kuluçka makinesi yazılım hakkında yardım

Başlatan kadir53, 23 Mart 2017, 19:25:15

kadir53

arkadaşlar bn sitede bulunan iki sensörlü kulçka makinesini yapmaya kaarar verdim fakat yazılımında bir kaç yeri değiştirmem gerek nasıl yapıcamı bilmiyorumda yardım edermisiniz aşimdiden   teşşekürker.....

https://320volt.com/iki-sensorlu-kulucka-makinesi-pic16f877-sht11-ds18b20-ds1302/

kadir53

yardim edin lutfen kulucka makinesi yapicam fakat bir kac seydaga eklemem lazim yapamiyorim acil yardim

gevv

@kadir53 

konuyu gördüm ama cevap yazmadım  şimdi yorum yaptınız  bende cevap yazayım dedim

Alıntı Yapyazılımında bir kaç yeri değiştirmem gerek nasıl yapıcamı bilmiyorum
bir kac seydaga eklemem lazim yapamiyorim

demişsiniz işte bu sebeple yorum yazmak istemedim 

yazlımda nereyi değiştireceksiniz ??
yazılıma ne ekleyeceksiniz ??

bilgi vermiyorsunuz yardım istiyorsunuz  bilmeden nasıl yardım edelim ??

kadir53

baslarken lcd de tasrim ve yazilim ferhat yol yaziyor nu kaldirmam lazim

erg123

Hex dosyasina girip duzenlemen lazim ferhat yol adli yaziyi sil tamamdir

kadir53

hangi programla yapicami bilmiyorum  dosyayi yukarida var .bas biciminde hangi programda acicgimi soyleyseniz

erg123

.bas Basic programlama dilinde yazılmış olduguna gore visual studio free basic programlariyla halledersin hex dosyasi icin tam hatirlamiyorum yeni metin belgesini denersin

gevv

Alıntı yapılan: kadir53 - 27 Mart 2017, 10:49:59hangi programla yapicami bilmiyorum  dosyayi yukarida var .bas biciminde hangi programda acicgimi soyleyseniz

link verdiğiniz yazıda dosya indirme bilgisinde yazıyor

Alıntı YapProjeye ait proteus isis simülasyon ares pcb ve picbasic kaynak kod dosyaları:

program picbasic ile yazılmış

kadir53

pwm.c

öncelikle imza kaldırmayı sadece o programın yazarından istemelisin. kendisine web sayfasından ulaşabilirsin:
http://arectron.com/eğer kendin yapmak istiyorsan bu biraz zor. neden mi? devrenin kaynak kodu "pic basic pro (PBP)" olduğu için.
program kodları PBP2.60 versiyonuna göre yazılmış. mecburen bunu bulup indireceksin ama bilgisayarın 64bit ise derlemeye çalıştığında karşına berbat bir hata penceresi belirecek. nedir bu? PBP2.60 versiyonu 64bit windowsta çalışmıyor demek. ne olacak şimdi? program ayarından mpasm derleyicisini açacaksın. yaptın mı? yine derlediğinde busefer başka bir hata penceresi karşına çıkacak. peki bu ne? programın config ayarları mpasm ile çakışıyor yani bunları sileceksin ama ozamanda default ayarlar ile devre çalışmaz. şimdi ne yapacağız? 1. yol derlemeyi yaptıktan sonra config ayarlarını programlayıcı ile ayarlayacaksın 2. yol config ayarlarını asm dilindeki gibi girip sonra inc dosyasındaki default ayarları sileceksin. 3. yol da PBP3 versiyonunu denemek. çünkü PBP3 versiyonu 64bit windowsta çalışır. iyi ozaman deneyelim. indirme linki web sitesinde mevcut ancak bu demo versiyonu. birde buna kürek bulmak var ama bunu kullanmayı öğrenene kadar canın çıkar. hadi kırma işini hallettin varsayalım. gelelim .bas dosyasını derlemeye. F9 a bastın ve karşına yine bir hata penceresi. buda ne? PBP3 mpasmx yolunu bulamadığından dolayı derleme hatası veriyor. şimdi ne yapalım. derleyici ayarlarından use mpasmx kullanmayı kapatalım ve yine derleyelim bakalım olmuş mu. bas bakalım F9 tuşuna, hooop yine hata... şimdi bu da nereden çıktı? hata nedeni PBP2.60 için yazılmış config ayarlarını derleyicimiz kabul etmiyor. şimdi sil bunları ve yazının başına dön bakalım yada 16f877 için PBP3 config ayarları nasıl yazılır bunları bulmaya çalış. bulduysan sonrun biter. bulamadıysan son çare sanal bilgisayar programı (VMware veya virtualbox) kullanarak 32bit xp kurup bunuradanda PBP2.60 versiyonunu çalıştıracaksın.
----------------------------------------------------------------------------
PIC öğrenmek isteyenlere tavsiyem PicBasicPro'ya asla yaklaşmayın.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

kadir53

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın