ARES 5x7 dot matrix paketi sorunlumu ?

Başlatan Furkan KELEŞOĞLU, 18 Mart 2018, 09:19:59

Furkan KELEŞOĞLU

5x7 Dot matrix devresi yaptım İsiste gayet güzel calışıyor.  Plakete basmak icin Şemasını Ares'te cizdim uclara göre fakat devreyi bastım lehimledim bağlantılar yanlışmış gibi matrixte hiç bir harfi cıkaramıyor. Paketi sorunlumu onu anlamadım cizimi 10 dan fazladır kontrol ediyorum bir sorun yok 3 diye isimlendirilmiş pin ve D diye isimlendirilmiş pinden 2 adet var onları kısa devre ettim acaba o yüzden midir bilen birisi var mı ? dosyalarıda eklere yüklüyorum.
Mekatronik Teknikeri.
Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

thekme

18 Mart 2018, 12:40:51 #1 Son düzenlenme: 18 Mart 2018, 12:54:47 thekme
Sa kolay gelsin koda baktımda harfleri gönderirken bir süre gecikme verip denedin mi (proteusu açamadım sürüm yüksekmiş :) ) bazen o tip hata olbiliryor
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: Furkan41 - 18 Mart 2018, 09:19:595x7 Dot matrix devresi yaptım İsiste gayet güzel calışıyor.  Plakete basmak icin Şemasını Ares'te cizdim uclara göre fakat devreyi bastım lehimledim bağlantılar yanlışmış gibi matrixte hiç bir harfi cıkaramıyor. Paketi sorunlumu onu anlamadım cizimi 10 dan fazladır kontrol ediyorum bir sorun yok 3 diye isimlendirilmiş pin ve D diye isimlendirilmiş pinden 2 adet var onları kısa devre ettim acaba o yüzden midir bilen birisi var mı ? dosyalarıda eklere yüklüyorum.

matrix datasheet'inden iç yapısına baksan sorunun çözülür. Üzerindeki kodu yazarak dene. Bir de ortak katot anot olayı matrix ledlerde de var. ona da dikkat ettin mi?
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Furkan KELEŞOĞLU

Dot matrixim ortak ANOT cıktı Birde aresteki paketin bacaklarıyla aynı değil farklı ,Çünkü Data kataloğuna bakmadan önce ben tek tek cıkardım aresteki paketle uyuşmuyor neyse buda bana bir ders oldu şimdi uğraşıp duralım bir daha :))

Ne demişti benim Ustam : " Akılsız Başın cezasını eller ve ayaklar öder " Başlayalım yeniden plaket basmaya.
Mekatronik Teknikeri.
Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly