Bu Soketin Modeli Ne?

Başlatan recaizade mahmut efendi, 20 Ağustos 2020, 21:26:47

recaizade mahmut efendi

Selamlar. Bu bir interkom. Devre olan kısım bluetooth ile telefona bağlanıyor. O devreye de kulaklıklar takılıyor. Motosiklet üzerinde kaska bağlı bir şey bu. Birkaç ay önce sağ taraftan ses gelmemeye başladı. Ufak oynamalar yapınca geliyordu. Artık hiç gelmiyor. Kulaklık bozulmuştur diye yenisi aldım, aynı sorun. Burda bir tamirciye gösterdim. Soketin bozuk olduğunu söyledi. Aynı soketten de bulamamış. Ben bulabilirsem değiştirecek.

Bu soketin markası modeli vs. nedir? Ben bunu nereden bulabilirim? Alternatif öneriniz var mı?

dede_salih

8 pin mini usb soketine benziyor. Dijital fotoğraf makinelerini TV ye bağlarken kullanıldığını görmüştüm. Bir ucu bu şekilde kameraya diğer ucunda da RCA konnektörleri bulunuyordu.
Elektronikçilere bi uğrayın ellerinde olabilir. Bulamazsanız eğer 8 pinli başka bir erkek dişi çifti soket ile bunları değiştirebilirsiniz. Bence sorun oluşturmaz. Yada kulaklığın sabit olması sorun yaratmaz ise direk devre kartına da lehimlenebilir. Seçim sizin.

recaizade mahmut efendi

Alıntı yapılan: dede_salih - 20 Ağustos 2020, 22:50:578 pin mini usb soketine benziyor. Dijital fotoğraf makinelerini TV ye bağlarken kullanıldığını görmüştüm. Bir ucu bu şekilde kameraya diğer ucunda da RCA konnektörleri bulunuyordu.
Elektronikçilere bi uğrayın ellerinde olabilir. Bulamazsanız eğer 8 pinli başka bir erkek dişi çifti soket ile bunları değiştirebilirsiniz. Bence sorun oluşturmaz. Yada kulaklığın sabit olması sorun yaratmaz ise direk devre kartına da lehimlenebilir. Seçim sizin.
Evet doğru 8 pinli bir soket. 2 Soket şarj 2 soket sağ 2 soket sol diyerek gidiyor. Maalesef sabit kalamaz. Her gün çıkarıp şarj etmem gerekiyor.  Dükkanlara direk 8 pin mini usb diye mi sorayım? Buna uyacak soketi direk internetten alma şansım var mı ?

dede_salih

Önceliğiniz bulunduğunuz ildeki elektronik malzeme satan dükkanlar olsun. Elbette internetten de bulunur ancak bu tip elektronik malzemelerde toplu alışverişler daha uygun oluyor. Yoksa tek bir soket için birde kargo parasi ödemek durumunda kalırsınız.
Arıza sadece kart üzerindeki sokette ise 8 pin (bağlantılı) dişi mini-usb soketi diye sorarsanız sanırım yeterli olur. Tabi kartı ve kulaklığı yanınızda götürüp işinizi sağlama almanızda fayda var.

AX

Alıntı yapılan: recaizade mahmut efendi - 20 Ağustos 2020, 21:26:47Selamlar. Bu bir interkom. Devre olan kısım bluetooth ile telefona bağlanıyor. O devreye de kulaklıklar takılıyor. Motosiklet üzerinde kaska bağlı bir şey bu. Birkaç ay önce sağ taraftan ses gelmemeye başladı. Ufak oynamalar yapınca geliyordu. Artık hiç gelmiyor. Kulaklık bozulmuştur diye yenisi aldım, aynı sorun. Burda bir tamirciye gösterdim. Soketin bozuk olduğunu söyledi. Aynı soketten de bulamamış. Ben bulabilirsem değiştirecek.

Bu soketin markası modeli vs. nedir? Ben bunu nereden bulabilirim? Alternatif öneriniz var mı?

Merhabalar burada görünen konnektör androit telefonların şarj konnektörü ile aynı ve bu konnektörde şarj, data alışverişi ve diğer pinler de mevcut tavsiyem bie GSM telefon tamircisine götürüp (tamircisine ama kasap olmamalı) aynı konnektörü ve ya en uygun konnektörü taktırmak. bu tür malzemeler sıcak hava ve ile sökülüp takılır normal klasik havya ile çok zor değitirirsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın