Saç kurutma makinesi Anahtar bağlantısı.

Başlatan ozgurece, 23 Şubat 2019, 22:13:52

07 Osman

Peki elektronik devre tamamen devre dışı bırakılsa,  rezistans ve fan birbirine paralel bağlansa. 1 kademe de Diyot üzerinden enerji verilse yani yavaş, 2 kademede ise direk verilse hızlı. Aynı elektrikli battaniye mantığı olmaz mı ?

seron

Osman abi zaten kart bunu yapmaya çalışıyor. Orjinal halini fazla bozmayalım dedik ha. Ama karta kablolara giren yeri görmediğimden teorik olarak bir gif oluşturmuştum. Res-1 ve Res-2 Diyotlu ve diyotsuz rezistans bağlantısı diye tahmin ettim. Bu prensibe göre bağlamamıza rağmen olmamıştı. Şimdi hala birşeyler yapılabilir. Tek sorun hangi kablo içerde nereye gidiyor? Ona göre anahtara dışardan diyot bile atabiliriz. Kurutucunun ısıtıcısız soğuk hava üfleme fonksiyonu var orjinalliğini bozmayalım derken onu demek istedim.

Ne yapılabilir? Kart dediğin gibi komple iptal edilir, rezistans ve fan uçları tesbit edilip paralel bağlarsın, anahtarın araya bir 3A diyot, tamamdır. Soğuk hava fonksiyonunu iptal etmiş olursun olay biter.

07 Osman

Alıntı yapılan: seron - 26 Şubat 2019, 19:17:23Osman abi zaten kart bunu yapmaya çalışıyor. Orjinal halini fazla bozmayalım dedik ha. Ama karta kablolara giren yeri görmediğimden teorik olarak bir gif oluşturmuştum. Res-1 ve Res-2 Diyotlu ve diyotsuz rezistans bağlantısı diye tahmin ettim. Bu prensibe göre bağlamamıza rağmen olmamıştı. Şimdi hala birşeyler yapılabilir. Tek sorun hangi kablo içerde nereye gidiyor? Ona göre anahtara dışardan diyot bile atabiliriz. Kurutucunun ısıtıcısız soğuk hava üfleme fonksiyonu var orjinalliğini bozmayalım derken onu demek istedim.

Ne yapılabilir? Kart dediğin gibi komple iptal edilir, rezistans ve fan uçları tesbit edilip paralel bağlarsın, anahtarın araya bir 3A diyot, tamamdır. Soğuk hava fonksiyonunu iptal etmiş olursun olay biter.

Aynen en son çare o olacak artık.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın