[ÇÖZÜLDÜ] Hazır SMPSlerde V Ayarı Yardımlarınız Fikirleriniz Önemli

Başlatan seron, 15 Aralık 2019, 16:44:02

seron

[attach type=image]12766[/attach]

Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var.

Yukarıda gördüğünüz trimpot ne işe yarıyor, kesin şekilde emin olmam gerekli.  V ayarı mı A ayarı mı?

Bir akü şarj cihazının prototipini geliştirmek için bana 15V güç kaynağı gerekli. SMPS modellerde genellikle üreticiler ürünün üzerine bir ince ayar trimpotu koyuyor. İhtiyacım olan 15V-10A değerindeki SMPS'lerden piyasada bulamadım. Full 12V-24V var. Bana ise kesinlikle 15-16V lazım. Akü şarj cihazının özelliği bu.

Bu potansiyometreye güvenebilir miyim?

12V bir SMPS alıp o ayarla voltajı arttırmak ne kadar mantıklı?

O trimpot oraya onun için mi konmuş, ya da benim bilmediğim birşeyler mi var? Hiç ellemiyeyim mi?

Piyasadaki güvenlik adaptörü veya LED adaptörü diye geçen bu faradaylı SMPS'ler bildiğin akü şarj için uygun mu? (60-72Ah oto aküsü)

@gevv , @asma , @Adnancoskun , adını hatırlayamadığım yeterliliği olan arkadaşlar, sizler de. Bir baksanız rica etsem.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: seron - 15 Aralık 2019, 16:44:02[attach type=image]12766[/attach]

Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var.

Yukarıda gördüğünüz trimpot ne işe yarıyor, kesin şekilde emin olmam gerekli.  V ayarı mı A ayarı mı?

Bir akü şarj cihazının prototipini geliştirmek için bana 15V güç kaynağı gerekli. SMPS modellerde genellikle üreticiler ürünün üzerine bir ince ayar trimpotu koyuyor. İhtiyacım olan 15V-10A değerindeki SMPS'lerden piyasada bulamadım. Full 12V-24V var. Bana ise kesinlikle 15-16V lazım. Akü şarj cihazının özelliği bu.

Bu potansiyometreye güvenebilir miyim?

12V bir SMPS alıp o ayarla voltajı arttırmak ne kadar mantıklı?

O trimpot oraya onun için mi konmuş, ya da benim bilmediğim birşeyler mi var? Hiç ellemiyeyim mi?

Piyasadaki güvenlik adaptörü veya LED adaptörü diye geçen bu faradaylı SMPS'ler bildiğin akü şarj için uygun mu? (60-72Ah oto aküsü)

@gevv , @asma , @Adnancoskun , adını hatırlayamadığım yeterliliği olan arkadaşlar, sizler de. Bir baksanız rica etsem.
Gerilim ayarı
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

seron

i3uz

Alıntı yapılan: seron - 15 Aralık 2019, 18:40:12Bu ürünlere,
ticari amaçlı bir Akü şarj cihazı üretmek açısından
güvenebilir miyim?
Bende bunlar kullaniyorum sarj aleti olarak. 24voltluklar 30volta kadar ayar yapabiliyoruz. Digerleri 12voltluklar 15volta kadar cikiyor.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın