Öğrencilere FLİP-FLOP Eğitim Tahtası

Başlatan seron, 14 Haziran 2020, 15:17:39

seron

Son birkaç gündür eğitim tahtası paylaşıyorum. Şimdi nereden çıktı bu? diye merak eden olursa, vakti zamanında bu tip uygulama kartlarının yokluğunu, başımda durup bana bir şeyler aktaracak birilerinin yokluğunu çok çektim. En güzel öğrenme metodu uygulayarak öğrenmektir. Bu nedenle herkes benim ya da bizim gibi sıkıntı çekmesin, yaparak uygulayarak öğrensin, bir eğitmenin eline geçerse yapıp öğrencilerine tahta üzerinde anlatsın diyerekten bunları yapıp paylaşmaya karar verdim, o yüzden yapıyorum. Zaten bu son olacak sanırım aklıma başka gelmiyor 555'li olan, transistör çalışma prensibi tahtası ve bu flip flop tahtaları sanırım yeter.

Bu eğitim kartı, 3 ayrı parçadan oluşuyor ve monostable, bistable ve astable multivibratör devresinin çalışma mantığını iki transistörlü flip flop devresi üzerinden öğretmeyi amaçlıyor. Öğrenci bu tahtayı eğitmeni eşliğinde kullanacak, onun anlatımı ve bizzat kullanımı ile multivibratör devrelerini öğrenecek.

[attach type=image]13657[/attach]

[attach type=image]13655[/attach]

[attach type=image]13653[/attach]

Her üçünün de baskısı tek zipte ekte. Yapıp kullanacak olan öğretmen ve öğrencilere başarılar.

İyi çalışmalar ve coronasız günler.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın