pcb yerlesim plani

Başlatan bekir_kurtkan, 20 Ekim 2016, 14:43:50

bekir_kurtkan

arkadaslar bana dolby nin ekte sunmus oldugum semasinin pcb uzerine yerlestirme planini verebilecek varmi simdiden herkese tesekkur ederim

Yusuf usta

Alıntı yapılan: bekir_kurtkan - 20 Ekim 2016, 14:43:50arkadaslar bana dolby nin ekte sunmus oldugum semasinin pcb uzerine yerlestirme planini verebilecek varmi simdiden herkese teşekkür ederim
saatler alır bunu yapmak. sadece hamallığı var. bilgi ile alakası yok bunun. eğer bilgim yok diyorsanız, birisi çizip verse de hata şansınız yüksek demektir. Kimse yapmaz bunu. Şemanın çözünürlüğü düşük üstelik. birisi arşivimde varmış al hadi diye sürpriz yapmalı, ya da ben yapmıştım diye çıkarıp göstermeli, yoksa boşuna ümitlenmeyin.
(sırf Yusuf Usta mahcup olsun diye birisi yaparsa orası ayrı tabii)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

seron

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 20 Ekim 2016, 18:40:28saatler alır bunu yapmak. sadece hamallığı var. bilgi ile alakası yok bunun. eğer bilgim yok diyorsanız, birisi çizip verse de hata şansınız yüksek demektir. Kimse yapmaz bunu. Şemanın çözünürlüğü düşük üstelik. birisi arşivimde varmış al hadi diye sürpriz yapmalı, ya da ben yapmıştım diye çıkarıp göstermeli, yoksa boşuna ümitlenmeyin.
(sırf Yusuf Usta mahcup olsun diye birisi yaparsa orası ayrı tabii)

ustam çözünürlük normal.
tıklayıp açınca bir daha tıklayın gözle rahat gözükecek şekilde büyüyor. ama dediklerinizde haklısınız. açıkçası ben üşenirdim. yine de birisi yardım ediverse sevaba girer.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: seron - 20 Ekim 2016, 18:51:48ustam çözünürlük normal.
tıklayıp açınca bir daha tıklayın gözle rahat gözükecek şekilde büyüyor. ama dediklerinizde haklısınız. açıkçası ben üşenirdim. yine de birisi yardım ediverse sevaba girer.
hayır ben sevaba gireyim diye şemaya baktım, simetrik 12v beslemede entegre ayakları net görünmüyor, büyüt sen de bak. u8 mi u6 mı 2 mi belli değil. orayı çözdüm, 5 entegrenin 4 numaraları ve 8 numaralarına gidiyor uçlar. ama sonra vaz geçtim.çözmesi bile saatler alır.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

asma

Aralıklarla 15-20dk uğraştım , toplamda 1 saat ve yarısı bitmedi.  :o

Şablon olarak işe yararsa buyrun:
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?dm=ILH7[/img]
Sarı kutucucuklar 100nF , 2200uF ların negatifleri ,köprünün artısı, entegrelerin 1 numaraları , diyotların katotları işaretli. Bir düzine direnç var sıralı ; onlar çıkış adlandırmasına göre değişebilir. Netleştiremediğim için yazmadım. (sudoku gibi birşey) Kırmızı çizgiler atlama (jumper)

İşin sahibi de biraz uğraşsa , ben bu kadarını yaptım sonra takıldım dese yardımcı olmak kolay olurdu.
Hepsini çıkartmak konusunda Yusuf ustaya katılıyorum.

Kolay gelsin.

bekir_kurtkan

Alıntı yapılan: asma - 21 Ekim 2016, 07:41:26Aralıklarla 15-20dk uğraştım , toplamda 1 saat ve yarısı bitmedi.  :o

Şablon olarak işe yararsa buyrun:
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?dm=ILH7[/img]
Sarı kutucucuklar 100nF , 2200uF ların negatifleri ,köprünün artısı, entegrelerin 1 numaraları , diyotların katotları işaretli. Bir düzine direnç var sıralı ; onlar çıkış adlandırmasına göre değişebilir. Netleştiremediğim için yazmadım. (sudoku gibi birşey) Kırmızı çizgiler atlama (jumper)

İşin sahibi de biraz uğraşsa , ben bu kadarını yaptım sonra takıldım dese yardımcı olmak kolay olurdu.
Hepsini çıkartmak konusunda Yusuf ustaya katılıyorum.

Kolay gelsin.

tesekkur ederim bu sablon ile pcb cizimi yamyam hoca yayinlamisti burdan acik meslek lisesi seruvenim basladi ugras olsun diye bu tur sistemlerle ugrasiyorum bukadar yardimci olmaniz bile kafi geri kalan kismini ben ve hocalarim cozebiliriz diye umuyorum herkese tesekkur ederim

olc technics

http://forum.diyaudiotr.com/projeleriniz/passive-matrix-surround-decoder-t1737.html

Aradığınız dosya bu mudur? .Rar doslarını indirip inceledim, ancak jpg, png vb. olarak yerleşim planını göremedim.

seron

Ben bilmediğimden rastgele konuşuyorum. kusura bakmayın.

Proje yamyam ustaya aitse dövmeden yardım etmez. Şu vakte kadar yardım etmediğine bakılırsa öyle görünüyor.

olc technics

Alıntı yapılan: seron - 21 Ekim 2016, 14:54:58Ben bilmediğimden rastgele konuşuyorum. kusura bakmayın.

Proje yamyam ustaya aitse dövmeden yardım etmez. Şu vakte kadar yardım etmediğine bakılırsa öyle görünüyor.

Onur hocayla alakalı olduğunu sanmıyorum bende. Topiği açan arkadaşın yanlışı olmalı.

seron

Kötü anlamda demedim ben de. Son zamanlarda yardım konusunda daha titiz davranıyor.
Esasen en iyisi devreyi inceleyip sıfırdan baskı şeması çizmek. Bazen bir binayı onarmak sıfırdan yapmaktan daha zor olabiliyor.

bekir_kurtkan

arkadaslar konuyu acarken vermis oldugum yerlesim planini tamamladim yanlis varsa eger duzelttirmenizi rica ediyorum yanlis yoksa isteyen arsivleyebilir belki ileride lazim olabilir

olc technics

Alıntı yapılan: olc technics - 21 Ekim 2016, 12:05:44http://forum.diyaudiotr.com/projeleriniz/passive-matrix-surround-decoder-t1737.html

Aradığınız dosya bu mudur? .Rar doslarını indirip inceledim, ancak jpg, png vb. olarak yerleşim planını göremedim.

Bu dosyayı Diy audio tr forumunda bulup paylaşmıştım. Nedense pek takan olmamış. Hayır, değilse bile bir "hayır" yazar insan arkadaş.

bekir_kurtkan

Alıntı yapılan: olc technics - 02 Kasım 2016, 09:56:54Bu dosyayı Diy audio tr forumunda bulup paylaşmıştım. Nedense pek takan olmamış. Hayır, değilse bile bir "hayır" yazar insan arkadaş.

kusura bakmayin hocam aradigim dosya paylastiginiz ama ondada yerlesim pilani yoktu tesekkur ederim yinede

olc technics

Alıntı yapılan: bekir_kurtkan - 02 Kasım 2016, 11:49:11kusura bakmayin hocam aradigim dosya paylastiginiz ama ondada yerlesim pilani yoktu tesekkur ederim yinede

Proteus yazılımını kullanan birisi dosyayı açıp yerleşim planını sayfaya koyabilirdi. Boşa uğraşılmamış olurdu en azından.

bekir_kurtkan

Alıntı yapılan: olc technics - 02 Kasım 2016, 11:57:36Proteus yazılımını kullanan birisi dosyayı açıp yerleşim planını sayfaya koyabilirdi. Boşa uğraşılmamış olurdu en azından.
ben simdi yapicam bu devreyi yerlesim plani hazir saolsun @asma hocam yardim etti tamamladik diger konulardada @Mr_YAMYAM hoca ve @memleket yardim etti plan asamasi bitti calismanin simdi yapim asamasina gecildi

memleket

Alıntı yapılan: olc technics - 02 Kasım 2016, 09:56:54Bu dosyayı Diy audio tr forumunda bulup paylaşmıştım. Nedense pek takan olmamış. Hayır, değilse bile bir "hayır" yazar insan arkadaş.

Linkini önceden bilseydim daha önce eklerdim bu görüntüyü...

bekir_kurtkan

Alıntı yapılan: memleket - 02 Kasım 2016, 18:11:11

Linkini önceden bilseydim daha önce eklerdim bu
görüntüyü...
bunun lyt uzantili dosyasi mevcutmu sizde @memleket hocam

memleket

Mr_YAMYAM

toyer

LT ve RT in nedir?

2 girişlw nasıl bir sürü çıkış oluyor?

bu pre amplimi ?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: toyer - 03 Kasım 2016, 03:22:57LT ve RT in nedir?

2 girişlw nasıl bir sürü çıkış oluyor?

bu pre amplimi ?
LT=LEFT TOTAL
RT=RIGHT TOTAL
Sol ve sağ kanalda bulunan farklı faz ile kaydedilmiş enstrumanları veya sesleri ayırır. Pre ampli değildir.
Bir eser içerisinde sadece sağ veya sol kanalda sesler bulunmaz. Orkestranın ve sahnenin durumuna göre, ayrıca tonmaisterin takdirine göre bazı enstrumanlar arka tarafa yerleştirilmiş olabilir.
Bu decoder arka sesleri ayrıştırarak ilgili ampliye gönderir.
AYRICA:
Bir surround demek sadece arka seslerin veya çevresel efektlerin elde edilmesi anlamına gelmez.
Bir tek enstruman dahi olsa belli bir hacim dahilinde kaydedilip dinlenilmesi olayı için enstrumanın çevresel duyumdaki seslerinin de kaydedilebilmesi gereklidir. Buna teknik olarak SURROUND denilmektedir
Surround kaydedilmiş tek bir ses bile dinleme esnasında dinleyicinin önüne yaklaştırılmış anlamındadır. Bu yaklaşma ses seviyesi olarak değil, frekans bölgesi ve faz farklılığı ile dinleyicinin o sese olan yakınlığını ifade etmektedir.

bekir_kurtkan

@Mr_YAMYAM hocam ben bu devredeki regule katini iptal etsem  yaptim nasilsa ikisini bir kullansam olurmu

Mr_YAMYAM

Regüleden çıkış alabiliyorsan olur.
Hatta besleme devresini bile 4700 lükten çift kondansatör kullanmakla tek bir kart şeklinde yapabilirsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın