Tt-Technıc Zd 915 Vakumlu Havya İstasyonu.. BEĞENDİM..

Başlatan ozgurece, 22 Mayıs 2020, 18:26:07

ozgurece

Değerli Forum Arkadaşlarım bazı mainboard lardan parça sökerken sorunlar yaşıyordum. Bir süre araştırmadan sonra uygun fiyata bulduğum bu ürünü satın almaya karar verdim. Kesinlikle Beğendim. Tüm Elektroniğe gönül verenler, Tamir bakım işiyle uğraşanlar da Vakumlu Havya istasyonu olması gerekir.   :)
Forumu takip eden tüm Arkadaşlarımıza bilgilendirme olsun.  ;)  ::ok

gevv

Hayırlı olsun. Vakumlu havyalara pek ısınamadım bir kaç kere kullandım ama pratik gelmedi

uygun ısıda havya ve lehim pompası ile çok daha hızlı işimi görüyorum gerçi sürekli  olan işlerde  işe yarıyordur yormaz ama ne bileyim...

ozgurece

Değerli yöneticimiz @gevv Teşekkür ederim. Öncesinde lehim pompası ile uğraşıyordum , inanınki bu vakum olayı bana çok pratik geldi.

cevat1

Alıntı yapılan: gevv - 22 Mayıs 2020, 20:31:15Hayırlı olsun. Vakumlu havyalara pek ısınamadım bir kaç kere kullandım ama pratik gelmedi

uygun ısıda havya ve lehim pompası ile çok daha hızlı işimi görüyorum gerçi sürekli  olan işlerde  işe yarıyordur yormaz ama ne bileyim...

Üstad; Bilgisayar anakartı haricindeki kartlar da çok işe yarıyor. Seri, hızlı, pratik.

gevv

30-40-60 ve 100w havya var bunlar ile hiç zorluk çekmedim

Eskiden sadece 40w ile zor oluyordu ayarlı istasyonunda ucu ince iş görmüyordu yüksek güçlü havyalar iş görüyor...

ozgurece

Değerli yöneticimiz @gevv Havya derseniz size önerim TS 100 kesinlikle süper. Mutlaka deneyin .Geçen gün paylaşım yapmıştım Forumda sanıyorum tecrübe eden arkadaşımız olmamış.
Ben Mobil havya olarak adlandırıyorum. Büyük uçlarıda var. Gerektiği zaman 19 volt Adaptör ile kullanıyorum.   862D+  yı on defa kötekler. :D
Ek Havya şeması

seron

Cihaza şöyle bir bakınca aslında çok temiz bir arayüzü var bu da kullanım kolaylığı demek. Ama ben hiç sıcak hava istasyonu falan kullanmadım. Bilmeden birşey diyemem ama havyadan çok memnunum. Bir de şöyle bir şey var o cihazın içinde saç kurutucu motoruna benzer bir motor var, gürültü üretmiyor mudur o? Yani hem ses gürültü hem de parazit gürültü anlamında. Bir çalıştı mı corrrrr diye ses yapar çevredeki aletleri etkiler...

Aklıma ne geldi ;D Arada donanımhaber forumunda da takılıyorum orda birisi masaj yastığı almış internetten. Bu yastığın bir de adaptörü varmış neyse. Diyor ki adaptörü taktığım zaman evdeki cihazların modem ile irtibatı kesiliyor. Öyle tahmin ediyorum ki adaptörün anahtarlama gürültüsü modem yayınını bozuyor. Ulan yıllardır millet camır yapmak için gıçını yırtıyor, birileri de masaj yastığıyla olayı çözmüş. Ah kafam marka modelini sormadım soraydım elimde mis gibi ucuz camır olacaktı ;D

Güle güle kullan adamım. Gördüğüm kadarıyla sen çok ileri-düzey bir elektronikçi olmamana rağmen sürekli profesyonel ve pahalı aletler kullanıyorsun. O fırsatlar bende olmalıydı...

ozgurece

Değerli forum arkadaşım @seron teşekkür ederim. Cihazın belirli seviyede bir vakum sesi var evet ama kullanıcıyı rahatsız edecek seviyede değil.

seron

Alıntı yapılan: ozgurece - 22 Mayıs 2020, 23:20:32Değerli forum arkadaşım @seron teşekkür ederim. Cihazın belirli seviyede bir vakum sesi var evet ama kullanıcıyı rahatsız edecek seviyede değil.
O zaman kullanılır. Rahat ediyorsan sorun yok önemli olan kullanıcısını memnun etmesi. Bu tip cihazlar işini aşırı ciddiye alan titiz çalışanlar için. Ha çoğuna baksan ihtiyaç duymayıp normal havya da kullanıyor. Yusuf abinin gönderdiği bir elektronik termometre devresi var ekranlı mekranlı. Bir fırsat bulabilsem eski PSU kutusuna ben de bunun triyaklısını yapıcam da.. Bir sürü yapılacak iş var yapacak toto yok.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın