Pic İle Bir Devrenin 5v Beslemesini kesip verme!YARDIM

Başlatan oktayoo, 02 Eylül 2010, 23:59:53

oktayoo

Merhaba arkadaşlar,
+5V. ile çalışan küçük bir devrenin +5v beslemesini kesip geri verecek bir proje lazım.Devre 1dk.çalışıp voltajının kesilip geri verilmesi gerekiyor.reset gibi bişey yani.bu kesilip verilme 240ms.olacak.Özetlersek;Devre sürekli olarak her 1dk.da 240ms hızla kapanıp açılacak,kapanıp açılacak ve böyle sürekli devam edecek.Elimizde pic16f84 var.bununla ilgili devre şeması,yol nasıl yaparım yardımlarınızı bekliyorum.

justice_for_all

oktayoo

evet hocam devrenin voltajının hızlı bir şekilde kesilip verilmesi gerekiyor.(240ms kesip verecek,yani voltajı kesip 1sn sonra tekrar vermeyecek.240ms.hızla kesip verecek)Bu yüzden ancak picle olur.Ama nasıl? devre şeması,pic program vs. lazım bana bu işi yapacak.saygılar...

justice_for_all

arkadasim bi bak bakalim indir dosyayi proteusda similasyonunu cizdim programida icinde ok hadi kolay gelsin..

oktayoo

Hocam çok teşekkürler emeklerin için.Proteus kullanmadım daha acemiyim,proteus 7,1 indirdim ama verdiğin dosyadaki devreyi açamadım.öğrenmeye çalışıyorum.Teşekkürler tekrar,keşke açık bi devre verseydin.programı pic e atarız.Saygılar hocam.

justice_for_all

karden devrede bi tane P Kanal mosfet var mosfeti piyasada bulabilecegin bi mosfet takabilirsin dikkat etmen gereken anahtarlama hizi senin kullanacagin hizdan buyuk olmali ve gerilimide 5 volttan buyuk olmali...

kolay gelsin..

oktayoo

Hocam çok teşekkürler malzemeyi temin edip yapıcam.sonucu bildiririm.tekrar çok teşekkürler emeklerine sağlık.Saygılar hocam.

oktayoo

Alıntı yapılan: justice_for_all - 05 Eylül 2010, 14:33:03ne demek kardesim iyi calismalar...

Hocam çalışmalarım işlerim dolayısıyla ertelendi bu arada farklı bir şekilde işi yapmam gerekti.Şu konuya bakıp bi el atarmısın sana zahmet.Saygılar...
https://elektronikprojeler.com/pic-projeleri-devreler/pic-devre-yardimilginc-bir-sey-nasil-yaparim-979.new.html#new

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın