Ta7240 ap. Bluetooth, mp3, radio amplifier projesi.

Başlatan Kazasker, 06 Ocak 2019, 17:18:03

Kazasker

Slm;
Daha önce @Mr_YAMYAM abi ile yapmış olduğumuz ta7240 amfi projesini çinden almış olduğum mp3 ,bluetooth player le ciftlestirdim.
Proje aşamaları.
[attach type=thumb]10531[/attach]

On. Panel
[attach type=thumb]10533[/attach]

Grand plane
[attach type=thumb]10535[/attach]

Üst kasa mdf den .
[attach type=thumb]10537[/attach]
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

Kazasker

Çalışmalara devam ..
[attach type=thumb]10539[/attach]
Arka plan delikler ve montaj
[attach type=thumb]10541[/attach]
[attach type=thumb]10543[/attach]

[attach type=thumb]10545[/attach]

Kazasker

[attach type=thumb]10547[/attach]

Arka plan.. buradaki radio anteni  modem wi-fi antenidir. Çekim gücü çok iyi. Çok hızlı ve düzgün frekans buluyor
[attach type=thumb]10549[/attach][attach type=thumb]10553[/attach]

On panel final
[attach type=thumb]10555[/attach]

[attach type=thumb]10551[/attach]

Kazasker

taydin

Çiftleştirme sonucu gayet iyi duruyor! :) Bluetooth'un ses kalitesi de yeterli. O arızalı bluetooth da sağlam olanın organ bağışçısı olarak bir kenarda durabilir.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Kazasker

:) aynen hocam. Ama smd tipler hic girişmedim o ise henüz  ;D

Kazasker

Abi o evde aktif kullanıyoruz . Onun işi   tamam bi fan devresi kaldı.elimde plaket kalmadi bu gün test için bi daha mıncıkladım. Gayet iyi. Bunu da atölyede kullanırım diye yaptım. 

Furkan KELEŞOĞLU

@Kazasker  O anten ona uyumlu değil aslında , senin FM Frekans aralığında calışacak bir anten takman lazım oraya.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Kazasker

Alıntı yapılan: Furkan41 - 06 Ocak 2019, 20:13:31@Kazasker  O anten ona uyumlu değil aslında , senin FM Frekans aralığında calışacak bir anten takman lazım oraya.
Normal anten den bahsediyorsun  demi furkan hocam. H.ici karaköye uğrayacağım kısmetse bir bakayım.  ;)

Kazasker

Alıntı yapılan: memleket - 06 Ocak 2019, 21:00:10Bu senin kullandığın modülden bende almıştım. Aynı cızırtı benim aldığımda da vardı. Attım onu kenara.
Sonra bu verdiğim linktekini aldım. Acaip güzel sesi var..

https://tr.aliexpress.com/item/Kebidu-5-V-12-V-MP3-WMA-Dekoder-Kurulu-kablosuz-bluetooth-Ara-Ses-USB-TF-FM/32930692523.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.517c4c4dxBsjeL
Üstat o zaman bu seri genelde boyle demekki. Yorumlarda da bahsedenler olmuş. Şöyle bir baktım da ton kontrollü olanlar bilem varmış.. sakin bir kafa ile incelemek lazım.

Akin.8784

Alıntı yapılan: memleket - 06 Ocak 2019, 21:00:10Bu senin kullandığın modülden bende almıştım. Aynı cızırtı benim aldığımda da vardı. Attım onu kenara.
Sonra bu verdiğim linktekini aldım. Acaip güzel sesi var..

https://tr.aliexpress.com/item/Kebidu-5-V-12-V-MP3-WMA-Dekoder-Kurulu-kablosuz-bluetooth-Ara-Ses-USB-TF-FM/32930692523.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.517c4c4dxBsjeL
tavsiye ettiğin modül bluetooth un hangi versiyonunu destekliyor , ses kalitesi nasıl cızırti vs yaşadınız mı hiç , çekim gucu ne kadar .

gokrtl

Alıntı yapılan: Akin.8784 - 02 Şubat 2019, 12:01:12tavsiye ettiğin modül bluetooth un hangi versiyonunu destekliyor , ses kalitesi nasıl cızırti vs yaşadınız mı hiç , çekim gucu ne kadar .
Bunun flac özelliği yok, ayrıca buluetooth versiyonu bilinmiyor. Senin işini görmez.

*Destek USB, TF, FM
* Destek bluetooth (sonra cep telefonları ile eşleştirilmiş edilmiştir gerçekleştirebilir kablosuz müzik çalma)
* Destek USB/TF/Bluetooth/FM/HAT anahtarı. MP3/WMA, WAV kayıpsız müzik çözme çip.
* Destek USB/TF kart anahtarı, ÖNCEKI, SONRAKI, hızlı ileri, hızlı geri sarma, hacim, EQ, oyun/duraklatma, durdurma, tek tekrar, dilsiz, kapatma ve doğrudan seçim.
* Destek Bluetoot ÖNCEKI, SONRAKI, hacim, EQ, çalma/duraklatma, susturma, kapatmak.
Giriş gerilimi: 5-12 V

gokrtl

@Akin.8784

Bu olabilir ama alıp denemişliğim yok. Sayfayı açıp alanların yorumlarını inceleyebilirsin.

TRY 15.83 | DC 3.7-5 V kablosuz bluetooth 4.1 Stereo Ses Alıcı MP3 Dekoder Kurulu Kayıpsız Çözme Modülü
https://s.click.aliexpress.com/e/dArFCLq

Akin.8784

dostum ben en ıyısı senın dedıgın gıbı versıyon 4.2 olan bluetooth alıcı alayım  :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın