olduğum için bunu konuşmak istedim...

Serkan Tunç bir iş adamı. Ve mütevazı, zekî, iyi niyetli güzel de bir insan. Asıl işi farklı olmasına rağmen, kendi bilgi birikimlerinden yola çıkarak, çevresindeki doktor akraba ve tanıdık çevresinden de bilgi anlamında destekler alarak bir buluşa imza atıyor. Sevinci o ki, insanlığın faydasına bir şey yapmış olmak, maddi bir kaygı gütmeden gereken neyse harcayarak faydalı bir iş yapmış olmak... Sevinçleri bu adamın...

yaptığı buluşu resmi prosedürü izleyerek adım adım ilerletmiş, sona yaklaşmış... Üniversite testleri, hayvan üzerinde yapılan resmi deneyler, profesörlerin inceleme ve görüşleri... Hepsi de olumlu. Taa mart ayında ve nisan ayında basına yansımış, haberleri yapılmış, takip edilesi ve heyecan yapılması gereken çok ender ve gerçekten heyecan verici bir çalışma... Öyle güzel de bir insan ki bu adam, yaptığı buluşu bildiğin detaylarıyla paylaşmış videosunda... Bu bir sırdır, bana milyon dolar verin de demiyor... Bildiğin paylaşıyor yahu dahası ne?

Ama...
Gel gör ki...
bu iş böyle yürümüyor...
Hayır hayır, bürokratik uzatmalar falandan bahsetmiyorum, o zamansal bir süreç ve aşılır, az kaldı, aşıldı da sayılır. Beni şoke eden şey insanların tavrı...

facebook sayfamızda yazdım ve dedim ki, arkadaşlar Serkan Bey bir cihaz bulmuş, falanca linkte de anlatıyor taa beş ay evvel basına yansımış, bu cihazda elektronik destek vermiş olarak çok mutluyuz. işin içine bir şekilde karışmış olmak heyecan verici çünkü bu zaten heyecan verici bir buluş... hani basit bir şeydir ama, bir icattır...

paylaşıma gelen tepkiler...
vay efendim uyanık niye başka hastalığa değil de coronaya çare bulmuş-muş... yok efendim reklam kokan hareketlermiş-miş...
siz Serkan Bey yerinde olup o yazıları görseniz belki de bu insanları kurtarmadan evvel bir kere daha düşünürdünüz...

ne kadar huysuz bir gençliğimiz var, ne kadar çekemez bir elektronik sevdalılarımız var... bu nasıl bir memlekettir çözemedim...

meraklıları SERKAN TUNÇ coronavirüs diye yazsın google'a bulurlar...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

seron

https://video.haber7.com/video-galeri/161300-turk-girisimci-elektrik-akimiyla-virusu-yendim

Ben onlar gibi hakaret etmiyorum. Ama şüphelerim var. 18V ve pwm'li verilen elektrik, bardağa daldırıldığı yerden suyun ayrışmasına (elektroliz) sebep olurdu. Bu da elektrotların daldırıldığı yerden belli belirsiz suda eriyen aspirin görüntüsü ve video sonunda da orada paslanma belirtisi gösterirdi. Ancak videoda böyle birşey olmuyor. Yağın testin ilk anlarındaki miktarı da video sonundakinden fazla (müdahale edilmiş gibi) duruyor.

Ay sonu olmadan internetim bitti, idare etsin diye 19TL'ye 1GB ek paket aldıydım, videoyu izledim boşa gitti  :D

Yusuf usta

yağı bilakis parçalıyor ve yok ediyor. kullanılan su herhangi bir su değil. damardaki kandaki suya mineral olarak yakın değerlerde bir su. İstanbul üniversitesinin, İstanbul Okan üniversitesi ve benzeri üniversitelerin verdiği ayrıntılı pdf raporu inceledim. Ben bilen ve işin mutfağında olan bir kişi olarak yazıyorum. Bunlar sorun değil. Eninde sonunda cihaz prosedürü tamamlar piyasaya çıkar ne de olsa, fakat sanki adam üne ihtiyacı olan birisidir ve para için bunu yapıyormuşçasına tavırlar ilgi çekici. Hele ki kendsine yaklaşımlardan şikayetçi olan Murat Tezcan gibi birisinin face'de gelip vay uyanıklara bak diye söze başlaması daha bi' manidar.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

AX

Su elektroliz edildiğinde hidrojen ve oksijen ayrışır hidrojen zaten yanıcı oksijen de yakıcı gazlardır öncelikle şunu söyleyeyim elektronikçilerin sıkça kulladığı bir kimyasal alaşım vardır pcb eritirken yani bakır kısmını çökertirken neden asit içine hidrojen-peroksit kullanırız? elbette çökertme işlemini hızlandırmak için, mesela asitilen gazına oksijen verildiğinde ise (burada şalamadan bahsediyorum) ısı demirin eriyeceği derecelere çıkar hatta daha fazlası. çamaşır yıkarken deterjana oksijen eklendiğinde ise deterjanın aktif işlemini hızlandırmış oluruz. bir miktar suya çamaşır suyu ekleyin ve içine birkaç damla hidrojen-peroksit kattığınızda sıvıda gözle görülür aktivite başlayacaktır. deneyip görün beyaz çamaşırlarınızı yıkarken ön yıkama suyuna değil makine normal yıkama program moduna geçtiğinde yarım lt suya 2 çorba kaşığı çamaşır suyu 1 çorba kaşığı hidrojen-peroksit katıp çamaşır makineniz su alırken sabun çekmecesini az çekerek ilave edin sonra bakın sonuç ne oluyor. tabiki kar gibi, neden çünkü oksijen kimyasalın etkisini hızlandırdı. bir ölçek hidrojen-peroksite 10 ölçek saf su kattığımızda ise eczanelerde satılan oksijenli su elde etmiş oluruz. oksijen, oksijen.., olmadan yaşayamadığımız ama kimi canlıyı yavaş yavaş kimi canlıyı hızla öldüren, yaşlandıran, oksit yapan, yakan, parçalayan mucize gaz. işte bu gazı elde ettiğinizde ve mikro organizmalar üzerine uyguladığınızda kaçış yok tümünün akibeti belli. su hidrolize edildiğinde açığa çıkan oksijenden daha aktifini söyleyeyim mi? o da yüksek gerilimle elde edilen ozon gazıdır. ozon gazı 3 oksijen atomunun bağlanmasıyla oluşur yıldırımlar şimşekler ozon gazı fabrikalarıdır. atmosferde ozon tabakasını oluşturan şey bulutların elektrik yüklenmesiyle şartlar olgunlaştığında milyarlarca voltluk elektrik akımından çıkan sparklar ile reaksiyona giren oksijen atomları ozon gazını oluştururlar. 1 oksijen atomu hayatı idame ettirir 2 oksijen atomu katalizör olur 3 oksijen atomu neler yapmaz? "kahrolsun mikroplar, virüsler yaşasın oksijen" şaka bir yana normal bir insanın bağırsaklarında 1.5 kilo kadar bakteri vardır ve onlar sayesinde sindirim yapıyoruz. sonra bakteriler olmasa çürüme olmayacak dünyanın her yerinde insan, hayvan ağaç v.s cesetlerini görecektik mesela fosil yakıtlar oluşmayacaktı ve daha buna bağlı birçok şey...

i3uz

Bizim millet kadar muhalif millet yok cok eleştiren toplumlar,  cahil toplumlardir. Neden olmaz acikla dersin? Seni baska seylerle eleştirir konunun özünü eleştiremez. Nasrettin hocanin hikayesiyle ben toplumumuzu bağdaştırtim. Essege kendi binmis cocugu yürütmüş. Koskoca adam utanmiyormusun essege biniyorsun çocuğu yürütüyorsun demis. Sonra çocuğu bindirmis. Koskoca adam yürüyor, çocuk essege binmis. Sonra ikisi binmis busefer vay efendim essege yazik degilmi. Busefer ikiside inmis. Simdide sunlara bak kendileri yürüyor essek bos gidiyor demisler.... Dolasiyla bu millet adami bilimden sogutur buda cahillikten.. herseyi biliyoruz arkadas.... Oyle cihazlar varki biz yapsak bune böyle derler. Adam cihaz almis okadar karisikki yarim milyon. Yuh dedim ben yapsam hayatta kullanmazlar. Ama gavurun poku bile kiymetlidir bizim millet icin "adam yapmis derler" biz yapinca bune boyle ee nasil olucak? Acicam o caliscak.. ya nasil sövuyorum... Anlatamam ee bu boyaci kovasimi sok cikar boya... Anlayacaginiz.. 1 saat soluksuz konusurum halkimizla ilgili..
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın