Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: ses sistemi ses çıkış kartı arızası (94 Kez okunmuş)

ses sistemi ses çıkış kartı arızası

arkadaşlar ustalar elimde vestel slim 10 sub 5+1 ses sistemi var ve güç verince bas hoparlör içeri giriyor ve can sıkıcı bir ses çıkıyor sorunun ses çıkış kartında olduğunu düşünüyorum fakat ne yapmam gerekiyor bilemedim pcb kartı bastırmak istiyorum ama nasıl sipariş ederim hangi yöntemleri takip ederim datasheet dosyasını nereden bulurum bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim aksi halde bas kabini çöpe atmak zorundayım yapılacak bişey yok ise mecburen çöpe atmak zorundayım foto gerekiyorsa onuda atarım buraya yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekür ederim

Ynt: ses sistemi ses çıkış kartı arızası

Yanıt #1
Merhaba
Elektronikle aranız nasıl bilmiyorum. Giriş seviyesinden başlayalım.
Arıza, bas hoparlörü bulunduğu kolonda.
Cihazın fişini çekin, tüm kablo bağlantılarını söküp kolonu masa veya çalışma alanına yatırın.
İlk önce muayene sonra ilk yardım yapalım.
Bağlantıların olduğu metal bölümü çevreleyen civataları sökelim. Orta bölümdeki civataları sökmeyin.
Üzerinde elektronik kartların ve bas hoparlör bağlantısının bulunduğu bölümü ayırmaya çalışın.
Cihazın beslemesi ve bas hoparlör bağlantısı, bu ayırma işini kısıtlar. Resim çekip ekleyin, bakalım.
Siz bu işlemi devam ettiremezseniz, bas hoparlörü ün kablosunu ayırıp izole edin (bantlayın) tekrar kapatıp ses sistemini deneyin. Bir süre böyle kullanabilirsiniz.
Ya da resimler yardımıyla arızalı bölümü ve arızayı tespite çalışalım. Siz de cihazı tamir etmiş olursunuz.
Kolay gelsin.