IP Kamerada bulunan JWA5 461G

Başlatan EnderKurtulus, 21 Ekim 2019, 12:25:37

EnderKurtulus

Merhaba azemax ip kameramda durduk ufak bir yanık kokusu geldi ve hemen sonrasında ise çalışmayı bıraktı. JWA5 461G olarak gözüküyor ama ne oldugunu hala anlamış ve bulabilmiş değilim. Çok fazla bilgim de olmadığından çözemedim belkide bilemiyorum. Internette nerden bilgi alabilirim diye araştırırken bir kac konuda yardimlari ve bilgilendirmeleri gördüm. Bu yüzden yardımlarınızı rica ediyorum bu malzeme nedir?
Ekte kart a ait fotoğrafları görebilirsiniz. Yanıp ortadan çatlamış olan JWA5 461G de fotoğraflarda gözüküyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

EnderKurtulus

Tekrar selamlar yok mu yardımcı olabilecek? Muhtemelen işleriniz dolayı yoğunsunuz bu sıklıkla konuda flood yapar gibi yazmak istemiyorum fakat cocugumun odasinda kullandigim kamera oldugu icin tamirini yapamayacaksam servise verecegim onlarda bayağı yüksek fiyatlar söylediği için vermek istemedim açıkçası.

taydin

Onlar muhtemelen "buck converter" diye anılan anahtarlamalı güç kaynağı (SMPS)

Aşağıdaki çip veya bunun Çin çakması olabilir

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tlv62565.pdf

Datasheet'teki devre ile kart üzerindeki devreyi kıyasla, aynı ise bu parça iş görebilir. Çok fazla bilgin olmadığını söylediğin için şunu da belirtmem lazım: Oradaki çatlak çipi sökmek için sıcak havalı havya, lehim padlerini temizlemek için normal havya, devrenin çalıştığını teyit etmek için de multimetre gerekir.

Dikkat et, o parça kesinlikle tlv62565 dir demiyorum. İhtimal yüksek diyorum. Çin çakması ise belki çinliler biraz değiştirmiş olabilir. Kesin emin olmak için bir osiloskop ile diğer çalışan parçanın sinyalleri ile kıyaslamak gerekebilir.

İş SMD olunca kullanılan komponentin ne olduğunu kesin olarak tespit etmek çoğu zaman mümkün olmuyor. Ancak devredeki görevine göre tahminde bulunup biraz deneme yanılma gitmek gerekiyor.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın