Arduino Malzemeleri

Başlatan H_SerhatY, 13 Ocak 2019, 00:50:34

H_SerhatY

Merhabalar.
Okulumuzda robotik - kodlama kursu açıldı.
Bilişim öğretmeni ile konuştum, malzemeleri hazırla, başlarız dedi.
Elimde zaten olan ve kullanmakta olduğum Arduino için bayağı bir yatırım yaptım.
Ancak son anda bilişim öğretmenimiz askere gitmesi gerektiğini söyledi.
Kullanabilirim, ancak ekstra parça almam lazım. Para kalmadı.
Malzemeler bu sebepten elimde kaldı.
Türkiye'nin her yerine gönderirim, kargo ücretini siz ödemelisiniz. Öğrencilik işte :)

Malzemeler:
18 adet 6V 250RPM Motor - Tekerlek Seti
10 adet TRCT5000 IR Mesafe Sensörü
6 adet L298N Motor Sürücü
6 adet SG90 Servo Motor

Hiçbirini kullanmadım. Sadece motorları deneme amaçlı çalıştırdım. Zaten diğerleri paketli, açmadım.

Fiyat olarak 260 TL düşündüm. Pazarlık olur. Sağlam bir multimetre almayı planlıyorum.
Satın almak isteyen var ise özel mesajdan dönüş yapsın. Aynı gün dönüş yaparım.

Yusuf usta

Saydığın ürünler internette herhangi bir yerde faturalı kdv ile kargo dahil olarak 236 liraya alınabiliyor. Elinde kaldıysa ve birisi senden kargo ödeyip kdvsiz alacaksa cazip bir fiyat yapman gerekir. Yoksa bayağı dolar yükselsin diye beklemen gerekecek hacı dayı.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

H_SerhatY

Fiyat Güncellemesi : 180 TL.
Ekleme: Herhangi bir yer dediğiniz yer neresi bilmiyorum ama benim aldığım yerde bunların toplamı 320 lira. Sanırım birşeylere eksik veya yanlış bakmışsınız.
İsterseniz bütün ürünlerin fotoğrafını atayım, siz daha detaylı inceleyin, olur mu?

Önüme gelen laf geçiriyor, yemin ediyorum en son bir sıkıntı çıkacak, o olacak.
Bu lafım size değil, forumun tamamına.

seron

Serhat,
Malzeme elinde kalmış. Değerli malzemeler tamam. Ama paraya ihtiyacı olup satmaya çalışan taraf sensin. Kızcak birşey yok. Bedavaya ver demiyorum ama sana yanıt veren abi bizzat malzeme satışı ve montaj-imalat yapan bir kişi. Kendin söyleyip kendin kızıyorsun. Kimse seni terslemiyor. Abi o zaman biraz daha indirim yaparım dersin olur biter. Şu motor-tekerlek setinin fotosunu koyabilir misin. Ya da yapabiliyorsan hepsinin fotolarını koy görsünler.

Yusuf usta

motor 6,44 kdv dahil
11.40 motor sürücü kdv dahil
servo motor 9.02
tcrt ise 1 lira tanesi

çarpalım:
18x6,44= 115,92
6x11.40=68.4
6x9.02=54.12
238.46 eder.
10 da sensörler etti 248 küsür.
fiş almadan buradan satın alsam ben düş kdv yüzde on sekiz (sen de fiş vermeyeceksin herhalde)
yani elinde kalan ürünü mağazadan pahalı satacaksan satış işin uzun sürer. yoksa alıcı değilim. sen zarar et diye uğraşmıyorum. satabilesin diye bu uyarıyı yaptım dostum.
selamlar.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

H_SerhatY

6V 250RPM Motor-Tekerlek Seti:

L298N Motor Sürücü:

SG90 Servo Motor:

TCRT5000 IR Mesafe Sensörü:

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 13 Ocak 2019, 17:38:03motor 6,44 kdv dahil
11.40 motor sürücü kdv dahil
servo motor 9.02
tcrt ise 1 lira tanesi

çarpalım:
18x6,44= 115,92
6x11.40=68.4
6x9.02=54.12
238.46 eder.
10 da sensörler etti 248 küsür.
fiş almadan buradan satın alsam ben düş kdv yüzde on sekiz (sen de fiş vermeyeceksin herhalde)
yani elinde kalan ürünü mağazadan pahalı satacaksan satış işin uzun sürer. yoksa alıcı değilim. sen zarar et diye uğraşmıyorum. satabilesin diye bu uyarıyı yaptım dostum.
selamlar.
Ortada bir karışıklık var. Öncelikle bunu düzelteyim. Mesafe sensörleri hazır kart halinde, ancak siz sadece IR Led - fotoresistör şeklinde düşününce yanlış hesap olmuş. Ben de anlayamayınca ortalık karıştı, bundan dolayı özür dilerim.
Multimetre alacağım demiştim, buraya da linkini bırakırım. Girip bakmak isteyen bakar. En azından bunun parasını çıkarmam lazım.
Yoksa ben de isterim daha ucuza satayım ancak maalesef bu kadar oluyor.
Multimetre

ozgurece

Aydın Hocam Görünüş çok şık gerçekten güzel görünüyor ama sanıyorum ölçüm değerleri güvenilir değil ve pil tüketimi çok fazla.