Besleme kartı yaptım. Acaba oldu mu :)

Başlatan H_SerhatY, 27 Ağustos 2018, 15:19:01

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 04 Ekim 2018, 16:14:01Bende var. Gel vereyim :D Hem de askeri tip 3.3uF yüksek kaliteli.
4.7uF bip kondansatörler o devrede kullanılabilir. Senin devren geniş band üst seviye tasarım olmayacaktır. Dolayısı ile sakınca yoktur.
Ancak yine de bilgi isterken şöyle yapmalısın.
Abi bende şu gondansatörlerden var bunları gullansam olur mu diyerek ...
FOTO
Ekleyeceksin ve kondansatörler hakkında detaylı bilgi vereceksin. Sadece kondansatörler değil, tüm devre elemanları önem arzedebilir. Bilmediğin devre elemanları hakkında bilgi isteyebilirsin.

Geleyim mi? Hocam ne yaptın ya, angaraya nasıl geleyim ;D ;D
Foto biraz sonra eklerim. Aldım bir tane kutupsuz 2.2uF. Acaba sizin düşünceniz nasıl olacak?

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 04 Ekim 2018, 16:14:01Bende var. Gel vereyim :D Hem de askeri tip 3.3uF yüksek kaliteli.
4.7uF bip kondansatörler o devrede kullanılabilir. Senin devren geniş band üst seviye tasarım olmayacaktır. Dolayısı ile sakınca yoktur.
Ancak yine de bilgi isterken şöyle yapmalısın.
Abi bende şu gondansatörlerden var bunları gullansam olur mu diyerek ...
FOTO
Ekleyeceksin ve kondansatörler hakkında detaylı bilgi vereceksin. Sadece kondansatörler değil, tüm devre elemanları önem arzedebilir. Bilmediğin devre elemanları hakkında bilgi isteyebilirsin.

Hocam işte bundan aldım, nasıl bir şey hiçbir fikrim yok. Alt kısmı parlak, aynı maviye sahip. Kullanabilir miyim?

Mr_YAMYAM

Sizler bir devreyi yaparken hassas hesaplar yapamazsınız.
Bu doğrultuda kullanacağınız malzemeler çoğunlukla tip ve kalite olarak fazla etken olmaz.
Ancak düşük gürültü seviyesi ve geniş frekans bandı istendiğinde bu malzemelerin değerleri, tipleri ve özellikleri hassaslaşır.
Dolayısı ile o gocaman gondansatöre de pek gerek yoktur.
Benim devrelerde kullandığım bazı hassas kondansatörler ve devrelere bak.
[attach type=image]9526[/attach]
Bu kondansatörlerin herhangi birisini sizlerin devrelerinde kullansam da aradaki farkları kulak ile asla anlayamazsınız.
Ancak çok hassas bir devre yapabilirseniz, bu tür malzemelerin etkileri ilgili ölçü aletleri ile ölçülebilir.
Toplamdaki tasarım hassasiyeti ve devrelerin bütünlüğü bir araya geldiğinde, o devrenin kıymeti ortaya çıkmaktadır.
Piyasadaki birkaç ürünü inceleyelim.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sony-anfi-radyo-596674180/detay
Bu ürün JAPON menşei ile Türkiyede yapılmış bir üründür. Yıllar önce bir ev için ideal denilebilecek bir üründü.

Halbuki şu ampli BENİM MÜZİK SETİM VAR diyenlerin bir amplisi idi.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sansui-a-550-stereo-amplifier-524223961/detay

O yıllardaki bazı ampliler de bir dünya ücretle satılıyor ama zengin olanların haricinde pek alan olmuyordu.
PEYNİİR markanın elit seriisi bir ampli. Günümüzde bile hala değerli.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-pioneer-sa-8800-anfi-ahsap-kasa-muhtesem-kondisyon-552162833/detay

Yeni ürünlerden bir örnek.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-denon-pma-2500ne-stereo-entegre-amplifikator-hi-end-585795077/detay
Bu da stereo bir ampli.

Bu ürünler arasındaki uçurumsal fiyat farkları acaba nereden geliyor.?
Sonuçta kullanılan elemanların bir değeri bulunuyor ve tümünün içerisindeki malzemeleri söküp satsak belki 1000-2000TL etmez :D

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 04 Ekim 2018, 19:43:17Sizler bir devreyi yaparken hassas hesaplar yapamazsınız.
Bu doğrultuda kullanacağınız malzemeler çoğunlukla tip ve kalite olarak fazla etken olmaz.
Ancak düşük gürültü seviyesi ve geniş frekans bandı istendiğinde bu malzemelerin değerleri, tipleri ve özellikleri hassaslaşır.
Dolayısı ile o gocaman gondansatöre de pek gerek yoktur.
Benim devrelerde kullandığım bazı hassas kondansatörler ve devrelere bak.
[attach type=image]9526[/attach]
Bu kondansatörlerin herhangi birisini sizlerin devrelerinde kullansam da aradaki farkları kulak ile asla anlayamazsınız.
Ancak çok hassas bir devre yapabilirseniz, bu tür malzemelerin etkileri ilgili ölçü aletleri ile ölçülebilir.
Toplamdaki tasarım hassasiyeti ve devrelerin bütünlüğü bir araya geldiğinde, o devrenin kıymeti ortaya çıkmaktadır.
Piyasadaki birkaç ürünü inceleyelim.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sony-anfi-radyo-596674180/detay
Bu ürün JAPON menşei ile Türkiyede yapılmış bir üründür. Yıllar önce bir ev için ideal denilebilecek bir üründü.

Halbuki şu ampli BENİM MÜZİK SETİM VAR diyenlerin bir amplisi idi.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sansui-a-550-stereo-amplifier-524223961/detay

O yıllardaki bazı ampliler de bir dünya ücretle satılıyor ama zengin olanların haricinde pek alan olmuyordu.
PEYNİİR markanın elit seriisi bir ampli. Günümüzde bile hala değerli.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-pioneer-sa-8800-anfi-ahsap-kasa-muhtesem-kondisyon-552162833/detay

Yeni ürünlerden bir örnek.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-denon-pma-2500ne-stereo-entegre-amplifikator-hi-end-585795077/detay
Bu da stereo bir ampli.

Bu ürünler arasındaki uçurumsal fiyat farkları acaba nereden geliyor.?
Sonuçta kullanılan elemanların bir değeri bulunuyor ve tümünün içerisindeki malzemeleri söküp satsak belki 1000-2000TL etmez :D

Tasarım prosedürleri? Olabilir mi? Bir de, 2.2uF kutupsuz sadece o vardı. Ne yapalım, bu da böyle olsun.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 04 Ekim 2018, 19:45:17Tasarım prosedürleri? Olabilir mi? Bir de, 2.2uF kutupsuz sadece o vardı. Ne yapalım, bu da böyle olsun.

Birazcık bilinçli ve bilgili olmak lazımdır.

O gocaman gondansatör girişte kullanılırsa ne olur acaba ? 

Gondansatörün plakası havadan izole değildir. Doğal olarak bu plakaya havadaki elektromanyetik dalgalar çarparak büyük seviyede elektromanyetik indükleme yapabilecektir. Sizlerin bu olayı ölçebilme şansınız yoktur. Hoş benim de yok ama eldeki aletlerimle kabaca ölçüp işyerindeki aletlerle tam bir ölçüm yapabiliyorum.
Bu olay da istenmeyen seslerin yükseltilmesi demektir.
Yani gondansatörün büyük olması da dezavantaj olabilmektedir.
Dediğim gibi sizin devrelerde sorun olmaz. Ama benim gibi uçuk kaçık tasarım yapıyorsan ilmine uygun malzeme şart oluyor.
İşte bu sebeple benim üretimlerimi kopya edemiyorlar şavalaklar :D

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 04 Ekim 2018, 19:54:53Birazcık bilinçli ve bilgili olmak lazımdır.

O gocaman gondansatör girişte kullanılırsa ne olur acaba ?

Gondansatörün plakası havadan izole değildir. Doğal olarak bu plakaya havadaki elektromanyetik dalgalar çarparak büyük seviyede elektromanyetik indükleme yapabilecektir. Sizlerin bu olayı ölçebilme şansınız yoktur. Hoş benim de yok ama eldeki aletlerimle kabaca ölçüp işyerindeki aletlerle tam bir ölçüm yapabiliyorum.
Bu olay da istenmeyen seslerin yükseltilmesi demektir.
Yani gondansatörün büyük olması da dezavantaj olabilmektedir.
Dediğim gibi sizin devrelerde sorun olmaz. Ama benim gibi uçuk kaçık tasarım yapıyorsan ilmine uygun malzeme şart oluyor.
İşte bu sebeple benim üretimlerimi kopya edemiyorlar şavalaklar :D
Hocam ben şimdi bir şey soracağım, metal kutu kullansak da mı bu elektromanyetik dalgalar geliyor? Sizin dediklerinizden anladığım kadarıyla metal kutu ekranlama işlemi yapıyor. O zaman bu olay nasıl oluyor? (Dayak yemem inşallah ;D )

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 04 Ekim 2018, 19:57:43Hocam ben şimdi bir şey soracağım, metal kutu kullansak da mı bu elektromanyetik dalgalar geliyor? Sizin dediklerinizden anladığım kadarıyla metal kutu ekranlama işlemi yapıyor. O zaman bu olay nasıl oluyor? (Dayak yemem inşallah ;D )

Şu resme bak. Bahalı amplinin içerisi.
[attach type=image]9528[/attach]
Kullanılan gondansatörlerden bazıları ne kadar bendekilere benziyo deel mi :D
Yamyamlar benim kondansatörlerden gullanmışlar.

H_SerhatY

@Mr_YAMYAM hocam ben size bu LM1875 projesinin başlama hikayesini anlatayım. Bundan bir ay önce bilgisayarların donanımsal kısmıyla uğraşıyordum. Sonrasında başka bir forumda dolanıyordum, insanlara yardımcı olabileceğim türden bir şey arıyordum. Karşıma bir konu çıktı, adamın biri ampli devresi yapmış, ve bunu forumda paylaşmış. Girdim baktım, güzel iyi hoş da, nasıl yapmış? Onu bir türlü anlayamadım. Sonra google denen o efsane icadı tekrar kullandım(her gün olduğu gibi). "Amplifikatör Yapımı" diye bir arama sonucu çoğunluğun kullandığı, ve nedense %99 gibi bir çoğunluğun memnun olduğu o müthiş entegre ile tanıştım. TDA2030. Sonra biraz daha araştırdım. TDA2030 ile amplifikatör yapmak için ne lazım, onu araştırdım. Buldum da. Gereken malzemelerin hepsini gittim aldım. İşin ilginç yanı, devreyi yaptım, sonra güç kaynağı ile uğraşırken(PC güç kaynağını kullanırım dedim kendime) lehim makinası elimde kırıldı. O devre hala yatıyor. Pot falan da takmıştım, biliyordum stereo değildi. "Boşver" diyip yapmıştım. Her ne kadar yapamamış olsam da :) Sonra araştırmalarıma devam ettim. "Lehim makinasını kırmadan nasıl ampli yapılır?" diye sorduğum sorunun cevabını, TDA2822M ve breadboard'dan aldım. Ve mutlu son? Değil. İlk çalıştırmada hoparlörden gelen ses, beni "osilasyon" denen kavramı öğrenmeye itti, o derece :) Pekii, tahmin edin osilasyonu nereden öğrendim? Sizin GROUNDING konularından. Bu kurallara uyulmadığında müthiş bir tasarım hatası yapıldığını öğrenmiş oldum.

Ancak ve ancak, canımı sıkan bir nokta,
HALA
bir ampli yapmaya çalışıyor olmam.

Mr_YAMYAM

Önemli olan hangi entegre ile ampli yapabileceğindir.
Ampli yapabilmek öyle kolay olsaydı, resimdeki ampli binlerce dolarlarla satılamazdı :D
Keza benim yapmış olduğum amplileri de forumdan birçok kişi dinledi. En son ET'li ve kıym'ETli @kifvet‍  dinlemişti.
Gudurup gudurmadığını belli etmemişti ama ben gudurduğunu düşünüyorum.
Birkaç yıl önce de @memleket  dinlemiş O da gudurmuştu :D  
Arkadaşlarımın beğenileri beni memnun eder. Forumdan bir arkadaşımın da benim gibi olmasa da iyi kalite bir cihaz yapabilmesi de beni memnun eder.
Ama ne kadar da olsa bazı ince detaylar vardır ki, asla söylemem :D
Zaten işin tekniğini bilen birisi bu detayları biliyordur.
Sen ise daha işin başındasın. Daha güç kaynağını bile yapıp ta AHA YAPTIM NASIL OLMUŞ demedin.
Bari ÇAY ampliyi yapabilsen de 1W civarı da olsa ecik dinlesen. Soranlara ben yaptım diyebilsen.
Bilgilendikçe ve tecrübe kazandıkça daha iyilerini de yapabilirsin.
Ne demişler.
AZİMLE FARE DAŞI DELER.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Ekim 2018, 00:59:09Önemli olan hangi entegre ile ampli yapabileceğindir.
Ampli yapabilmek öyle kolay olsaydı, resimdeki ampli binlerce dolarlarla satılamazdı :D
Keza benim yapmış olduğum amplileri de forumdan birçok kişi dinledi. En son ET'li ve kıym'ETli @kifvet‍  dinlemişti.
Gudurup gudurmadığını belli etmemişti ama ben gudurduğunu düşünüyorum.
Birkaç yıl önce de @memleket  dinlemiş O da gudurmuştu :D 
Arkadaşlarımın beğenileri beni memnun eder. Forumdan bir arkadaşımın da benim gibi olmasa da iyi kalite bir cihaz yapabilmesi de beni memnun eder.
Ama ne kadar da olsa bazı ince detaylar vardır ki, asla söylemem :D
Zaten işin tekniğini bilen birisi bu detayları biliyordur.
Sen ise daha işin başındasın. Daha güç kaynağını bile yapıp ta AHA YAPTIM NASIL OLMUŞ demedin.
Bari ÇAY ampliyi yapabilsen de 1W civarı da olsa ecik dinlesen. Soranlara ben yaptım diyebilsen.
Bilgilendikçe ve tecrübe kazandıkça daha iyilerini de yapabilirsin.
Ne demişler.
AZİMLE FARE DAŞI DELER.

Hocam cidden çok kötü durumdayım :( Okuldan kitap alacak olmasam şimdiye ampli bitmişti zaten :) Ayrıca, acele etmiyorum. Gerek yok. Acele edip sıkıntı çekeceğime, yavaş yavaş yapıp doğru yapıyorum. Önemli olan o değil mi?

Mr_YAMYAM

H_SerhatY

@Mr_YAMYAM
Hocam hep bana kızıyorsunuz bir besleme kartı bile yapamadın diye :) Ben de bugün bir besleme kartı yapayım da hocam benim bir şey yapabildiğimi görsün, hoşuna gitsin dedim.

Önceden normal diyotları köprü diyot haline getirip yapmaya çalıştım. Baktım simetrik olmuyor, ben de köprü diyot kullandım. Simetrik olması önemliymiş. Yani, siz öyle söylemiştiniz :) Yapması çok zamanımı almadı, sadece simetrik hale getirmek biraz zaman aldı. Onu da yaptım :) Ha bir de, LM317-337 eklemedim, çünkü herhangi bir ön devre olmayacak. Tek ihtiyacım stereo pot bağlamak. Bugün içinde LM1875 tasarımımı da paylaşırım. Umarım olmuştur.

H_SerhatY

@Mr_YAMYAM hocam LM1875 PCB'lerini ayırayım mı yoksa aynı PCB'de mi olsun?

memleket

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 07 Ekim 2018, 14:50:41@Mr_YAMYAM hocam LM1875 PCB'lerini ayırayım mı yoksa aynı PCB'de mi olsun?
Filtre kond. (100nf) gocaman seçmişsin. 
Bence onları kaldır. Kartın altından direk büyük kond. altına lehimle. Ben öyle yapmıştım.Böylece hem kart küçülmüş olur hemde simsimetli olur :D
Bende LM lerin aynı pcb de olması daha mantıklı, diğer türlü daha fazla kablo ve kablo bağlantısı kullanman gerekecek.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: memleket - 07 Ekim 2018, 15:00:11Filtre kond. (100nf) gocaman seçmişsin.
Bence onları kaldır. Kartın altından direk büyük kond. altına lehimle. Ben öyle yapmıştım.Böylece hem kart küçülmüş olur hemde simsimetli olur :D
Bende LM lerin aynı pcb de olması daha mantıklı, diğer türlü daha fazla kablo ve kablo bağlantısı kullanman gerekecek.
Hocam onlar 1uF. Aslında gereğinden fazla ama, ben yine de önceki denemelerimden dilim yandığı için böyle yaptım. Çünkü önceden 100nF polyester kullandığım bir devrede çok fazla gürültü vardı. 470nF türünü bilmediğim, kırmızı renkli bir kondansatöre çevirdim. Gürültü çok azaldı. Belki trafodan olabilir. Yine de önlem almak iyidir.
Ekleme: Hocam LM1875'leri aynı PCB'ye yerleştirdim. Çok uzun oldu. Yaklaşık olarak 16cm bir uzunluğu var. Ayırsam daha iyi olur sanki.

memleket

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 07 Ekim 2018, 15:04:53Hocam onlar 1uF. Aslında gereğinden fazla ama, ben yine de önceki denemelerimden dilim yandığı için böyle yaptım. Çünkü önceden 100nF polyester kullandığım bir devrede çok fazla gürültü vardı. 470nF türünü bilmediğim, kırmızı renkli bir kondansatöre çevirdim. Gürültü çok azaldı. Belki trafodan olabilir. Yine de önlem almak iyidir.
Ekleme: Hocam LM1875'leri aynı PCB'ye yerleştirdim. Çok uzun oldu. Yaklaşık olarak 16cm bir uzunluğu var. Ayırsam daha iyi olur sanki.
Bendeki pcb ölçüleri 45x97
Sen neden o kadar uzattın ki.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: memleket - 07 Ekim 2018, 15:10:35Bendeki pcb ölçüleri 45x97
Sen neden o kadar uzattın ki.
Hocam girişte 2.2uF polyester var, gocaman :) Ondan diye düşünüyorum ben.
Hocam bir de o dediğim 470nF kond. buydu, bunun türü ne oluyor?

H_SerhatY

@Mr_YAMYAM hocam böyle bir kart yaptım. Sizce değişiklik yapılmalı mı, yapılacak ise ne nasıl yapılmalı? Bunları gösterirseniz sevinirim.

memleket

O kond. de polyester.
Büyük kond. dik koysaydın ya.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: memleket - 07 Ekim 2018, 15:32:18O kond. de polyester.
Büyük kond. dik koysaydın ya.
Tuhaf. Ama olabilir.
Büyük kond. nasıl dik koyabilirim ki?

memleket

Kond. üzerine sağ tıkla. orada sağa sola çevirme özelliği var. Oradan yapabilirsin. (Rotate yazan yer)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 07 Ekim 2018, 15:24:12@Mr_YAMYAM hocam böyle bir kart yaptım. Sizce değişiklik yapılmalı mı, yapılacak ise ne nasıl yapılmalı? Bunları gösterirseniz sevinirim.

@memleket  daha önce yapmıştı.
Ondan PCB dosyalarını iste. 
Sonra da aynısını yap.

memleket

H_SerhatY

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Ekim 2018, 15:41:10@memleket  daha önce yapmıştı.
Ondan PCB dosyalarını iste.
Sonra da aynısını yap.
Hocam sizin grounding kurallarında hopların eksi ucu direkt olarak besleme kartına bağlanmış. Benim de öyle yapmam gerekiyor mu, yoksa o üst sınıf ampliler için mi?
Ekleme: PCB'yi elimden geldiğince düzgün yapmaya çalıştım. Olmuş mu?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 07 Ekim 2018, 15:54:19Hocam sizin grounding kurallarında hopların eksi ucu direkt olarak besleme kartına bağlanmış. Benim de öyle yapmam gerekiyor mu, yoksa o üst sınıf ampliler için mi?
Ekleme: PCB'yi elimden geldiğince düzgün yapmaya çalıştım. Olmuş mu?

Hopların dönüş uçlarını direk beslemeye vermezsen diğer devreleri etkileyerek devreyi parazitlendirir. :D 

Üst ya da alt sınıfı yok bunun. O işin tekniğidir.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Ekim 2018, 16:31:50Hopların dönüş uçlarını direk beslemeye vermezsen diğer devreleri etkileyerek devreyi parazitlendirir. :D

Üst ya da alt sınıfı yok bunun. O işin tekniğidir.
Haaaa... Anladım. Hani "Hi-Fi" olunca ayrı bir şeye dönüşüyor ya, ondan sordum.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 07 Ekim 2018, 16:39:10Haaaa... Anladım. Hani "Hi-Fi" olunca ayrı bir şeye dönüşüyor ya, ondan sordum.

Hi-Fi olunca kurbağaya ya da beygir'e dönüşmez. :D  Ampli amplidir.
Hi-Fi nin anlamı yüksek sadakat demektir. Yani doğal sesleri aslına en yakın verebilen anlamındadır.

memleket

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 07 Ekim 2018, 15:47:21Hocam hiçbir şey açılmadı.

Ben devreyi daha sonra @Mr_‍ YAMYAM ın dediği şekilde düzenledim. Resmi aşağıdadır...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 07 Ekim 2018, 17:01:39Ben devreyi daha sonra @Mr_‍ YAMYAM ın dediği şekilde düzenledim. Resmi aşağıdadır...

@memleket   
Bu devreyi üst seviye sınıfına doğru geliştirsek te forumdakiler cihaz nasıl yapılır görseler :D  
Ama senin yapman lazım. Ben zaten bir sürü yaptım.
GENEL ŞARTNAME:
Ampli sadece ampli yapılacaktır. Yani aynı kutu içerisine radyo madyo MP3 çalar malar konulmayacaktır.
Sadece ton kontrol, pre ampli ve çıkış amplisi. Yani ENTEGRETED AMPLİFİER.
CD okuyucu RADYO, Kaset okuyucu veya sendeki vıttırıvızık MP3 çalar gibi cihaz yapmak istersen ayrı bir kutuya ilmine göre yapabilir, veya mevcut cihazlardan hazır temin edip kullanabilirsin.
Çıkış gücü ve ampli özellikleri doğrultusunda, transformatör, besleme devresi veya diğer devreler hesaplanarak önerilecektir.

H_SerhatY

@Mr_YAMYAM hocam devreyi delikli plakete yapsam olur mu? Bu bakır plaket işi canımı çok sıktı :(

memleket

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 10 Ekim 2018, 19:23:38@Mr_YAMYAM hocam devreyi delikli plakete yapsam olur mu? Bu bakır plaket işi canımı çok sıktı :(
Besleme devresini nasıl yaptın. Birkaç resim atta görelim...

H_SerhatY

Alıntı yapılan: memleket - 11 Ekim 2018, 00:26:34Besleme devresini nasıl yaptın. Birkaç resim atta görelim...
Hocam @Mr_YAMYAM hocadan onay bekliyorum. Delikli plakete yapabilirsin derse(büyük ihtimal ile demeyecek ama :) ) yapacağım. İlla bakır plaket olacaksa proje askıda olacak. Çünkü besleme kartını yapacağım derken toneri bitirdim :) Böyle birkaç kez çıkardım, sonra baktım silik çıkarıyor, başka bir şey denedim, bembeyaz kağıdı geri verdi ;D
Ekleme: @asma hocam konunun başlığını değiştirebilir misiniz? Besleme kartı ile başladı, LM1875 ampliye döndü :)

asma

Alıntı yapılan: memleket - 11 Ekim 2018, 00:26:34Besleme devresini nasıl yaptın. Birkaç resim atta görelim...
"Besleme kartı yatım" diye başlık var.
9 sayfa yazı var.
Yapılan yok:
Onay yok.
Toner yok.

Arkadaşlar , forumda kalabalık görünmesin , daha fazla uzamasın. Kilitleyelim.
Ne dersiniz?

#Ekleme için cevap:
İstediğiniz zaman yeni konu açıp "LM 1875 li amplifikatör denemesi" oradan devam etmenize engel yok.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: asma - 11 Ekim 2018, 17:40:28"Besleme kartı yatım" diye başlık var.
9 sayfa yazı var.
Yapılan yok:
Onay yok.
Toner yok.

Arkadaşlar , forumda kalabalık görünmesin , daha fazla uzamasın. Kilitleyelim.
Ne dersiniz?

#Ekleme için cevap:
İstediğiniz zaman yeni konu açıp "LM 1875 li amplifikatör denemesi" oradan devam etmenize engel yok.
Tamamdır abi, kilitle gitsin.