Ares Programını kullanan abilerim

Başlatan ordu_52, 06 Nisan 2017, 20:00:12

ordu_52

Selam Aleyküm Arkadaşlar bana bu devrenin Ares cizebilirmisiniz ? Yardım ederseniz cok sevinirim..

Adnancoskun

Alıntı yapılan: ordu_52 - 06 Nisan 2017, 20:00:12Selam Aleyküm Arkadaşlar bana bu devrenin Ares cizebilirmisiniz ? Yardım ederseniz cok sevinirim..

öteki yüzü?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Adnancoskun

ordu_52

Adnancoskun

Alıntı yapılan: ordu_52 - 06 Nisan 2017, 20:45:50Olur tabikide hocam ... sıkıntı yok

resimde gösterdiğim PTC ayak mesafelerini mmm olarak üzerine yazabilirmisiniz.

seron

Diğerleri lazım değil mi Adnan hoca? TP1 TP2 ve kadraj dışında bir iki tane daha görünüyor. sana ek iş çıkmasın sonra.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: seron - 07 Nisan 2017, 18:26:13Diğerleri lazım değil mi Adnan hoca? TP1 TP2 ve kadraj dışında bir iki tane daha görünüyor. sana ek iş çıkmasın sonra.

TP1 ve TP2 test point, çok önemli değil 1 mm sağa veya 1 mm sola olsa da olur da, plaketin arka yüzünden baktığımda kadraj dışındaki kısım sanırım malzemesiz....
sahi şimdi dikkatimi çekti belirttiğim yerler de sanırım test point veya ölçüm noktası gibi...

:D

seron

Abi oralar (duruma göre) kısadevre edilerek kullanılacak. bildiğin tel bağlanacak. Önemsiz ise ölçüye gerek yok. Bu devre öğrenciler için 555test simülatörü gibi geldi gözüme.

Adnancoskun

Mr_YAMYAM

Bu devreye bir LED daha bağlanıp + uca irtibatlanırsa, acaba SOĞUDU, ISINDI gibi ibareler kullanılabilir mi ?

Adnancoskun

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Nisan 2017, 19:03:54Bu devreye bir LED daha bağlanıp + uca irtibatlanırsa, acaba SOĞUDU, ISINDI gibi ibareler kullanılabilir mi ?

He Vallaha Onursal hocam,,,,
 olur da, talepte bulunan arkadaş bunun baskısı demiş,
Yoksa malzemelerin pozisyonları değiştirilerek daha düzenli bir görünüm elde edilebilir, Çıkış ucundan+ ya bir led bağlanarak aktif pasif görülebilir, yada sizin belirttiğiniz gibi, ısındı kırmızı, soğudu yeşil led de yakılabilir. vs vs.....

Mr_YAMYAM

Benim öğrencilik dönemlerimde öğrencinin kendisinden birşeyler katması daima takdir edilirdi.
Bu gibi basit devrelere kendi mantığımca ilaveler yaparak çook PEKİYİ not almış idim :D

ordu_52

Hocam attım plaketeki baskıyı cizme şansınız yok diyilmi ?

Yine'de Teşekkür ederim... Eğer yapma sansınız varsa cok memun olurum hocam ...

ApoAtes

Alıntı yapılan: ordu_52 - 08 Nisan 2017, 01:23:46Hocam attım plaketeki baskıyı cizme şansınız yok diyilmi ?

Yine'de Teşekkür ederim... Eğer yapma sansınız varsa cok memun olurum hocam ...
Dostum kendi açtığın konuyu takip etmiyorsun yada dikkatini çekmedi... Yukarıda istediğin pcb çizimini yapıp @Adnancoskun hocam ek'e koymuş.

seron

Adnan hocam program yüklü olmadığı için ben açıp göremedim(zaten gerek yok) yine de ben de teşekkür ederim eline sağlık.
Hazır devre kitlerinin fiyatları biraz yüksek. Sanırım bundan kopyalayıp sınıfa dağıtırlarsa daha ucuza gelmiş olacak.

ordu_52

indirdim onu  zaten ama resimdeki baskıyı  soruyum...

Tabikide Teşekkür ederim hocam ama ben ona bakarak yerleştirme nasıl yapacağım :) Karıştırmazmıyım ?

seron

Yaparsın yaparsın. Üç beş elemanı şimdiden yerleştiremezsen bırak bu işi :D
Yalnız baskının en sağına bak. Orada LED'in bacakları birleşmiş gözüküyor. baskı tamamlandıktan sonra maket bıçağı gibi birşeyle iyiceçizerek ayır orayı. değilse kısadevre olur.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: ordu_52 - 08 Nisan 2017, 12:47:58indirdim onu  zaten ama resimdeki baskıyı  soruyum...

Tabikide Teşekkür ederim hocam ama ben ona bakarak yerleştirme nasıl yapacağım :) Karıştırmazmıyım ?

Senin verdiğin devrenin baskısını çizdim zaten
:)

Adnancoskun

Burada da devre elemanlarının isimleri de yazılı

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın