Bas Gitar Amfisi Yaptırmak İstiyorum.

Başlatan saruman, 29 Haziran 2017, 20:11:12

saruman

Bas gitar amfisi yaptırmak istiyorum, elimde 8 ohm 180 w bir kabin var, kabindeki hoparlör Bots marka DC12G823 modeli kağıt hoparlör. Ayrıca elimde preamfi katı ve power için amfi devre şemaları mevcut. İlgilenen arkadaşlar bana ulaşırsa sevinirim. İyi çalışmalar.

Orion69

Amfi yapımında başarılı projeler gerçekleştirmiş arkadaşlar var siteyi gezerseniz ulaşabilirsiniz ben çok yardımlarını gördüm...

saruman

Alıntı yapılan: Orion69 - 29 Haziran 2017, 22:40:25Amfi yapımında başarılı projeler gerçekleştirmiş arkadaşlar var siteyi gezerseniz ulaşabilirsiniz ben çok yardımlarını gördüm...
Evet, ona da bakıyorum bir yandan, ilginiz için teşekkürler.

Mr_YAMYAM

Bir bass gitar amplisi sanıldığı gibi basit ve ucuz değildir.
Bass seslerde kulağın duyma eşiği daha yüksek olduğu için, elde edilmesi gereken bass ses seviyesi hiç te az değildir.
Bir Hi-Fi ampli yapacak olsaydık 30-40W civarı çıkış gücü yeterlidir denilebilirdi. Ancak bass enstruman amplileri için bu değer oldukça düşüktür.
Yüksek bass seviyesine erişebilmenin ilk kriteri ise hoparlördür.
Bu konuda tarihte nam yapmış ürünlerden birisi de MONTARBO BASS 100 serisidir. Şimdilerde bulunması mümkün değildir.
Duyarlılığı oldukça yüksek bass hoparlörlerin lambalı 100W civarı ampli ile sürülmesi ile sahnede oldukça başarılı idi.

Her hoparlör kullanılamıyacağı gibi,  BOTS gibi uyduruk marka hoparlörler ile hiç te netice alınamaz.
Hoparlörün duyarlılığı başta olmak üzere, rezonans frekans değeri son derece önem arzetmektedir. Örnekteki BOTS marka hoparlörün duyarlılığı son derece düşük olduğu için yeterli ses gücüne ulaşabilmek düşük güçlü basit amplilerle olası değildir.
İdeal duyma seviyesinin 105dbA olduğunu varsayarsak. Ki bu ses şiddetindeki bass gücü 5W civarı bir amplifikatörden çıkan medium frekansların duyulmasına eşdeğer diyebiliriz.
Örnekteki BOTS hoparlörün en iyi ihtimalle tahmini duyarlılığı 80dbA seviyesinde ise. Yapılması gereken ampli güçleri sıralaması.
1W 80dbA
2W 83dbA
4W 86dbA
8W 89dbA
16W 92dbA
32W 95dbA
64W 98dbA
128W 101dbA
256W 104 dbA... ;D Hoparlörümüz patladı :) Ama 105dbA ses şiddetine erişemedik.
Profesyonel sistemlerdeki bass ses gücü 120dbA veya üzeridir.
http://www.bcspeakers.com/products/lf-driver/12-0/8/12fw64
Key Features

• 500 W continuous program power capacity
  • 64 mm (2.5 in) aluminium voice coil
  • 50 - 3000 Hz response
  • 98 dB sensitivity

Örnekteki gibi bir hoparlör temin edebilirsen gerekli ampli gücü.
98dbA 1W
101dbA 2W
104dbA 4W (Burası bizim kriterlerimize küçük bir ampli ile ulaştı)
107dbA 8W
110dbA 16W
113dbA 32W
116dbA 64W
119dbA 128W
119dbA gibi bir ses şiddetine 128W lık bir ampli ile ulaşabiliyoruz. Böyle bir ampli yapmak ise çok zor değildir.

saruman

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Haziran 2017, 15:41:02Bir bass gitar amplisi sanıldığı gibi basit ve ucuz değildir.
Bass seslerde kulağın duyma eşiği daha yüksek olduğu için, elde edilmesi gereken bass ses seviyesi hiç te az değildir.
Bir Hi-Fi ampli yapacak olsaydık 30-40W civarı çıkış gücü yeterlidir denilebilirdi. Ancak bass enstruman amplileri için bu değer oldukça düşüktür.
Yüksek bass seviyesine erişebilmenin ilk kriteri ise hoparlördür.
Bu konuda tarihte nam yapmış ürünlerden birisi de MONTARBO BASS 100 serisidir. Şimdilerde bulunması mümkün değildir.
Duyarlılığı oldukça yüksek bass hoparlörlerin lambalı 100W civarı ampli ile sürülmesi ile sahnede oldukça başarılı idi.

Her hoparlör kullanılamıyacağı gibi,  BOTS gibi uyduruk marka hoparlörler ile hiç te netice alınamaz.
Hoparlörün duyarlılığı başta olmak üzere, rezonans frekans değeri son derece önem arzetmektedir. Örnekteki BOTS marka hoparlörün duyarlılığı son derece düşük olduğu için yeterli ses gücüne ulaşabilmek düşük güçlü basit amplilerle olası değildir.
İdeal duyma seviyesinin 105dbA olduğunu varsayarsak. Ki bu ses şiddetindeki bass gücü 5W civarı bir amplifikatörden çıkan medium frekansların duyulmasına eşdeğer diyebiliriz.
Örnekteki BOTS hoparlörün en iyi ihtimalle tahmini duyarlılığı 80dbA seviyesinde ise. Yapılması gereken ampli güçleri sıralaması.
1W 80dbA
2W 83dbA
4W 86dbA
8W 89dbA
16W 92dbA
32W 95dbA
64W 98dbA
128W 101dbA
256W 104 dbA... ;D Hoparlörümüz patladı :) Ama 105dbA ses şiddetine erişemedik.
Profesyonel sistemlerdeki bass ses gücü 120dbA veya üzeridir.
http://www.bcspeakers.com/products/lf-driver/12-0/8/12fw64
Key Features

• 500 W continuous program power capacity
  • 64 mm (2.5 in) aluminium voice coil
  • 50 - 3000 Hz response
  • 98 dB sensitivity

Örnekteki gibi bir hoparlör temin edebilirsen gerekli ampli gücü.
98dbA 1W
101dbA 2W
104dbA 4W (Burası bizim kriterlerimize küçük bir ampli ile ulaştı)
107dbA 8W
110dbA 16W
113dbA 32W
116dbA 64W
119dbA 128W
119dbA gibi bir ses şiddetine 128W lık bir ampli ile ulaşabiliyoruz. Böyle bir ampli yapmak ise çok zor değildir.

Anlıyorum, hali hazırda kabin için yeni bir tasarıma girişmek de istiyordum zaten, başlamışken hoparlörü yenilemek te gayet mantıklı aslında.
Bu durumda iki sorum olacak. Birincisi hoparlör öneriniz var mı, belirli bir marka-model vs ? İkincisi ise amfi yaptırmak bana ne kadara mal olur ?
İlginiz için çok teşekkür ederim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: saruman - 30 Haziran 2017, 15:55:00Anlıyorum, hali hazırda kabin için yeni bir tasarıma girişmek de istiyordum zaten, başlamışken hoparlörü yenilemek te gayet mantıklı aslında.
Bu durumda iki sorum olacak. Birincisi hoparlör öneriniz var mı, belirli bir marka-model vs ? İkincisi ise amfi yaptırmak bana ne kadara mal olur ?
İlginiz için çok teşekkür ederim.
Uygun kalitede hoparlör temini oldukça zordur.
Türkiyede ne yazık ki sendeki BOTS gibi uyduruk markalar satılıyor. Bir aralar SİNEFON hoparlörler vardı. Kefil olabileceğim belli kalitede idiler. Ancak günümüzde bulunması neredeyse imkansız.
İyi kalite bir ürün ama ecik pahalı.
https://www.parts-express.com/bc-18sw115-18-neodymium-subwoofer-speaker-driver--294-575
Elbette böyle bir ürün sadece örnek olarak verilmiştir.
Türk piyasasından temin edilebilecek uygun kalite ve uygun fiyatlı bir hoparlör.
http://www.yonkamuzikmarket.com/oberton-15b500-midbass-hoparlor-15-500-watt
99dbA gibi bir duyarlılığı olup, uygun güçte ve oldukça uygun fiyatla yapılabilecek bir ampli ile iyi netice alınabilecektir.
Yukarda vermiş olduğum çizelgeye göre bu hoparlör için 60W civarı güç üreten bir ampli ile 115dbA ses şiddetine ulaşılabilir ki, hiç te fena değildir. Eğer ampli masrafları için bütçeyi artırabilirsen elbette 120dbA gibi ses şiddetine ulaşılabilir.
Ancak sahne sözkonusu olmayacağına göre 120dbA ya gerek yok dersen 110-115dbA gibi ses şiddeti küçük bir alanda son derece yeterli olacaktır. Bu durumda LM3886 gibi bir entegre kullanılarak elde edilebilecek 68W peak ampli gücü bizim tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacaktır. Böyle bir ampli ise hiç te pahalı olmayacaktır. Tek pahalı kısmı trafo ve besleme devresidir.
Elbette iyi bir kutulama da gereklidir.
Eğer ampli girişine bazı kontroller ve pre devreler de yapmak istersen maliyet o oranda artacaktır.
Görüldüğü üzere hoparlör işin en önemli unsurudur. Ayrıca bir hoparlör kabini yapımı da ciddi derecede maliyet ve hesap gerektirmektedir. Ancak kişilerin kendi becerileri ile de yapılabilir.

mcan

saruman

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Haziran 2017, 16:24:55Uygun kalitede hoparlör temini oldukça zordur.
Türkiyede ne yazık ki sendeki BOTS gibi uyduruk markalar satılıyor. Bir aralar SİNEFON hoparlörler vardı. Kefil olabileceğim belli kalitede idiler. Ancak günümüzde bulunması neredeyse imkansız.
İyi kalite bir ürün ama ecik pahalı.
https://www.parts-express.com/bc-18sw115-18-neodymium-subwoofer-speaker-driver--294-575
Elbette böyle bir ürün sadece örnek olarak verilmiştir.
Türk piyasasından temin edilebilecek uygun kalite ve uygun fiyatlı bir hoparlör.
http://www.yonkamuzikmarket.com/oberton-15b500-midbass-hoparlor-15-500-watt
99dbA gibi bir duyarlılığı olup, uygun güçte ve oldukça uygun fiyatla yapılabilecek bir ampli ile iyi netice alınabilecektir.
Yukarda vermiş olduğum çizelgeye göre bu hoparlör için 60W civarı güç üreten bir ampli ile 115dbA ses şiddetine ulaşılabilir ki, hiç te fena değildir. Eğer ampli masrafları için bütçeyi artırabilirsen elbette 120dbA gibi ses şiddetine ulaşılabilir.
Ancak sahne sözkonusu olmayacağına göre 120dbA ya gerek yok dersen 110-115dbA gibi ses şiddeti küçük bir alanda son derece yeterli olacaktır. Bu durumda LM3886 gibi bir entegre kullanılarak elde edilebilecek 68W peak ampli gücü bizim tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacaktır. Böyle bir ampli ise hiç te pahalı olmayacaktır. Tek pahalı kısmı trafo ve besleme devresidir.
Elbette iyi bir kutulama da gereklidir.
Eğer ampli girişine bazı kontroller ve pre devreler de yapmak istersen maliyet o oranda artacaktır.
Görüldüğü üzere hoparlör işin en önemli unsurudur. Ayrıca bir hoparlör kabini yapımı da ciddi derecede maliyet ve hesap gerektirmektedir. Ancak kişilerin kendi becerileri ile de yapılabilir.

Evet gerçekten hoparlör olayı epey bir titizlik gerektiriyor, madem öyle onun için ek bütçe oluşturucaz başka çare yok, özellikle neodmiyum sürücü yakıyor ortalığı  :) 12 " modelinin fiyatı da hiç fena değil aynı zamanda. Hocam kabin işini ben halledicem bir şekilde tavsiyelerinizi de gözönüne alarak, ancak piyasa şartları malum, öncelikle amfiyi halletsek daha iyi olacak. Sahne kullanımı gibi bir olay söz konusu değil, en azından şimdilik. 110-115dbA şiddetinde bir amfi yeterli olur diye düşünüyorum. Bende iki adet trafo var öncelikle onu belirteyim, fotolarını gönderirim, yeterli olur mu orasını bilmiyorum tabi, amfi yapımına giriştiğimiz takdirde kullanabiliriz diye düşündüm, hem maliyeti de düşer biraz böylelikle. Bu özelliklerde bir amfi kutulama dahil ne kadar tutar, ne sürede yapılabilir ? Opsiyonel olarak 120dbA şiddetine çıkardık diyelim maliyette nasıl bir oynama söz konusu olabilir ? Tabi bu durumda hoparlörü de ona göre ayarlamak lazım gelecek öyle değil mi ?

saruman

Alıntı yapılan: mcan - 30 Haziran 2017, 16:57:43güç amfisi şeması varsa alırım bi dal
https://yadi.sk/d/h62Rx3UK3KetMh

Burada hem bas ve gitar preamfi, hem de power şeması mevcut, inşallah işyinize yarar, kolay gelsin.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: saruman - 01 Temmuz 2017, 15:23:04Evet gerçekten hoparlör olayı epey bir titizlik gerektiriyor, madem öyle onun için ek bütçe oluşturucaz başka çare yok, özellikle neodmiyum sürücü yakıyor ortalığı  :) 12 " modelinin fiyatı da hiç fena değil aynı zamanda. Hocam kabin işini ben halledicem bir şekilde tavsiyelerinizi de gözönüne alarak, ancak piyasa şartları malum, öncelikle amfiyi halletsek daha iyi olacak. Sahne kullanımı gibi bir olay söz konusu değil, en azından şimdilik. 110-115dbA şiddetinde bir amfi yeterli olur diye düşünüyorum. Bende iki adet trafo var öncelikle onu belirteyim, fotolarını gönderirim, yeterli olur mu orasını bilmiyorum tabi, amfi yapımına giriştiğimiz takdirde kullanabiliriz diye düşündüm, hem maliyeti de düşer biraz böylelikle. Bu özelliklerde bir amfi kutulama dahil ne kadar tutar, ne sürede yapılabilir ? Opsiyonel olarak 120dbA şiddetine çıkardık diyelim maliyette nasıl bir oynama söz konusu olabilir ? Tabi bu durumda hoparlörü de ona göre ayarlamak lazım gelecek öyle değil mi ?
Buradaki bazı düşüncelerin yanlış.
En önemli kriter hoparlördür demiştim. Hoparlör kriterlerine göre ampli gücü belirlenir ve tasarım bu doğrultuda yapılır. Çünkü en pahalı ekipman hoparlördür.
Yukardaki örnekte vermiş olduğum gibi 99-100dbA hassasiyetinde bir hoparlör temin edebilirsen, çok uygun fiyatlı ampliler ile bile sonuca gidebiliriz. LM3886 gibi bir uygulama besleme devresi ile birlikte takribi 400-500TL gibi fiyat ile halledilebilir. Bu fiyatın içerisinde iyi kalite transformatör ve besleme devresi de dahildir. Yoksa LM3886 lı bir ampli kiti çin pazarından 50-100TL arası bir fiyat ile bile alınabilir.
Ama hoparlörün hassasiyeti düştükçe ampli gücü de artacağı için bu sefer maliyet ters oranda ve ciddi şekilde artacaktır.
Bu sebeple öncelikle hoparlörü belirlememiz şarttır.
Hoparlör belirlendikten sonra ampliyi hoparlöre göre tasarlayacağımız için o oranda masraf edecek ve en uygun seçeneği belirteceğiz.
Sendeki BOTS hoparlöre göre bir ampli tasarlasak.
Bu hoparlörün peak gücü 180W olduğuna göre 150W RMS güçlü bir ampli yapmamız gerekecektir. 150W lık bir ampli çıkış modülünü 100-150TL ye mal etsek bile besleme devresi için nereden baksak 500 TL civarı bütçe ayırmak gerekebilecektir. Sonuçta tatminkar olmayan bir netice için bir dünya para harcamamız gerekebilecektir.
Elbette bu işi ilmine göre hesaplı kitaplı yapmamız için ben bu önerileri sunuyorum.
Denilebilir ki..
BOTS hoparlör için 100-150W lık bir çıkış modülü ve ampli yaparsak bile bu ampli ile ilerde temin edilebilecek kaliteli hoparlörü rahatlıkla sürebiliriz. Bu durumda hesapların tutmaması gibi bir sorunla karşılaşmayız. Ama ampli masraflarımız yüksek olur.

saruman

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 01 Temmuz 2017, 20:05:17Buradaki bazı düşüncelerin yanlış.
En önemli kriter hoparlördür demiştim. Hoparlör kriterlerine göre ampli gücü belirlenir ve tasarım bu doğrultuda yapılır. Çünkü en pahalı ekipman hoparlördür.
Yukardaki örnekte vermiş olduğum gibi 99-100dbA hassasiyetinde bir hoparlör temin edebilirsen, çok uygun fiyatlı ampliler ile bile sonuca gidebiliriz. LM3886 gibi bir uygulama besleme devresi ile birlikte takribi 400-500TL gibi fiyat ile halledilebilir. Bu fiyatın içerisinde iyi kalite transformatör ve besleme devresi de dahildir. Yoksa LM3886 lı bir ampli kiti çin pazarından 50-100TL arası bir fiyat ile bile alınabilir.
Ama hoparlörün hassasiyeti düştükçe ampli gücü de artacağı için bu sefer maliyet ters oranda ve ciddi şekilde artacaktır.
Bu sebeple öncelikle hoparlörü belirlememiz şarttır.
Hoparlör belirlendikten sonra ampliyi hoparlöre göre tasarlayacağımız için o oranda masraf edecek ve en uygun seçeneği belirteceğiz.
Sendeki BOTS hoparlöre göre bir ampli tasarlasak.
Bu hoparlörün peak gücü 180W olduğuna göre 150W RMS güçlü bir ampli yapmamız gerekecektir. 150W lık bir ampli çıkış modülünü 100-150TL ye mal etsek bile besleme devresi için nereden baksak 500 TL civarı bütçe ayırmak gerekebilecektir. Sonuçta tatminkar olmayan bir netice için bir dünya para harcamamız gerekebilecektir.
Elbette bu işi ilmine göre hesaplı kitaplı yapmamız için ben bu önerileri sunuyorum.
Denilebilir ki..
BOTS hoparlör için 100-150W lık bir çıkış modülü ve ampli yaparsak bile bu ampli ile ilerde temin edilebilecek kaliteli hoparlörü rahatlıkla sürebiliriz. Bu durumda hesapların tutmaması gibi bir sorunla karşılaşmayız. Ama ampli masraflarımız yüksek olur.

Anlıyorum, yalnız bu proje düşündüğümden biraz daha pahalı olacak gibi. Çünkü hazır amfi almak yerine yapma-yaptırma işine girersem daha uygun fiyatlı bir amfi sahibi olabilirim diye düşünmüştüm, yanlış düşünmüşüm  ;)

Önerdiğiniz hoparlör ve amfi sistemiyle kıyaslama yapma adına şöyle bir amfiyi örnek vereyim, ne düşünürsünüz ? Birkaç farklı fiyat mevcut piyasada.

http://www.yonkamuzikmarket.com/hartke-hd75-bass-gitar-amfisi

http://urun.n11.com/amplifikator/hartke-hd75-75-watt-kombo-bas-gitar-amfisi-12-1-tweeter-P175182884?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIxbmyyNLq1AIVVcayCh04nQ_QEAQYAiABEgJbZ_D_BwE&gclsrc=aw.ds

http://www.muzikenstrumani.com/HARTKE-HD75-75-Watt-Kombo-Bas-Gitar-Amfisi-12-1-Tweeter-_23535.html#0

cevat1

Konuyu uzaktan izleyen biri olarak, bir kaç noktaya değinmek isterim.

Fabrikasyon ürün seri imalat olduğu için ucuzdur ve kalitelidir.
El emeği her zaman farklıdır ve pahalıdır. Her aşamasında el emeği vardır. Tasarım, pcb hazırlanması, montaj, kutulama vs..vs...
Malzemeler az miktarda alınacağından maliyetli olur. Toptan malzeme ucuzdur. Bu aşamalar özel tasarıma girer...
 İstenilen ampli 1 haftada hazırlanır.
1 haftalık ustalık yevmiyesi + malzeme parası = Ampli maliyeti
Yamyam  uygun fiyatlar yazmış gibi...

saruman

Alıntı yapılan: cevat1 - 02 Temmuz 2017, 17:20:18Konuyu uzaktan izleyen biri olarak, bir kaç noktaya değinmek isterim.

Fabrikasyon ürün seri imalat olduğu için ucuzdur ve kalitelidir.
El emeği her zaman farklıdır ve pahalıdır. Her aşamasında el emeği vardır. Tasarım, pcb hazırlanması, montaj, kutulama vs..vs...
Malzemeler az miktarda alınacağından maliyetli olur. Toptan malzeme ucuzdur. Bu aşamalar özel tasarıma girer...
 İstenilen ampli 1 haftada hazırlanır.
1 haftalık ustalık yevmiyesi + malzeme parası = Ampli maliyeti
Yamyam  uygun fiyatlar yazmış gibi...
Evet farkındayım, aslında fiyat olarak hemen hemen denk geliyor, ancak burada kullanım ömrü de söz konusu, hangisi daha uzun ömürlü olur fabrikasyon mu, özel yapım mı ? Ayrıca kabin ve amfinin ayrı olması bence avantaj ama, yine de bütçeyi zorluyor şu an.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: saruman - 02 Temmuz 2017, 16:04:42Anlıyorum, yalnız bu proje düşündüğümden biraz daha pahalı olacak gibi. Çünkü hazır amfi almak yerine yapma-yaptırma işine girersem daha uygun fiyatlı bir amfi sahibi olabilirim diye düşünmüştüm, yanlış düşünmüşüm  ;)

Önerdiğiniz hoparlör ve amfi sistemiyle kıyaslama yapma adına şöyle bir amfiyi örnek vereyim, ne düşünürsünüz ? Birkaç farklı fiyat mevcut piyasada.

Menşe-i ve cibiliyeti belli olmayan ürünlere harcanan beş kuruşa bile yazık.
Ben bu gibi ürünlerin çoğunda uyduruk imalatları çok gördüm. Genel gösterişi şık olmasına karşın işlevsel olarak hiç te içaçıcı değillerdir.
Buna @memleket   arkadaşımın şu sözlerini örnek verebilirim.
ÇİN İŞİ AMPLİLERİN RUHU YOK
Bu sözü, arkadaşımız benim yönlendirmelerimle yapmış olduğu LM1875 li ampli için söylemişti.
Bizler 40W lık amli ile yapıyor olsak ta, hoparlörümüzü bu kriter doğrultusunda tercih ediyoruz.
Doğal olarak yapmış olduğumuz cihaz üst seviye bir cihaz olmasa da, teknik olarak ihtiyacımızı karşılayabilecek seviye ve kalitede olacaktır.
Elbette daha ucuz malzemelerle ve daha ucuza da imal edilebilir, Ancak bu durumda beklentilerimize bile yaklaşmayabilecektir.
Örnekteki cihazın kalitesini belirleyemediğimiz için yorum yapmamız da doğru olmayacaktır. Çünkü hiçbir teknik veri verilmediği gibi, üretim yeri bile belli olmayan bir üründür. Bu sebeple böyle bir ürün alınmak istenirse gidip yerinde test ederek almak daha mantıklıdır.

saruman

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 03 Temmuz 2017, 02:14:32Menşe-i ve cibiliyeti belli olmayan ürünlere harcanan beş kuruşa bile yazık.
Ben bu gibi ürünlerin çoğunda uyduruk imalatları çok gördüm. Genel gösterişi şık olmasına karşın işlevsel olarak hiç te içaçıcı değillerdir.
Buna @memleket   arkadaşımın şu sözlerini örnek verebilirim.
ÇİN İŞİ AMPLİLERİN RUHU YOK
Bu sözü, arkadaşımız benim yönlendirmelerimle yapmış olduğu LM1875 li ampli için söylemişti.
Bizler 40W lık amli ile yapıyor olsak ta, hoparlörümüzü bu kriter doğrultusunda tercih ediyoruz.
Doğal olarak yapmış olduğumuz cihaz üst seviye bir cihaz olmasa da, teknik olarak ihtiyacımızı karşılayabilecek seviye ve kalitede olacaktır.
Elbette daha ucuz malzemelerle ve daha ucuza da imal edilebilir, Ancak bu durumda beklentilerimize bile yaklaşmayabilecektir.
Örnekteki cihazın kalitesini belirleyemediğimiz için yorum yapmamız da doğru olmayacaktır. Çünkü hiçbir teknik veri verilmediği gibi, üretim yeri bile belli olmayan bir üründür. Bu sebeple böyle bir ürün alınmak istenirse gidip yerinde test ederek almak daha mantıklıdır.

Söylediklerinize katılıyorum, yalnız bir süre daha beklemek zorundayım, malum hayat şartları  ;)  inşallah kısa sürede güzel ve tatmin edici bir projeye girişebiliriz...

birgitay

Merhaba... Eğer mixer yada ses kartında kullnmak profosyonel amaçlı ses almak istiyorsan amfiden ziyade Tube Direct box yapabiliriz....... Ama oldukça üst seviye bir alet. Ve bass gitarın bütün frekanslarını en doygun şekilde alabileceğin bir alet... 2 trafolu

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın