Hız Ölçme

Başlatan mustafaberke34, 04 Ekim 2017, 13:22:44

mustafaberke34

Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar.
Ben proje ödevim için hız ölçmek istiyorum bunun için sensör var mı yada devresini alıp yapabileceğim kaynak var mı ?
Şimdi den teşekkürler. 

Adnancoskun

Neyin hızını? ne şekilde ölçeceğine bağlı...

Biraz açık yazsanız projenizi...
Bir aracın? bir taşın? Bir merminin? Bir dalganın?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: mustafaberke34 - 04 Ekim 2017, 13:22:44Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar.
Ben proje ödevim için hız ölçmek istiyorum bunun için sensör var mı yada devresini alıp yapabileceğim kaynak var mı ?
Şimdi den teşekkürler.

iki nokta arasından geçen aracın hızını ölçen bir devre paylaşmıştım ben. ama linkini verecek kadar zamanım yok şu anda, iletilerime geriye doğru bakarsanız bulursunuz. bulamazsanız ben müsait olunca ilgilenirim.
devre ilk noktadan engel algılayıcı tarafından algılanınca start yapıp, diğer noktadan geçince stop yapıp süreden km-saat hızı buluyor. araç sayısını da ayrıca sayıyor.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

mcan

cny70  sensör ü ile yapılmış devreler var. devir ölçersin. belli bir zamanda yapılan deviri tekerin dışı kenar uzunlğuna bölersin falan filan yol ve hızı bulabilir sin...

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: mcan - 07 Ekim 2017, 14:44:04cny70  sensör ü ile yapılmış devreler var. devir ölçersin. belli bir zamanda yapılan deviri tekerin dışı kenar uzunlğuna bölersin falan filan yol ve hızı bulabilir sin...
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın