YURTDIŞI ALIŞVERİŞ SİTESİ-BANGGOOD-Bu siteden Alışveriş Güvenlimidir Arkadaşlar?

Başlatan ozgurece, 27 Aralık 2019, 22:16:51

ozgurece

Bu ürünü satın almak istiyorum ama şikayet var.com da bu siteye çok sorunlu olarak mesaj bırakılmış.  Alternatif Güvenilir (Aliexpress hariç) mağaza önerileriniz ?
Drillpro 6pcs HSS Titanium Coated Step Drill

07 Osman

Bangood : Şu ana kadar bir iki alışverişim oldu. Bir problem çıkmadı bende. Yaklaşık 15-20 gün içinde elime ulaştı siparişim.
Dealextreme : Epey alışverişim oldu problem çıkmadı. Aynı ürününüz varmıdır bilmem ama, bu site  mağaza konseptinde. Yani farklı satıcılar değil, direk mağazadan gönderim. Ortalama teslim süresi 30-45 gün.
Gearbest: Türkiye'den oldukça fazla alışveriş yapan var. Herhangi bir alışverişim olmadı.

ozgurece

Teşekkürler . Şimdi siparişleri verdim. Ödemeyi yaptım. Bakalım ne kadar gümrük vs. ödeme isteyecekler. ?

ozgurece

Merhaba Değerli Forum Arkadaşlarım, siparişlerim Bugün geldi. Toplam 191.87.TL. Ödedim. Bu Mağaza aliexpress gibi değil. Satın aldığınızı sandığınız ürünlerin yaklaşık % 40 ını 90 gün boyunca göndermeyip sizi bekleterek para iadesi yapan aliexpress gibi değil.

Furkan KELEŞOĞLU

Banggood adamdır ya. ayrıca alışveriş yaparken vergiler dahil olunca " Gümrükte takılırmı bana kaç lira geçirirler " gibi düşünmeye gerek kalmıyor. vergiler dahil ödeme yapınca kargo direk eve kadar geliyor. bir yere takılmadan.

Ben şuan 2 tane multimetre siparişi verdim. biri el tipi diğeri masaüstü tip bakalım yola cıktılar. 10 güne TR ye gelmiş olur galiba.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

ozgurece

Benim önceki siparişlerim yılbaşı öncesi olduğu için sanıyorum gecikme yaşandı. Yeni siparişlerimi geçen gün vermiştim , Elektromanyetik Radyasyon Test Cihazı Elektrik Alan ve Manyetik Alan Dozimetre ve birkaç parça hobi malzemeler.

Sen Multimetre için mutlaka araştırıp sipariş vermiş olmalısın.
Hangi Marka Model  Multimetre ler .?

Furkan KELEŞOĞLU

Ben ANENG Q1 ile  ANENG AN-888S  multimetrelerini aldım birisi masaüstü diğeri el tipi.

Yakında LCR metre de alacağım. aslında masa üstü LCR metre alacaktım fakat cok pahalı el tipleri yine baya ucuz. en son dijital osilaskop alacağım ama bekliyorum :D okadar da paramız yok. analog osiloskop ta bir yere kadar.

seron

Alıntı yapılan: Furkan KELEŞOĞLU - 21 Ocak 2020, 22:49:05Ben ANENG Q1 ile  ANENG AN-888S  multimetrelerini aldım birisi masaüstü diğeri el tipi.

Yakında LCR metre de alacağım. aslında masa üstü LCR metre alacaktım fakat cok pahalı el tipleri yine baya ucuz. en son dijital osilaskop alacağım ama bekliyorum :D okadar da paramız yok. analog osiloskop ta bir yere kadar.

Profesyonel çalışmama gerek yok dersen piyasada yaygınlaşmış şöyle ufak bi ürün var:

https://tr.dhgate.com/product/longteng-lcr-t3-transistor-tester-diode-triode/441762825.html#seo=WAP

Videosunu paylaşacaktım ama erişemiyorum yine de link atayım şu anda erişilemiyor yutuba nedense:

https://www.youtube.com/watch?v=qNHikFhYYoE

Bu arada bütün son konuları seron ile döşemişim kendimle gurur duydum ;D

ozgurece

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: ozgurece - 21 Ocak 2020, 23:19:05ANENG AN888S. Beğendim . +5 V  2A Adaptörlede çalışıyor.  :)

Evet ben bataryalı modelini aldım. bu cihaz galiba yeni çıktı. yotubede pek tanıtımıda yok fakat ölçümler arası geçiş yaparken sesli ikazda bulunuyor. tipi görünüşü ve işlevselliği ayrıca teknik özellikleri beni cezbetti.

Bana yetecek bir cihaz her ikiside.

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: seron - 21 Ocak 2020, 22:56:03Profesyonel çalışmama gerek yok dersen piyasada yaygınlaşmış şöyle ufak bi ürün var:

https://tr.dhgate.com/product/longteng-lcr-t3-transistor-tester-diode-triode/441762825.html#seo=WAP

Videosunu paylaşacaktım ama erişemiyorum yine de link atayım şu anda erişilemiyor yutuba nedense:

https://www.youtube.com/watch?v=qNHikFhYYoE

Bu arada bütün son konuları seron ile döşemişim kendimle gurur duydum ;D

Abi o tipte almayacağım multimetre tipinde olanlardan alacağım.  komponent tester olarakta o linkiini verdiğini ürünün biraz daha gelişmişi var transistör veya mosfet test ediyor ondan alacağım

Furkan KELEŞOĞLU

dijital osilaskop olarakta HANTEK marka 4 kanal 250 MHz olan bir model var onu alacağım. Aslında Rigol 4 kanal 50mhz var fakat frekans düşük. RİGOL iyi bir marka fakat HANTEK de yabana atılacak bir cihaz değil. almışken bir kere alayım diyorum. o yüzden hem paramın yeteceği hemde benim için iyi olacak bir cihaz olsun diyorum.

Furkan KELEŞOĞLU

Arkadaşlar bu Çinde ki virüs nedeniyle acaba kargolar ülkeye sokulmayacak mı ? benim kargonun geldiği bölgede sorun yok fakat bizim ülke sıkıntı yaratırmı. zaten şuan kargo gelsede tedirgin olurum ben. bilen eden varsa bilglendirirse sevinirim.

thekme

Ben geçenlerde wifi kartı aldım geldi sıkıntı çıkarmadılar sadece 16tl vergi aldılar :D bir tanede arkadaşa telefon kılıfı aldık gelir bizim ülke sıkıntı yapmazda virüs meslesi sıkıntı bazı yerler corona virüsü sadece canlı hücrelerde yaşar cansız ortamda ölür felan diyor ama pek inandırıcı gelmiyor.Ama her ihtimale karşı paketi alınca maske ile açıp dezenfekte edip kullanmak en güvenilir ve mantıklı olanı.
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

seron

Alıntı yapılan: thekme - 28 Ocak 2020, 17:45:39Ben geçenlerde wifi kartı aldım geldi sıkıntı çıkarmadılar sadece 16tl vergi aldılar :D bir tanede arkadaşa telefon kılıfı aldık gelir bizim ülke sıkıntı yapmazda virüs meslesi sıkıntı bazı yerler corona virüsü sadece canlı hücrelerde yaşar cansız ortamda ölür felan diyor ama pek inandırıcı gelmiyor.Ama her ihtimale karşı paketi alınca maske ile açıp dezenfekte edip kullanmak en güvenilir ve mantıklı olanı.
Virüsler özellikleri gereği hücre dışında cansızdırlar zaten. Ama hücreye girdikleri anda saldırı başlar. Cansız ortamda ölür diye sallayanlar iyi sallamış. ;D

Virüsler yapıları gereği bir hücreye sahip değildir. Hücre organelleri, hücre plazması gibi ortamlara sahip değildir. Ama hücre çekirdeğine benzer şekilde DNA'ları vardır ve bu DNA'yı içeren kılıf içindedirler. Dışarıda iken hücre halinde olmadıkları için pauseye basılmış kaset gibidirler. Ama hücreye nüfuz ettiklerinde canlanır ve hücreyi yönetmeye başlarlar. İçinde çoğalır yakıp yıkar, faydalı besinleri emer, işleri bitince de sıradaki hücreye geçerler.

Yani anlayacağınız, şu sıralar bırak çinden birşey getirtmeyi, çin ***nosu bile izlemeyin derim  ;D  :yerlere:   :alsaa  :ebebe:  :hiho:

Furkan KELEŞOĞLU

Bunlar yıllardır yılan böcek akrep yiyor. anca şimdimi kaptılar şifayı kesin başka bir şey var. serona katılıyorum çin filmi izlemeyin. :D

seron

Alıntı yapılan: Furkan KELEŞOĞLU - 28 Ocak 2020, 20:09:08Bunlar yıllardır yılan böcek akrep yiyor. anca şimdimi kaptılar şifayı kesin başka bir şey var. serona katılıyorum çin filmi izlemeyin. :D
Keşke sadece yılan böcek akrep yeseler.

Bak bak ne yiyolar gör:

https://www.youtube.com/watch?v=-zzTFvO4ARw

gevv

https://www.bolgegundem.com/cinden-gelen-kargolar-virus-tasiyor-mu-korona-virusu-kargoyla-bulasir-mi-1175453h.htm

https://tr.euronews.com/2020/01/28/koronavirusun-cin-den-gelen-kargo-paketleri-ile-bulasma-riski-var-mi-uzmanlar-yanitladi

Lille Pasteur Enstitüsü'nden viroloji uzmanı Anne Goffard da virüsün kargo yoluyla taşınma ihtimali için "abartılı bir endişe" ifadelerini kullandı. Goffard'a göre her ne kadar 2019-nCoV yeteri kadar tanınmasa da, koronovirüs açık havada uzun süre hayatta kalamıyor. Virüsün varlığını sürdürmesi için çoğalabileceği bir canlı organizmaya ihtiyacı var. Bugüne kadar yapılan araştırmalar virüsün son derece zayıf bir yapısı olduğuna işaret ediyor. Açık havayla temas eden koronavirüsün yapısının birkaç saat içinde bozulacağı öngörülüyor.

Quebec Ulusal Bilimsel Araştırma Enstitüsü'nden viral hastalıklar uzmanı Pierre Talbot, koronavirüslerin nemli ortamlarda birkaç gün hayatta kalabildiğini ancak kuru ortamlardan hayatta kalma süresinin birkaç saatle sınırlı olduğunu belirtiyor. Virüsün açık havada 3 saatten fazla hayatta kalamayacağını vurgulayan Lyon Hastanesi'nden (Hospices civils de Lyon) viroloji profesörü Bruno Lina Çin'den gelen kargolarda herhangi bir koronavirüs tehlikesi bulunmadığını söylüyor.

Starsbourg Üniversite Hastnesi viroloji laboratuvarı sorumlusu Samira Fafi-Kremer'e göre virüsün kargo paketi ile bulaşma ihtimalini şu şekilde açıklıyor: "Virüsün hayatta kalması için belirli bir nem, belirli bir sıcaklık gerekir. Ve bulaşması için, bir nesneye ciddi miktarda virüs yerleştirilmeli ve bir kişi uzun süre ona dokunmalı ve hatta elini ağzına sokmalı ki virüs taşınmış olsun.

Samira Fafi-Kremer ayrıca, koronavirüsün tüm solunum yolu virüsleri gibi salya, tükürük ve damlacıklar yoluyla bulaştığının altını çiziyor. Yani virüsü taşıyan birinin hapşırması ya da öksürmesi sonucu ortaya çıkan parçacıklarla temas virüsün bulaşmasını sağlıyor. Caen Üniversite Hastanesi viroloji servisinden Astrid Vabret ise kargoyla virüsün taşınma ihtimalini "teorik olarak mümkün ancak şimdiye kadar hiç gözlemlenmeyen bir durum" olarak tanımlıyor.

"Kargoyu hazırlayan kişinin enfekte olması paketin de mikrop taşıdığı anlamına gelir mi?" şeklindeki soruya Prof. Eraksoy'un yanıtı ise şöyle:"Bazı bakteriler kuruluğa uzun süre dayanabilir ve canlılıklarını sürdürebilir. Virüsler ise hücre dışı kuru ortamlarda aktivitelerini çok çabuk yitirir. Bir virüs, infekte bir insanın çıkartılarıyla cansız bir eşyaya bulaştığı takdirde, aradan geçecek birkaç saat bile aktivitesini yitirmesi için yeterlidir. Böylece o virüs artık başka bir insana geçemez.

seron

Sen de yedin :) Kim beğenmiş? Özgürece.  :)

Ben bu açıklamaların dünyadaki ekonomik sistemin olumsuz yönde etkilenmemesi için yapıldığını düşünüyorum. Şayet insanlar çin üretimi hiçbirşey almazsa, AMD ekran kartları olsun, ayfon cep telefonları olsun satılmaz. Satılmazsa batı kaybeder, ABD kaybeder. Yani benimkisi teori ama ben bu "uzman"ların söylediklerine pek katılmıyorum.

Madem bu virüs ortalıkta fazla yaşayamıyor, nasıl ortaya çıktı? Nasıl bu kadar hızlı yayıldı ve nasıl bütün dünyayı tehdit ediyor? Az mantık yürütün.

Yıllarca profesörlerin ceplerine iki üç kuruş koyup cep telefonları zararlı değildir dedirtmediler mi? ;)

seron

Taa ilkokulda bizlere hasta kişilerin eşyalarını kullanmanın hastalığı yayacağı öğretiliyordu. Bu bilgiler halen geçerlidir. Grip, bir viral enfeksiyondur. Grip olmak için kendi kendinize bir deney yapın. Gripli bir hastanın sık kıllandığı -saatlerce boşta bekletilmiş- eşyasını alın elleyin, odanıza koyun. Klavyesi olur telefonu olur farketmez. Bu süreçte gripli hastayla temas etmeyin. Grip hastalığının kuluçka süresi 1 hafta civarındadır. Bir hafta sonra ak "şey" kara "şey" ortaya çıkar.

Batı dünyası tarafından çine yaptırılan ürün sayısı milyonları geçiyor, milyarları buluyor. Her markanın ürün yelpazesi çok geniş ve binlerce ürünü yaptırılıyor orda. Öyle kolay mı çinden birşey almayın demek. Adamı vururlar.

Dikkatli olun siz yine de.

ozgurece

Değerli Forum arkadaşlarım siparişlerim bügün geldi. Cihazı bilgi amaçlı paylaşıyorum.( TS 100 yeni model uç siparişim de gelmiş ama kalitesini henüz deneyemedim.) Bu sitede yeni verdiğim siparişlerde tedarik sıkıntısı var sanıyorum Çin'de virüs nedeniyle sınırli üretim yapılıyormuş bilginiz olsun.

Model: MT525
Siyah renk
Güç: 3 * 1.5V AAA Batarya (Dahil Değil)
Hassasiyet: Elektrik alanı: 1 V / m; Manyetik alan: 0.01μT
Menzil: Elektrik alanı: 1-1999V / m; Manyetik alan: 0.01μT -19.99μT
Okuma ekranı: 3-1 / 2 haneli LCD
Alarm eşiği değeri: Elektrik alanı: 40V / m; Manyetik alan: 0.4μT
Bant genişliği testi: 5Hz-3500MHz
Örnekleme zamanı: yaklaşık 0.4 saniye
Test modu: Bimodule senkron testi

Bu üründe (Forumda incelemerde var )gümrüğe takılmadan daha önce gelmişti.

ozgurece

Değerli Forum arkadaşlarım Çin deki sınırlı üretim nedeniyle siparişlerim parça parça geliyor. Bugün Elektrik test cihazı bana ulaştı. Bu cihazın gösterdiği uyarıyı tam olarak anlayamadım.   Cihazların bağlı olduğu 6 lı uzatma fiş de bu uyarıyı veriyor.
LIVE/NEU/REVERSE  - Canlı ters bağlantı ne demek ki ?  Faz nötr ters mi bağlı .Ben anlayamadım.

Düzeltme : 13:26 - Arkadaşlar Sorun çözüldü Konu bilgi amaçlı Kalabilir.

https://youtu.be/a6pZ_eiGu6o

ozgurece

Değerli Forum arkadaşlarım Şimdiye kadar tüm siparişlerim sorunsuz geldiği için bu siteye 14 Mart 2020 de yüklü sipariş vermiştim. Şu ana kadar gelmedi. Müşteri temsilcisi sorun yok mesajı veriyor Ama bence gecikme var. Yeni sipariş vermeyi düşünenen arkadaşlarımıza bilgilendirme olsun. Uluslararası Kargoda Sorun yaşanıyor gibi gözüküyor. Siparişlerim gelirse burada paylaşırım.

ozgurece

:) Değerli Forum arkadaşlarım siparişlerimin küçük bir bölümü geldi. 21 parça daha bekleniyor. Banggood ödediğim gümrük vergilerinide hemen iade etti. Düzgün bir Şirket.   Pandemi nedeniyle kargolarda gecikmeler yaşanıyor. Forum Arkadaşlarımıza bilgilendirme olsun.  :)

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

ozgurece

D3806 NC DC 6A 10 V-40 V için 38 V Sabit Akım Güç Kaynağı Adım Aşağı Modülü Gerilim Ampermetre
Henüz tam olarak deneyemedim ama sağlam yük bağlayacağım. Soğutma için Siparişlerimde Fanlar var onları bekliyorum.

ozgurece

D İ K K A T ! ...
Değerli Forum arkadaşlarım özellikle eski trafolu şarj cihazlarının ne kadar elektrik alanı ve manyetik radyasyon yaydığına inanamayacaksınız. Eski tip Şarj cihazını önce odada sonra Banyoda denedim. Banyoda Arkadaki Led aydınlatmaları kapatıp da denedim. Sonuç aynı. Bu şarj cihazında manyetik radyasyon seviyesi o kadar yüksek ki cihazın limitleri dışında ölçülemiyor. Cihaz göstergeleri çıldırdı. Mikrodalga fırında bile bu kadar seviyelere çıkmıyor.  SMPS yeni tip şarj cihazlarında daha güvenir olarak gözlemleniyor. ::ok
Konu Tüm forum arkadaşlarımıza bilgilendirme olsun.

seron

Radyasyon ile manyetik alanı birbirine karıştırma.

O cihaz manyetik alan ölçüyor radyasyon değil. Radyasyon ölçmek için Geiger sayacı kullanılır ve sana seviyeyi Rad cinsinden gösterir.

Bundan yıllar önce Ukrayna'nın Çernobil kentindeki Pripyat kasabasında nükleer santral patladı. Şu anda o kasaba hayalet kasaba ve turistlere açıldı. Videoda gördüğün yer pripyat kasabası ve duyduğun gıcır gıcır sesler de geiger sayacı sesi:

https://www.youtube.com/watch?v=FCXTxmGTEsw

Aynı ölçümü SMPS adaptörlerde de deneyebilirsin. Tüplü TV ya da monitör varsa arkasına bir yaklaştır bakalım ne göreceksin :)

seron

Bu arada tam da ilgimi çeken bir durumdan bahsettim. Call of Duty serisinden bir oyunda, kaptan mak millan diye bir asker ile birlikte, bir adama suikast düzenlemek üzere pripyatta sürüne sürüne gidiyorsun. Üzerinde geiger sayacı var, oyunun sana gösterdiği alandan çıkarsan alet çıldırıyor ve ölüyorsun. Oradaki kentin tıpatıp aynısını yapmışlar. Yıkık dökük evlerin içinden geçiyorsun ve sonunda hedefe varıyorsun. Videosu da var:

https://www.youtube.com/watch?v=ODQvtBVi2Y0

Oyun:

https://www.youtube.com/watch?v=WXWsU3eYJ64

ozgurece

Değerli Forum arkadaşım @seron sen haklı olabilirsin.  Elektromanyetik radyasyon hakkında benim fazla bilgim yok sadece internet üzerinde elektronik cihazların yaydığı manyetik alanların zararlı olduğu konusunu inceleyip bu cihazı denemek için almıştım. Ama satıcı cihazın açıklamalarında Elektromanyetik Radyason ölçüm seviyelerini belirtmiş.

Linki burada

Elektromanyetik Radyasyon Test Cihazı

Senin tanımladığın geiger ölçüm cihazlarını biliyorum. Ama benim anladığım Manyetik Radyasyon Farklı.  Konuyu bilen arkadaşımız varsa bilgilerini paylaşsın. Ben yanlış veya hiç bilmiyor olabilirim değerli arkadaşlar.
Bizler Öğrenmek istiyoruz.
Teşekkürler.

seron

Manyetik yayılım da zararlıdır o bir gerçek. Ona birşey demiyorum da radyasyon ölçüm deyince ondan dedim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın