Alimunyum sac şeklinde rezistans var mı ?

Başlatan Furkan KELEŞOĞLU, 22 Eylül 2019, 17:37:48

Furkan KELEŞOĞLU

Alimunyum sac şeklinde rezistans var mı bildiğiniz veya 1-2mm alimunyum sac rezistans görevi görür mü ? farklı şekiller de Freze de işlenecek. ben bir tane buldum. fakat onun eni 2cm filan benim isteğimi karşılamıyor ?

Aklıma bir diğer gelen şey ise şu rezistans teli alıp eritip sac şeklinde tekrardan döksem aynı işi görür mü ? yoksa ergitme kısmın da özelliği bozulur mu ?
Mekatronik Teknikeri.
Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Mr_YAMYAM

İletkenin kalınlığını artırmak o oranda direncini düşürecektir.
Levha şeklinde bir rezistansın direnci son derece düşük olacaktır.
Çok özel alaşımlar kullanılmadığı takdirde, bu istek mantıksızdır.

Furkan KELEŞOĞLU

22 Eylül 2019, 17:55:53 #2 Son düzenlenme: 22 Eylül 2019, 18:03:34 Furkan41
Ben çok yanlış gitmişim keramet rezistans da değil Basılan Gazday mış :D Nixie tüp yapabilirmiyim diye araştırıyorum. Ev ortamında olacak bir şey değil. biliyorum ama ya bir yolunu bulursam diye düşünüyorum. ben ilk akkor filmanlı lamba prensibinde calışıyor sandım da değilmiş. belli voltajda gaz deliniyor delinince ışıma meydana geliyor hangi rakama voltaj verdiysen o ışıma yapmaya başlıyor. tüpü falan yapmak zor bir şey değil basit düzenekle işlerim en zor olan tüp icindeki havayı cekip belli oranda argon ve neon gazı basmak. aslında buda kolay. bir valf ve komprasör işimi görür daha sonra o hatta ilave ettiğim neon ve argonun ayarlabilir valfleriyle doğru oranda gazı tüpe basmak kalıyor.

bir kaç video izledim bastıktan sonra mika mı cammı artık neyse onu eritiyor erittikce boru capını düşürüyor en son tak diye koparıyor. demek ki gazı bu şekilde muhafaza ederek işlemi bitirmiş oluyor. diye düşünüyorum.
Mekatronik Teknikeri.
Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly