5 Renk direnç Değeri Yardım..

Başlatan ozgurece, 09 Nisan 2020, 20:38:29

ozgurece

Değerli Forum arkadaşlarım aşağıdaki direnç değerini tam olarak bulamadım.
Direnç arızalı olabilir . Ölçümde çıkan değeri resimde paylaşıyorum. Değer nedir. ?  Arkadaşlar.

Soldan sağa renkler : SİYAH BEYAZ BEYAZ GRİ YEŞİL

seron

Eğer direnci ters tutmuyorsan sanırım yüzde 5 hata payı olmak üzere 0,99 Ohm.
Şuradan hesapladım:

http://www.serelektronik.net/direnc-hesaplama/

Bu siteye gelene kadar 3 site gezdim, hepsinde de aynı hatayı gördüm renk seçeneklerine SİYAH koymayı unutmuşlar. Herkes birbirinden kopyala yapıştır yaptığından şaşırdım mı? AHAHAHAHAH! Güldürdünüz :hizz:

ozgurece

Değerli Forum arkadaşım @seron  Evet diğer cihaz ile ölçüm de senin dediğin çok yakın değerlerde direnç.  Teşekkürler.

gevv

@seron aslında hata değilde o zamanlar bu tip kodlamalar yoktu veya çok nadirdi neyse iyi oldu  hesaplayıcıları güncelledim.

seron

Alıntı yapılan: gevv - 12 Nisan 2020, 23:49:48@seron aslında hata değilde o zamanlar bu tip kodlamalar yoktu veya çok nadirdi neyse iyi oldu  hesaplayıcıları güncelledim.
Yav gevv, bu dünyada insanlar beni niye yanlış anlıyo veya hiç anlamıyo anlamıyorum.

Ben senin için demedim güzel kardeşim, senin sayende yıllardır bir sürü fayda gördüm. Başka sitelere diyorum birbirinden tablonun şeklini bile kopyala yapıştır yapmışlar.

gevv

Sende beni yanlış anlıyorsun :) bende o anlamda söylemedim yanımda olsan anlardın :D  bazen yazmak ve smiley yeterli olmuyor net ortamı böyle işte

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın