güç dağıtımı ve dönüştürme

Başlatan Ahmett3664, 30 Mayıs 2020, 17:47:21

Ahmett3664

Merhabalar ben insansız sualtı aracı yarışmasına katılmayı hedefleyen bir takımın elektronik bölümünde bulunan bir üyesiyim.Bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. Yarışmada bize verilecek olan 220VAC gerilimi dönüştürmek ve elektroniklere dağıtmak icin ne tür bir yol izlenmeli ,her tip güç kaynağı kullanılabılır mı? Yardımcı olursanız  çok sevinirim

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: Ahmett3664 - 30 Mayıs 2020, 17:47:21Merhabalar ben insansız sualtı aracı yarışmasına katılmayı hedefleyen bir takımın elektronik bölümünde bulunan bir üyesiyim.Bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. Yarışmada bize verilecek olan 220VAC gerilimi dönüştürmek ve elektroniklere dağıtmak icin ne tür bir yol izlenmeli ,her tip güç kaynağı kullanılabılır mı? Yardımcı olursanız  çok sevinirim

en basitinden trafo fakat trafo gücü arttıkca trafonun ağırlığıda artacaktır su altındaki bir cihhazda yuk unsuru önemli mi değil mi bilmiyorum Ama bunun yerine SMPS kullanılması daha teknik bir seçim olur kanaatindeyim.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

seron

SMPS güç dönüştürücüleri araştırın. Her aygıt için gereken güç belirlenir ve buna göre dağıtım yapılır. Aygıtların tek tek ne kadar güç çekeceğini belirleiyip toplam güç gereksiniminden biraz daha fazla güç adaptörü seçilir. Ya da ayrı ayrı güç adaptörleri ile beslene de bilirler. Daha fazla detay verirseniz profesyonel üyelerimiz yardımcı olacaktır.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın